نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

ضد آلرژی

خانه را کاملا ضد آلرژی کنید


افرادی که به هر علت کوچک دچار عطسه ، سرفه و آب رزیش بینی می شوند قرار گرفتن در محیط های مستعد آلرژی آنها را تشدید می کند. برای جلوگیری و کاهش علائم فضای خانه را ضد آلرژی کنید.
پیشگیری از اعتیاد

11 قدم محکم در پیشگیری از اعتیاد


پیشگیری از اعتیاد به خصوص در کودکان و نوجوانان یکی از وظایفی است والدین بایستی با آگاهی کامل آن را انجام دهند. شناخت اصول و مهارتهای لازم راز اصلی موفقیت شما در این مسیر خواهد بود.
عمر بیشتر

اینجوری 15 سال بیشتر عمر می کنید


دوست داریم عمر بیشتری داشته باشیم اما نه با جسمی بیمار و روحی خسته پس بشناسید راههای فوق العاده برای حفظ جوانی روح و سلامت جسم را که رازهای اصلی طول عمر هستند.
عفونت گوش کودکان

کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده


در سالهای ابتدایی مشکل عفونت گوش کودکان شاید اصلی ترین عامل مراجعه آنها به پزشک باشد. انجام راهکارهایی ساده و البته موثر در مراقبت های نوزاد و کودک می تواند از عفونت و دردگوش کودک جلوگیری کند.
ژلوفن و استامینوفن

یه نکته مهم درباره ژلوفن و استامینوفن


ژلوفن و استامینوفن قرص هایی هستند که هردو برای تسکین درد مصرف می شوند ولی یک سوال که تفاوت این دو ضد درد در چیست و چه زمانی باید ژلوفن و برای کدام دردها باید استامینوفن مصرف شود.
داروی هماتینیک

مصرف و عوارض داروی هماتینیک


داروی هماتینیک به شکل دارویی کپسول مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل افزایش میزان مصرف این دارو مناسب دیدیم تا به صورت کلی عوارض و موارد مصرف این دارو را بیان کنیم.
لاک ناخن

لاک ناخن وقتی قاتل جانت می شود


خانم هایی که عاشق خرید و استفاده از لاک ناخن هستند مراقب تهدیدیات سلامتی این محصول آرایشی باشند. بدانند که چه زمانی و کدام لاک ها عامل بیماری های پوستی و داخلی بدن خواهند بود.
غذای زنان

غذای زنان سالم و زیبا چیست؟


تغذیه ای که زنان سالم دارند لیستی خلاصه از بهترین مواد غذایی برای حفظ سلامتی و زیبایی است . غذای زنان بایستی با توجه به مکانیسم بدن و نیاز جسمی آنها حاوی مواد معدنی و ویتامین ها باشد.
ساعت کار طولانی

عوارض ساعت کاری طولانی بر سلامت بدن


کسانی که در کارشان غرق می شوند و یا به دلیل شرایط اقتصادی شان مجبور می شوند کاری با ساعت طولانی را انتخاب کنند، سلامت روان و جسم شان را به خطر می اندازند.
روبوسی عید

روبوسی عید با این افراد ممنوع!


دسته ای از افراد به دلیل ابتلا به عفونت های مسری تغییراتی در داخل چشمانشان دیده می شود که برای حفظ سلامتی بایستی از دست دادن و روبوسی عید با آنها به شدت خودداری کنید.
تبلیغ ماهواره

7 تبلیغ دروغ ماهواره ای! پزشکی و آرایشی


آنچنان با اشتیاق پای برنامه های ماهوراه ای می نشینیم و به تبلیغات آنها توجه می کنیم که هرچیزی را به راحتی قابل باور می دانیم. آشنا شوید با بزرگترین دروغ های تبلیغ ماهواره ای که
ظروف مسی

از ظروف مسی استفاده کنید تا...


نظرات و توصیه های متعدد و گاهی متفاوت در رابطه با استفاده از ظروف مسی در آشپزی ارائه شده است. برخی طبخ غذا در این جنس ظروف را منع کرده اند اما گروهی معتقدند که بهترین ظروف برای پخت غذا ظروف مسی است.
درمان خانگی

10 روش درمان خانگی جالب و خنده دار


هر چند اغلب ما به وسایل و خوراکی های اطرافمان با یک دید می نگریم و از خواص مختلف آنها بی خبر هستیم.اما همین وسایل به ظاهر ساده می توانند بسیاری از مشکلات جزئی و اضطراب های ما را یه صورت خانگی درمان کنند.