نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آمبولی ریه

آمبولی ریه” ، بیماری که سریع می کشد


متاسفانه بارها شنیده ایم که فردی با مرگ سریع الوقوع از دنیا رفته است و همین ما را نگران و حساس می کند تا آگاهی خود را در رابطه با این دسته از بیماری ها همچون “آمبولی ریه” افزایش دهیم.
بیماری

بیماری که سراغ خوشگل ها میره!


شاید قبلا هم با این بیماری جدی و خطرناک آشنا شده باشید اما مطمئنا نمی دانستید که یکی دیگر از نام های این بیماری ، بیماری زیبارویان است. طبق آمار ابتلا به آن در میان افراد زیباچهره بیشتر است.
علت کمردرد

علت کمردرد و درمان آن با داروهای گیاهی


کمردرد، مشکل شایعی است که بسیاری از افراد در طول زندگی با آن روبه رو می شوند. آمار نشان می دهد که 80درصد از افراد در دوران زندگی خود حداقل یک مرتبه به علت کمردرد به پزشک مراجعه کرده اند. اگرچه علت کمردرد در بسیاری از بیماران ازطریق شکایت بیمار، آزمون های بالینی و آزمایشگاهی و همچنین تصویربرداری پزشکی قابل شناسایی است .
موبایل

چگونه از امواج مضر موبایل در امان بمانیم؟


از آنجا که نمی شود استفاده از موبایل را کنار گذاشت، حتما دلتان هم نمی خواهد طی صحبت های طولانی با موبایل تحت تاثیر امواج خطرناک این وسیله قرار بگیرید.پس بهترین راه , نحوه برخورد صحیح با این موضوع است.
زالو درمانی

دانستنی های مهم زالو درمانی


از زالو درمانی برای بیماری هایی مانند دیسک و سردرد ناشی از مشکلات گردنی و ... استفاده میکنند که برای افراد بالای 60 سال ممنوع است.
آلرژی و علائم آن

آلرژی و علائم ابتلا به آن


آلرژی، واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل مختلف است. برای دور نگه داشتن از علائم این بیماری همراه ما باشید.
بیماری فاویسم

فاویسم بیماری باقلا، ارثی یا تغذیه ای ؟


“بیماری فاویسم” یا حساسیت به باقلا ، بیماری است که به دلیل کمبود آنزیمی به نام گلوکز6 فسفات دی هیدروژناز (G6pd) بروز می کند. در این بخش توضیحات کاملی درباره علل و راههای درمان کودکان فاویسمی خواهید خواند.
کبد چرب

درمان کبد چرب با پوست این میوه خوشمزه


کبد چرب بیماری خطرناکی است که باید آن را خیلی جدی گرفت که اگر شدید شود سبب ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان کبد میشود اما با پوست سیب آن را میتوان درمان کرد.
تزریق آمپول

تزریق آمپول بهتر است یا مصرف دارو


ایران به لحاظ میزان مصرف دارو جزء 20 کشور نخست دنیاست و بالاترین مصرف سرانه دارو در جهان را دارد. در ایران، مصرف سرانه آمپولهای تزریقی در سال، چهار برابر میانگین جهانی است، این در حالی است که تزریق آمپول کردن، به تنهایی و جدای از عوارض دارو، خود فرآیندی خطرآفرین است.
ژیاردیازیس

عوامل ایجاد بیماری “ژیاردیازیس” چیست؟


ژیاردیازیس یک عفونت است که بر روده کوچک، ناشی از انگل میکروسکوپی به نام ژیاردیا است. “ژیاردیازیس” از طریق تماس با افراد مبتلا با خوردن غذا یا آشامیدنی آلوده و آب آلوده منتقل می شود.
ریه

ریه چیست و انواع بیما“ریه”ای مربوط به آن کدام است؟


ریه یا شُش یکی از اعضای دستگاه تنفس در بعضی جانوران است. ریه ها در قفسه سینه قرار دارند و آنقدر بزرگ هستند که بیشتر فضای سینه را گرفته اند. ریه ها به شکل نیمه مخروطی هستند و قسمت های طرفی حفره سینه را پر می کنند. هرکدام از “ریه” ها در داخل یکی از کیسه های جنب جای گرفته اند.