نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

عفونت گوش کودکان

کاهش عفونت گوش کودکان با راهکاری ساده


در سالهای ابتدایی مشکل عفونت گوش کودکان شاید اصلی ترین عامل مراجعه آنها به پزشک باشد. انجام راهکارهایی ساده و البته موثر در مراقبت های نوزاد و کودک می تواند از عفونت و دردگوش کودک جلوگیری کند.
ژلوفن و استامینوفن

یه نکته مهم درباره ژلوفن و استامینوفن


ژلوفن و استامینوفن قرص هایی هستند که هردو برای تسکین درد مصرف می شوند ولی یک سوال که تفاوت این دو ضد درد در چیست و چه زمانی باید ژلوفن و برای کدام دردها باید استامینوفن مصرف شود.
داروی هماتینیک

مصرف و عوارض داروی هماتینیک


داروی هماتینیک به شکل دارویی کپسول مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل افزایش میزان مصرف این دارو مناسب دیدیم تا به صورت کلی عوارض و موارد مصرف این دارو را بیان کنیم.
لاک ناخن

لاک ناخن وقتی قاتل جانت می شود


خانم هایی که عاشق خرید و استفاده از لاک ناخن هستند مراقب تهدیدیات سلامتی این محصول آرایشی باشند. بدانند که چه زمانی و کدام لاک ها عامل بیماری های پوستی و داخلی بدن خواهند بود.
غذای زنان

غذای زنان سالم و زیبا چیست؟


تغذیه ای که زنان سالم دارند لیستی خلاصه از بهترین مواد غذایی برای حفظ سلامتی و زیبایی است . غذای زنان بایستی با توجه به مکانیسم بدن و نیاز جسمی آنها حاوی مواد معدنی و ویتامین ها باشد.
ساعت کار طولانی

عوارض ساعت کاری طولانی بر سلامت بدن


کسانی که در کارشان غرق می شوند و یا به دلیل شرایط اقتصادی شان مجبور می شوند کاری با ساعت طولانی را انتخاب کنند، سلامت روان و جسم شان را به خطر می اندازند.
روبوسی عید

روبوسی عید با این افراد ممنوع!


دسته ای از افراد به دلیل ابتلا به عفونت های مسری تغییراتی در داخل چشمانشان دیده می شود که برای حفظ سلامتی بایستی از دست دادن و روبوسی عید با آنها به شدت خودداری کنید.
تبلیغ ماهواره

7 تبلیغ دروغ ماهواره ای! پزشکی و آرایشی


آنچنان با اشتیاق پای برنامه های ماهوراه ای می نشینیم و به تبلیغات آنها توجه می کنیم که هرچیزی را به راحتی قابل باور می دانیم. آشنا شوید با بزرگترین دروغ های تبلیغ ماهواره ای که
ظروف مسی

از ظروف مسی استفاده کنید تا...


نظرات و توصیه های متعدد و گاهی متفاوت در رابطه با استفاده از ظروف مسی در آشپزی ارائه شده است. برخی طبخ غذا در این جنس ظروف را منع کرده اند اما گروهی معتقدند که بهترین ظروف برای پخت غذا ظروف مسی است.
درمان خانگی

10 روش درمان خانگی جالب و خنده دار


هر چند اغلب ما به وسایل و خوراکی های اطرافمان با یک دید می نگریم و از خواص مختلف آنها بی خبر هستیم.اما همین وسایل به ظاهر ساده می توانند بسیاری از مشکلات جزئی و اضطراب های ما را یه صورت خانگی درمان کنند.
ماساژ پا

مهمترین نقطه در “ماساژ پا” کجاست؟


میلیاردها عصب در بدن انسان وجود دارد که تحریک مناسب آنها روی وضعیت جسمی و سلامت بدن تاثیرات مثبت می گذارد پس باید قبل از اقدام به “ماساژ پا” نقاط حساس و مهم آن را بشناسید.
سحرخیز

روش ساده و سریع سحرخیز شدن


اکثر ما از بیدار شدن زودتر از زمانی که واقعاً مجبور به این کار می شویم متنفریم و با شنیدن صدای ساعت از مواجه شدن با یک روز جدید احساس انزجار می کنیم. اما دانستن اینکه اکثر افراد موفق و ثروتمند عادت به سحرخیزی داشتند شاید تغییری در سبک زندگی مان ایجاد کند.
نکاتی برای حفظ سلامتی

نکاتی برای حفظ سلامتی - سری 16


برای آنکه تندرست و سالم باشید و کمتر به بیماری های مزمن دچار شوید پیشنهاد ما مطالعه نکاتی برای حفظ سلامتی در این مطلب می باشد.
خوردن رژ لب

سرطانی که با خوردن رژ لب وارد بدن می شود!


خوردن رژ لب عادت برخی از خانم هاست . هشدار به این خانم ها رژلب نخورید! ترکیبات سمی داخل رژلب ها را بشناسید و بدانید که چگونه و کدام قسمت بدن شما با این سموم در معرض خطر قرار می گیرد.