نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرطان روده

زنگ خطر سرطان روده کی به صدا در می آید؟


متاسفانه برخلاف سالهای دور بیماری سرطان مبتلایانی جوان و کم سن و سال دارد . در میان انواع سرطان ها ، سرطان روده به عنوان یکی از رایج ترین انواع سرطان در ایران است.
بیماری زبان

بیماریهای عجیبی که زبان به آن مبتلا می شود


زبان انسان نیز مانند سایر اعضای بدن ممکن است دچار بیماری شود.اما برخی از بیماری های عجیب و غریب در جهان وجود دارند که مخصوص زبان بوده و گاه می تواند علایم خطرناکی داشته باشد.
کلیه

کلیه با این نوشیدنی نابود می شود!!


سلامتی کلیه و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های کلیوی رابطه ای مستقیم با تغذیه و عادات غذایی شما دارد. متاسفانه درمیان آنچه می خورید و می نوشید، نوشیدنی وجود دارد که کلیه را تخریب می کند.
کپک منزل

بیماری های حاصل از کپک منزل


هزاران نوع از انواع کپک ها وجود دارد که ممکن است در داخل منزل با آنها مواجه شویم. این نوع از قارچهای میکروبی چگونه ظاهر می شوند و چرا سلامت انسان را تهدید می کنند؟
ویروس زیکا

چطور از شر ویروس زیکا خلاص شویم ؟


ویروس زیکا که در کشورهای آمریکای لاتین در حال گسترش است کشنده نیست اما باعث تولد نوزادانی با جمجمه کوچک شده است. راههای مقابله با این ویروس را در ادامه بیان می کنیم.
عوارض رانتیدین

عوارض خطرناک مصرف رانیتیدین برای معده


اغلب کسانی که از نارحتی های معده و التهاب آن رنج می برند قرص رانتیدین و یا داروهای هم خانواده آن را در سبد دارویی خود دارند.در حالی که عوارض این دارو خود بسیار خطرناک است.
زرد شدن پوست

زرد شدن پوست صورت از چه خبر میدهد؟


زرد شدن پوست نشانه چیست؟ زرد بودن پوست صورت چه خبری از وضعیت داخلی بدن می دهد؟ آیا زرد بودن پوست و چشم ها نشانه بیماری خطرناکی است؟ چرا پوست زرد می شود؟ بعد از زرد شدن پوست چه کنیم؟
علایم سکته مغزی

تفاوت های علایم سکته مغزی ، حمله قلبی و آنژین


بیشتر افرادی که به علت سکته مغزی و یا قلبی روزانه در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند به علت بسته شدن و یا پارگی رگهای خونی دچار سکته شده و علایم مختلفی در بدن و ظاهر آنها نمایان می شود.
 درمان کم خونی

راست و دروغ درمان کم خونی با میخ و آهن!


شما هم شنیده اید که برخی از قدیمی ها برای درمان کم خونی داخل غذای درحال پخت میخ و یا نعل اسب می انداختند؟ برای ماهم جالب بود که بدانیم آیا واقعا یک ملاقه ی آهنی و چندعدد میخ می تواند کم خونی را درمان کند؟
سیاهی رفتن چشم

سیاهی رفتن چشمانم از چیست؟


سیاهی رفتن چشم و سرگیجه به خصوص هنگام بلند شدن برای بسیاری از افراد مدام اتفاق می افتد . علت سیاهی رفتن چشم را از زبان متخصصان بشنوید.
سرطان کبد

علائم و راههای درمان سرطان کبد


سرطان کبد تومور بدخیمی بوده که سالانه تعداد بسیاری از مردم را به کام مرگ می کشاند.سرطان کبد در مردان شایعتر بوده و سیروز کبدی یکی از مهمترین عوامل بروز این بیماری می باشد.
گرفتگی رگ قلب

6 معجون گیاهی برای درمان گرفتگی رگ قلب


با اشتباهات در عادات رفتاری و تغذیه موجب گرفتگی رگ قلب و رگهای دیگر بدنمان می شویم . آنژیوگرافی و جراحی قلب یک طرف درمان و روش های طب سنتی برای ساخت معجون های گیاهی طرف دیگر درمان گرفتگی عروق است.