نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

قی چشم

علت قی کردن چشم ها چیست؟


افزایش ترشحات زردرنگ در گوشه داخلی چشم (قی چشم) به خودی خود آسیب رسان نیست، بلکه علامتی است که در مورد بیماری های چشمی هشدار می دهد.
ورم شکم

چه چیزهایی باعث ورم شکم میشود


گاهی اوقات ممکن است اندازه دور کمر در برخی افراد بدون اضافه وزن افزایش پیدا کند و شکم متورم شود که این حالت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
کمبود ویتامین A

راه حل جلوگیری از کمبود ویتامین A


کمبود ویتامین A در بدن ابتدا به دو صورت نمود پیدا می کند. اختلال در سیستم بینایی و خشکی پوست و باعث کاهش حساسیت شبکیه می شود و استفاده از برنامه غذایی متنوع، متعادل و متناسب با سن و جنس راه حل این مسأله است.
سیگار

مرگ زودهنگام افراد دیابتی با سیگار


سیگار یکی از ابزارهایی است که شخص با مصرف آن دچار انواع بیماریها، سرطانها و در نتیجه مرگ تدریجی میشود اما جالب است بدانید افراد مبتلا به دیابت که سیگار میکشند احتمال مرگشان نسبت به افراد دیگر بیشتر است!
سرطان حنجره

سرطان حنجره از تشخیص اولیه تا درمان


تست غربالگری برای سرطان حنجره وجود ندارد و فقط باید نسبت به علائم اولیه این بیماری آگاهی داشت تا با پیگیری سریع و تشخیص زودهنگام، موفق به درمان موثر این بیماری شویم.
سالمندان

کم خوابی و بدخوابی در سالمندان و درمان آن


خواب ناکافی و نامناسب به تدریج باعث بروز اختلالات جسمی و روانی در سالمندان خواهد شد و همچنین مغز با سرعت بیشتری به سوی تحلیل پیش می رود و احتمال بروز افت ظرفیت عصبی_شناختی و آلزایمر بیشتر می شود.
بیماری های مفصلی

شیوع بیماری های مفصلی در خانم های ایرانی


آمار نشان داده متأسفانه خانم های ایرانی به ویژه خانه دارها که بیشتر سر پا هستند و مرتب خم و راست می شوند بیشتر دچار بیماری های مفصلی از جمله آرتروز و رماتیسم می شوند.
عفونت واژن

رابطه لباس و عفونت واژن چیست؟


بیماری های زنانه از جمله عفونت های قارچی واژن یکی از دلایل مراجعه ی زنان به پزشکان می باشد،اما دلیل این عفونت ها چیست؟یکی از دلایل آن لباس تنگ و غیربهداشتی و مرطوب است که موجب عفونت های زنان می شود.