دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

فشار خون

آنچه در مورد فشار خون باید بدانید


فشار خون بیماری است که هیچ علامتی ندارد و از طریق معاینات دوره ای می توان به آن پی برد. در واقع فشار خون اندازه گیری نیرویی است که بر دیواره های سرخرگ اعمال می شود. این نیرو اگر خیلی پایین و یا خیلی بالا باشد شخص باید به پزشک مراجعه کند.
کاهش سریع فشار خون

کاهش سریع “فشار خون بالا” در 5 دقیقه


کاهش سریع “فشار خون بالا” برای حفظ جان فرد مبتلا با راه و روش طبیعی ممکن است. درست است که داروها در این زمینه خوب عمل می کنند ولی بدون دارو هم می توان فشار خون را کاهش داد.
بیماری ام اس

با یک نوشیدنی از بیماری ام اس فاصله بگیرید


بیماری ام اس و بیماری آلزایمر و پارکینسون بیماری های عصر تکنولوژی هستند که چه بخواهیم و چه نخواهیم در معرض ابتلا به انها هستیم. محققان برای دوری ازاین بیماری ها یک توصیه دارند.
ماهی قرمز

ماهی قرمز برای بچه ها خطرناک است


با نزدیک شدن به سال نو بازار خرید ماهی قرمز هم داغ شده است اما مردم باید توجه کنند این ماهی نوعی ویروس دارد که اگر کودکان در معرض آن قرار گیرند دچار بیماری های عفونی می شوند.
نارسایی کلیه

با نارسایی کلیه و علت ایجاد آن آشنا شوید


نارسایی کلیه بیماری است که علائم واضحی ندارد و به همین جهت بهتر است افراد معاینات دوره ای و یا سالانه را انجام دهند و افرادی در بستگانشان بیماری کلیه وجود دارد باید فواصل آزمایشات را کمتر کنند.
نشانه های بیماری ایدز در دهان

نشانه های بیماری ایدز در دهان چیست؟ + عکس


ایدز یا HIV ویروسی است که باعث بیماری سندروم نقص ایمنی اکتسابی می شود. اچ آی وی با صدمه زدن به سیستم ایمنی بدن شما باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در مقابله با بیماریها و سرطان می شود.
بیماری آلکالوز

علائم بیماری آلکالوز متابولیک


بیماری آلکالوز در اثر قرار گرفتن PH خون در محدوده قلیایی به وجود می آید. این بیماری دو نوع است که یک نوع آن به ریه و نوع دیگر آن به کلیه ربط دارد.
بیماری لارنژیت حاد

علائم و درمان بیماری لارنژیت حاد


بیماری لارنژیت حاد یا التهاب حنجره باعث می شود حنجره انسان ملتهب شود به طوریکه گرفتگی صدا پیش می آید و در برخی موارد شخص اصلا قادر به صحبت کردن نیست. لارنژیت حاد عوامل مختلفی دارد که در این مطلب بیان می کنیم.
بزرگ شدن زبان کوچک

علت بزرگ شدن زبان کوچک


زبان کوچک عضوی است که در حلق قرار دارد و در صورتی که ملتهب یا متورم شود مشکلات فراوانی را برای انسان به وجود می آورد و در موارد حاد ممکن است باعث خفگی بیمار شود.
درمان سریع خروپف

درمان سریع خروپف


اگر از آن دسته افرادی هستید که خروپف می کنند، احتمالاً شما تنها کسی هستید که در خانه به راحتی می خوابد!
خونریزی معده

علائم خونریزی معده چیست؟


بیماری خونریزی معده ممکن است با علائم بروز کند و یا بدون علائم باشد که در این صورت بیمار از طریق آزمایش مدفوع و وجود خون در آن متوجه خونریزی می شود.
بیماری زنانه

بیماری پنهان زنانه که روبه رشد است


بیماری پنهان زنانه که بدون هیچ علامت تقریبا واضحی رو به رشد است عامل نگران کننده ای است که به شدت سلامت زنان را تهدید می کند. علائم و نشانه های این بیماری را برایتان خواهیم گفت.
علائم بیماری ایدز

علائم بیماری ایدز چیست؟


همانطور که می دانید ایدز یک بیماری کشنده است که توسط ویروس HIV ایجاد می شود و با ورود این ویروس به بدن، قدرت دفاعی بدن روز به روز کاهش می یابد و هر میکروبی فرصت بیمارکردن فرد را پیدا می کند. بیماری ایدز علائم زیادی دارد که در این مطلب به آنها اشاره می کنیم.
جراحی بلند شدن قد

جراحی برای بلند شدن قد + تصاویر


عمل جراحی عجیبی که با کشیدن اندام ها می تواند به طور تقریبی 8 سانتی متر به بلند شدن قد شما کمک کند اما ناهماهنگی های دیگر اعضای بدن را در پی دارد.