نمناک جاذبه های گردشگری
جزیره لانتائو

لانتائو سرسبزترین جزیره هنگ هنگ + تصاویر


جزیره لانتائو با فاصله کمی از جزیره اصلی واقع شده است این جزیره در دهانه رودخانه مروارید قرار گرفته است که دارای مناظر زیبا و مکان های تاریخی هستند که واقعا خیره کننده است.
اسکی شهیر ترکیه

آشنایی با دیدنیهای شهر اسکی شهیر ترکیه


اسکی شهیر به معنای شهر کهنه است که مرکز استانی به همین نام در آناتولی مرکزی است.رودخانه پورسوک از داخل شهر عبور می کندو زیبائی خاصی به این شهر داده است..به علت وجود دو دانشگاه بزرگ عثمان غازی و دانشگاه آنادولو منظره یک شهر دانشگاهی به خود گرفته است
آبشار

تصاویری خیره کننده از آبشار بی نظیر نروژ


آبشار Steindalsfossen یکی از معروفترین آبشارهای نروژ است با ارتفاع 50 متر و وقتی در ماه های ژوئن و مه برف ها آب می شوند به بزرگترین اندازه خود می رسد. پشت این آبشار جاده ای درست شده است که بازدیدکنندگان در آن می ایستند و بدون اینکه خیس شوند آبشار را تماشا می کنند.
غار

سفری به غارهای شگفت انگیز ایران + تصاویر


غارهای طبیعی و زیبا در کشورمان کم نیستند و البته در میان این همه غار شاید اکثر ایرانیان تنها غار علیصدر در همدان را بشناسند. در میان غارهای ایرانی برخی حتی به عنوان شگفتی های جهانی نیز شناخته می شوند اما در داخل کشور خیلی نامی از آن ها برده نمی شود.
طولانی ترین دیوار ایران

طولانی ترین دیوار ایران در کجاست؟ + عکس


دیوار گرگان یا مار سرخ،دیواری به قدمت بیش از 1700 سال یکی از طولانی ترین دیوارهای تاریخ ایران به شمار می رود،به گفته کارشناسان این دیوار حتی طولانی تر از دیوار آدریان روم به نظر می رسد.