نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

پرده گوش

چطور پرده گوش پاره می شود؟


پارگی پرده گوش به طور معمول جدی نمی باشد که اغلب پس از یک مدت ترمیم می شود و بهبود می یابد و هیچ گونه عوارضی ندارد.
درد دنبالچه

دلیل درد دنبالچه و راه درمان آن


درد دنبالچه در هر سن و هم در مردان و هم زنان پیش می آید، عموما در سن چهل سالگی رخ میدهد. درد دنبالچه در زنان پنج برابر بیشتر از مردان است.آسیب دیدگی دنبالچه منجر به ناراحتی و درد استخوان دنبالچه می شود .
پیشگیری از سرطان

با 3 رنگ از سرطان پیشگیری کنید


پیشگیری از سرطان ممکن است همانطور که ابتلا به ان برای هر کسی امکان دارد پس با تغییر در سبک زندگی و تغذیه ای تان بدنتان را در برابر سرطان ایمن کنید.
سردرد

آشنایی با انواع سردرد و دلایل ابتلا به آن


سردرد یکی از انواع دردهایی است که همه ما در طول زندگی خود آن را تجربه کرده و بارها و بارها برای رهایی از آن داروهای مختلفی را مصرف کرده ایم اما واقعیت این است که دلیل همه سردردها یکسان نیست.
زخم معده

زخم معده به روایت تصویر


زخم معده یا اولسر پپتیک نوعی آسیب خوش خیم به مخاط و زیرمخاط دستگاه گوارش می باشد که عکسی جالب از آن را در ادامه مشاهده میکنید.
پشه

راه خلاص شدن از دست پشه ها در طبیعت


یکی از معمولی ترین آسیب های حضور در طبیعت، گزیدگی توسط حشرات، به خصوص انواع پشه است. در این مطلب راهکارهایی برای محافظت از خود و همراهانتان در طول گردش و اقامت در طبیعت آمده است.
دستشویی

جمع آوری دستشویی های معمولی


رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اینکه استفاده از دستشویی های ایرانی بیشترین فشار را به زانوها وارد می کند، پیشنهاد کرد تا کاسه دستشویی های معمولی در کشور جمع شود.