نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

گرفتگی بینی

شما هم از گرفتگی بینی رنج می برید؟


بسیاری از افراد زمانی که دچار گرفتگی بینی می شوند فکر می کنند که از علایم سرما خوردگی می باشد در حالیکه تنها سرماخوردگی باعث کیپ شدن نمی شود و ممکن است که یکی از علائم مهم بیماری های دیگر باشد.
سلامت بدن

عددهای مهم در سلامتی بدن!


حفظ سلامت بدن از هر چیزی در دنیا باارزش تر است. با وجود اینکه در ظاهر بیماری نداشته و سالم هستیم برخی از بیماری های نهفته می توانند زنگ خطری برای بدن بوده و مشکلات جدی برای ما به وجود بیاورند.
سلامت استخوان

برای سلامت استخوان ها شیر نخورید!!


تا کنون مصرف شیر و لبنیات به شدت برای رده های سنی به خصوص کودکان توصیه می شد اما امروز می نشویم که برای حفظ سلامت استخوان های بدن بهتر است شیر نخوریم ، چرا؟
شکم بزرگ

بیماری هایی که علت شکم بزرگ شماست


چاقی و شکم بزرگ یکطرف ماجراست . ماجرایی که آن طرفش یعنی بیماری هایی که شما از آنها بی خبرید ولی باید خبردار شوید تا به سرعت درمان کنید.
پیری مغز

کاهش پیری مغز با ویتامین B و اسیدهای چرب امگا3


پیری مغز یکی از مشکلاتی است که در سنین بالا دچار آن می شویم، اما مصرف برخی مواد غذایی می تواند تاثیرات معجزه آسایی در جلوگیری از زوال عقل و بیماری آلزایمر داشته باشد و سرعت پیری مغز را کاهش دهد.
کبد سالم

راز داشتن کبد سالم با توصیه های امام رضا (ع)


کبد سالم یعنی داشتن بدنی سالم. کبد با تصفیه خون و دفع مواد زائد و سموم بدن یکی از مهمترین اعضای داخلی بدن است. امام رضا (ع) توصیه هایی موثر از دل علم طب سنتی برای سالمسازی کبد دارند.
آنژیوگرافی

از آنژیوگرافی چه می دانید؟


آنژیوگرافی روشی برای تشخیص بیماری های انسدادی عروق می باشد. در این مطلب درباره اقدامات قبل و بعد از آنژیوگرافی را برای شما توضیح داده ایم.
فشار-خون

فشار خون عامل اصلی نارسایی مزمن کلیه


می توان گفت یکی از متهمان اصلی نارسایی مزمن کلیه، فشار خون می باشد. فشار خون می تواند مشکلاتی مانند دفع پروتئین تا نارسایی های مزمن کلیه را در فرد موجب شود.
سردرد

بروز سردرد با حالت نشستن


یکی از شایعترین دردهایی که اغلب افراد تجربه آن را دارند سردرد می باشد.طرز نشستن می تواند در بروز سردردهای روزانه نقش مهمی داشته باشد.
زردچوبه

چگونه با زردچوبه داروی ضدسرطان بسازیم؟


فواید زردچوبه را می دانید؟ زردچوبه می تواند جایگزین داروهای بیماری های سخت و کشنده باشد . یاد بگیرید که چطور یک معجون ضد سرطان طبیعی و گیاهی ساخته و داروها را با زردچوبه کنار بگذارید.
برفک سینه

برفک نوک سینه ها چه علایم و خطراتی دارد؟


برفک نوک سینه ها در دوران شیردی مادران بیماری شایعی است که می تواند منجر به درد و بیماری دهان کودکان نیز شود.عفونت سینه مادران علایم مختلفی داشته و باعث ایجاد زخم می شود.
کولیت روده

علائم و درمان بیماری کولیت روده


بیماری کولیت روده یکی از بیماری های التهاب روده است که با علائمی همچون صدا دادن شکم و دردهای مزمن آغاز می شود. درمان کولیت روده به چندین روش در پزشکی و طب سنتی انجام می شود.
سیاه دور چشم

علت و درمان سیاهی دور چشم در هوای سرد


سیاهی دور چشم به عنوان نشانه بیماری و ضد زیبایی محسوب می شود که اغلب خانم ها برای رفع آن دست به دامن انواع شیوه ها می شوند. جالب است بدانید سیاهی دور چشم در فصل سرما بیشتر می شود.