نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آب

آب ولرم بخوریم یا آب سرد؟


علت اصلی توصیه های پزشکان مبنی بر اجتناب از خوردن آب خیلی سرد را بروز بیماری های مختلف گوارشیست. همچنین چرب شدن کبد و شیوع این بیماری در نسل امروز در طب اسلامی و سنتی مربوط به مصرف بی رویه آب سرد است.
پارگی پرده گوش

شایع ترین دلیل پارگی پرده گوش بخصوص در کودکان


پارگی پرده گوش به طور معمول جدی نمی باشد که اغلب پس از یک مدت ترمیم می شود و بهبود می یابد و هیچ گونه عوارضی ندارد.عوارضی که گاهی اوقات ممکن است رخ دهد از دست دادن قدرت شنوایی و ایجاد عفونت در گوش میانی می باشد
هموفیلی

بیماری هموفیلی در کودکان


هموفیلی یک اختلال ژنتیکی است که موجب خونریزی خودبه خود می شود و تقریبا از هر 10000 پسر یک نفربه آن مبتلاست.
درد

دردهایی که نباید نادیده گرفت


نباید هر درد و ناراحتی شما را به بیمارستان بکشاند٬ اما برخی از دردها که ناگهانی ایجاد میشوند نباید چشم پوشی شوند. در اینجا با برخی از این دردها که ممکن است ناچیز به نظر برسند اما نیاز به توجه فوری دارند٬ آشنا میشوید
درمان های خانگی

درمان های خانگی عجیب اما موثر !


تقریبا در همه فرهنگ ها شیوه های شناخته شده درمان های خانگی وجود دارد که گاهی واقعا موثر است و از نسلی به نسل بعدی منتقل میشود.
بیماری قلبی

کدام زنان با استرس بیماری قلبی می گیرند؟


نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد استرس بر قلب زنان جوان مبتلا به بیماری های قلبی تاثیر مخرب تری دارد.تاثیر مخرب استرس بر قلب زنان جوان مبتلا به بیماری های قلبی چهار برابر بیشتر است.
قرص سولفات

عوارض مصرف قرص سولفات در دختران


قرص سولفات به منظور جلوگیری از کم خونی چند سالی است در مدارس دخترانه توزیع میشود که مصرف آن دختران را با مشکلات جدی مواجه کرده است .