نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

گربه

نوازش گربه ها میتواند شما را بکشد!


آیا شما از آن دسته افرادی هستید که گربه (مخصوصا بچه گربه) را دوست دارید؟ آیا در منزلتان گربه وجود دارد؟ آیا شما می دانید که این حیوان ملوس، ممکن است شما را بیمار کند؟
سردرد

علل بروز سردرد صبحگاهی چیست ؟


سردرد یک ناراحتی کمابیش غیرقابل تحمل است که در هر ساعتی از روز امکان بروز دارد اما عوامل مختلفی در ایجاد سردرد صبحگاهی دخیل هستند.
ایدز

نحوه رفتار مناسب با فرد مبتلا به ایدز


ایدز نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص ایمنی (HIV) ایجاد می شود ایدز عمدتاً از طریق آمیزش جنسی (از جمله مقعدی و حتی دهانی) محافظت نشده، انتقال خون آلوده و سرسوزن آلوده و از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می گردد.
پرده گوش

چطور پرده گوش پاره می شود؟


پارگی پرده گوش به طور معمول جدی نمی باشد که اغلب پس از یک مدت ترمیم می شود و بهبود می یابد و هیچ گونه عوارضی ندارد.
درد دنبالچه

دلیل درد دنبالچه و راه درمان آن


درد دنبالچه در هر سن و هم در مردان و هم زنان پیش می آید، عموما در سن چهل سالگی رخ میدهد. درد دنبالچه در زنان پنج برابر بیشتر از مردان است.آسیب دیدگی دنبالچه منجر به ناراحتی و درد استخوان دنبالچه می شود .
پیشگیری از سرطان

با 3 رنگ از سرطان پیشگیری کنید


پیشگیری از سرطان ممکن است همانطور که ابتلا به ان برای هر کسی امکان دارد پس با تغییر در سبک زندگی و تغذیه ای تان بدنتان را در برابر سرطان ایمن کنید.
سردرد

آشنایی با انواع سردرد و دلایل ابتلا به آن


سردرد یکی از انواع دردهایی است که همه ما در طول زندگی خود آن را تجربه کرده و بارها و بارها برای رهایی از آن داروهای مختلفی را مصرف کرده ایم اما واقعیت این است که دلیل همه سردردها یکسان نیست.