دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

دردهای خطرناک

این دردهای خطرناک یعنی؟


دردهای خطرناک کدام دردها هستند؟ حتما برایتان پیش آمده که یکدفعه دردی شدید در یکی از بخش های بدنتان ناگهان شروع شده و تا چند ثانیه بعد اثری از آن درد شدید باقی نمانده باشد. این دردها می تواند نشانه از یک بیماری باشد.
شکل پا

تشخیص بیماری از شکل پا و ناخن ها


شکل پایت بیماری های پنهان در بدن را نشان می دهد. راه تشخیص بیماری و سلامتی از روی فرم پا و خطوط روی ناخن مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد.نگاهی به پاهایتان بیاندازید تا ازنشانه های سلامت خود مطلع شوید.
چرا چاق می شوم

چرا با آب خوردن هم چاق می شوم؟


چرا چاق می شوم؟ چرا هر چی می خورم اضافه وزن میارم؟ شاید تیروئید کم کار و یا پرکار دارم؟ چاقی زیاد شکم و پهلو می تونه ناشی از دهها دلیل باشه.
ریزش مو شیمی درمانی

علت اصلی ریزش مو بعد از شیمی درمانی


شیمی درمانی عوارض متعددی دارد که از مشهودترین آنها میتوان به ریزش موی بعد از شیمی درمانی اشاره کرد. شاید برایتان سوال باشد که چرا داروی شیمی درمانی مستقیم بر روی مو تاثیر می گذارد.
آبسه ریه

آبسه ریه و علایم شایع آن


مراقب سرفه و تنگی نفس باشید. از جمله نشانه های ابتلا به بیماری های ریه و به ویژه بیماری التهابی انسدادی ریه، سرفه و تنگی نفس است که معمولا نادیده گرفته می شود. در ادامه از علل تا درمان آبسه ریه را بیان خواهیم کرد.
پشه گزیدگی

درمان پشه گزیدگی با 14 روش خانگی


اغلب افرادی که با خارش بعد از پشه گزیدگی رو به رو می شوند همیشه به دنبال راهی برای خلاصی از این درد و تورم پوست می باشند.در این بخش می توانید از مواد غذایی که در منزل دارید برای درمان پشه گزیدگی استفاده کنید.
زوال عقل

روش های پیشگیری از “زوال عقل” و یا دمانس


“زوال عقل” و یا دمانس بیماری شایع در افراد مسن است که عوامل مختلفی در پیدایش آن وجود دارد. از این بیماری که با از دست دادن حافظه همراه است را می توان با چند روش جلوگیری کرده و احتمال بروز آن را کاهش داد.
سرطان سینه

تاثیر “سرطان سینه” بر روابط زناشویی


“سرطان سینه” به یکی از رایج ترین بیماری های زنان تبدیل شده است.اما ترس از مرگ و تحمل دوران سخت این بیماری تنها بخشی از عوارض این بیماری می باشد.تغییر اندام بدن با جراحی ، ریزش مو ،اختلال در روابط زناشویی و بسیاری از موارد دیگر می تواند از مشکلات این بیماری باشد.
پیشگیری آنفولانزا

پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در محل کار و خانه


پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا به مراتب بهتر از درمان آن است. کارمندان بیشتر باید مراقب سلامت خود باشند تا مجبور به گرفتن مرخصی نشوند. نکات بهداشتی مهمی که برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا باید بدانید.
مصرف دارو کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان


مصرف دارو کودکان جزو مسائل بسیار حساسی است که وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای درباره مصرف داروهای سرماخوردگی و سرفه در کودکان با سن کمتر از دو سال توصیه هایی را ارائه داد.
بیماری آلزایمر

علائم بیماری آلزایمر و راه های پیشگیری


بیماری آلزایمر علائم و نشانه هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن آدرس ها و اسم ها آغاز می شود و کم کم تا آنجا پیش می رود که فرد حتی راه بازگشت به خانه را فراموش می کند.
زخم معده

زخم معده و راههای پیشگیری


زخم معده یکی از بیماری های دردناک دستگاه گوارشی است که اغلب تصور می شود که افراد سیگاری و لاغر اندام و پراسترس به آن دچار می شوند. اما وجود ویروسی به نام هلیکوباکتر زمینه ساز اصلی این بیماری می باشد.
سرطان پستان

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید


یکی از شایع ترین بیماری هایی که اغلب ، زنان به آن دچار می شوند بیماری سرطان پستان است که در مراحل اولیه شاید دچار علائمی نباشد و تشخیص آن توسط فرد بیمار سخت است.