نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرطان

سرطان هایی که با چاقی می آیند


چاقی و اضافه وزن خطرهای زیادی به همراه دارد از جمله این خطرها سرطان است،مانند سرطان کبد،معده،تخمدان،کیسه صفرا و ... اما میتوانیم با کاهش اضافه وزن خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش دهیم و مراقب سلامتی بدن خود باشیم
کبد

علایم کبد آسیب دیده کدامند؟


کبد (جگر ) نقش مهمی در هضم و متابولیسم مواد غذایی به عهده دارند و همچنین کبد اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیر ممکن است.
آرنج

بیماری آرنج تنیس بازان چیست و چه درمانی دارد؟


آرنج تنیس بازان یک بیماری بسیار شایع است که هر ساله میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد، اما درمان هایی طبیعی برای از بین بردن درد این بیماری وجود دارند که از آن جمله می توان به زنجبیل، ماساژ و انجام تمرینات تخصصی اشاره کرد.
بهترین وضعیت خوابیدن

بهترین وضعیت خوابیدن برای بدن چیست؟


بهترین وضعیت خوابیدن برای بدن، خوابیدن روی پهلوی چپ است. زیرا خوابیدن روی پهلوی چپ می تواند کمترین ضرر را برای ستون فقرات به همراه داشته باشد و همینطور ضایعات مواد غذایی سریعتر پردازش می شوند.
زانو درد

تاثیر منفی ترشی بر زانو درد


ترشی جزو چیزهایی است که خیلی از افراد علاقه ی شدیدی به آن دارند و دوست دارن در کنار غذا میل نمایند،ولی متخصصان معتقدند که ترشی زانو درد را بیشتر میکند.
سوزش معده

عوامل تشدید کننده سوزش معده


پرخوری، تند غذا خوردن، خوردن مایعات فراوان همراه غذا، مصرف چای زیاد، چای پررنگ و نوشیدنی های الکلی علت سوزش معده و باعث تشدید آن می شود.
بیماری مرموز

کودکی با بیماری مرموز و بدون اسم


کارشناسان اعتقاد دارند نوعی جهش ژنتیکی بسیار پیچیده باعث این بیماری مرموز شده است. واین اختلال به قدری نادر است که کارشناسان هنوز اسمی بر روی آن نگذاشته اند.
سلامت رگ‌ها

حفظ سلامت رگ ها با این 5 خوراکی مفید


در این مطلب چند ماده غذایی طبیعی معرفی می کنیم که بدون ایجاد عوارض جانبی به رفع شدن مسدود شدن رگ های خونی کمک کرده و خون را رقیق و جریان آن را راحت تر می سازد. لطفاً با ما همراه باشید