دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بیماری های پا

انواع بیماری های پا را چطور درمان کنیم


بیماری های پا شامل مشکلات ناخن ، عفونت قارچی پاها ، میخچه ، پینه و خشکی پوست پا و.. جزو مشکلاتی هستند که به دلیل کمبود فاکتورهایی در بدن ایجاد می شوند و بایستی به سرعت درمان شوند.
پولیپ بینی

از خطرات پولیپ بینی چه میدانید؟


پولیپ بینی یکی از بیماری های شایع تنفسی است که اغلب بیماران تا مدتها از وجود آن بی اطلاع بوده و علایم آن را داشته اند. این بیماری دارای علائم مختلفی بوده و با چد راهکار مناسب می توان از بروز آن پیشگیری کرد.
دگزامتازون

مصرف دگزامتازون اعتیاد می آورد؟


زمانی که دچار سرماخوردگی یا حساسیت شده اید و بعد از مراجعه به پزشک در بین داروها یک آمپول دگزامتازون هم دریافت می کنید. داروی دگزامتازون داروی پرمصرف در کشور است، اما درباره موارد مصرف و عوارض جانبی آن چه می دانید؟
کمردرد

چاقی و سزارین عوامل شایع کمردرد خانمها


اغلب خانمها از کمردرد شکایت داشته و به پزشک مراجعه می کنند، بارداری و چاقی و عدم تحرک کافی به میزان درد این بیماری افزوده و باعث رنج بیشتر خانمها می شود. در این مطلب چند راهکار را معرفی خواهیم کرد که می تواند میزان درد را تا حدود زیادی بکاهد.
سیروز صفراوی

علایم سیروز صفراوی اولیه و علل سیروز کبدی


سیروز صفراوی اولیه شاید نامی ناآشنا برای شما باشد. سیروز کبدی با علائمی همچون خارش پوست و چشم بروز می کند و با ورم پاها و ابتلا به اسهال چرب به پیشرفت تهدید سیستم ایمنی بدن ادامه می دهد.
کاهش کلسترول

کاهش کلسترول بد خون در چند ثانیه


برای کاهش کلسترول بد خون در دو نوع HDL و LDL می توان از طب سنتی و مواد غذایی مفید استفاده کرد. سریعترین راه کاهش کلسترول بد خون را در سبد غذایی تان قرار دهید تا سلامت بدن را حفظ کنید.
گزگز پا

گزگز پاها یعنی ام اس؟


گزگز پاها می تواند نشانه و علائم بیماری باشد. بیماری هایی که باید جدی گرفت و برای درمان آنها اقدام کرد. متخصصان دلایل گزگز شدن کف و انگشتان پاها را بیان کرده اند.
مشکلات دور چشم

درمان و رفع مشکلات زیبایی دور چشم


مشکلات دور چشم دو جنبه ی زیبایی و سلامتی دارند. خال های گوشتی اطراف چشم و یا چروک و افتادگی پلک و پوست چشم و... از عمده ترین این موارد هستند که به راههای درمان آنها اشاره می شود.
علائم سرطان

علائم سرطان که از آنها بی اطلاع هستید


علائم سرطان را بشناسید تا اگر نفخ شکمی مزمن و یا خونریزی های نامنظم زنان و دردهای کمر و سرفه های مداوم مردان به سراغتان آمد، آنها را نادیده نگیرید و به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
کمبود آب بدن

نشانه اصلی کمبود آب بدن


کمبود آب بدن خود را با بروز علائم و نشانه هایی همچون خستگی زیاد و ظاهر نامناسب پوست نمایان می کند. نشانه هایی که با نادیده گرفتنشان دچار مشکلاتی همچون اضافه وزن خواهید شد.
کاهش فشار خون

نسخه های گیاهی برای کاهش فشار خون


برای کاهش سریع فشار خون بالا به سراغ یخچال خانه و یا کابینتی که صرفا به عنوان داروخانه ی گیاهی و طب سنتی در منزل دارید سری بزنید و با این نسخه ها قلب و مغزتان را از خطر سکته نجات دهید.
سوراخ شدن معده

این زخم علت “سوراخ شدن معده” شماست!


سوراخ شدن معده یکی از عواقب درمان نشدن مشکلات معده از قبیل زخم معده است . با شناخت نشانه ها و علائم “سوراخ شدن معده” بایستی راههای درمان این مشکل گوارشی را پیش گرفت.
سلولیت

علت و درمان غذایی سلولیت (تجمع چربی)


سلولیت و تجمع چربی زیرپوست همان دون دون شدن پوست است. پوست بدن برخی افراد در ران ها، باسن و کپل ها مثل پوست پرتقال حالتی ناهماهنگ دارد که علت و راههای درمان خاصی دارد.
سندرم گیلن باره

سندرم گیلن باره” چیست و چه نشانه هایی دارد؟


سندرم گیلن باره! شاید نامش را کمتر شنیده باشید ولی مبتلایانش با این بیماری آشنا هستند. بیماری که فردی را دچار می کند با گزگز و مورمور ساق پا خود را نشان می دهد ولی آیا هر بی حسی علائم “سندرم گیلن باره” است؟