نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرطان حنجره

سرطان حنجره از تشخیص اولیه تا درمان


تست غربالگری برای سرطان حنجره وجود ندارد و فقط باید نسبت به علائم اولیه این بیماری آگاهی داشت تا با پیگیری سریع و تشخیص زودهنگام، موفق به درمان موثر این بیماری شویم.
سالمندان

کم خوابی و بدخوابی در سالمندان و درمان آن


خواب ناکافی و نامناسب به تدریج باعث بروز اختلالات جسمی و روانی در سالمندان خواهد شد و همچنین مغز با سرعت بیشتری به سوی تحلیل پیش می رود و احتمال بروز افت ظرفیت عصبی_شناختی و آلزایمر بیشتر می شود.
بیماری های مفصلی

شیوع بیماری های مفصلی در خانم های ایرانی


آمار نشان داده متأسفانه خانم های ایرانی به ویژه خانه دارها که بیشتر سر پا هستند و مرتب خم و راست می شوند بیشتر دچار بیماری های مفصلی از جمله آرتروز و رماتیسم می شوند.
عفونت واژن

رابطه لباس و عفونت واژن چیست؟


بیماری های زنانه از جمله عفونت های قارچی واژن یکی از دلایل مراجعه ی زنان به پزشکان می باشد،اما دلیل این عفونت ها چیست؟یکی از دلایل آن لباس تنگ و غیربهداشتی و مرطوب است که موجب عفونت های زنان می شود.
الکل

عوارض و بیماریهای مصرف الکل


اکثر ما می دانیم که وقتی کتاب مقدس چیزی را برای انسان حرام کرده حتما فلسفه ای در آن وجود دارد مانند الکل که عامل مرگ نیم میلیون نفر در جهان است و تحقیقات نشان داده خطر ابتلا به 7 سرطان را به همراه دارد.
تبخال زدن

چرا تبخال می زنیم؟ + درمان


علت تبخال چیست؟ حتماً دیده اید که بعضی افراد تا دچار استرس و اضطراب می شوند یا تب می کنند فوراً گوشه لب شان زخمی ظاهر می شود که به آن تبخال می گویند،اما دلیل تبخال زدن چیست و چطور می شود آن را درمان کرد؟