نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

مالاریا

چی میشه که مالاریا می گیریم؟


مالاریا بیماری است که توسط انگل مالاریا ایجاد می شود. نشانه های مختلفی در نوع خفیف و شدید این بیماری خطرناک تشخیص داده شده است که به تناسب برای درمان اقدام می شود.
تغییر دستخط

بیماری کشنده ای که دستخط را تغییر می دهد!


یک تغییر محسوس ، مدتی است که بدخط شده ام و نازیبایی دست خط من مرا نگران کرده است علت چیست ؟ تغییر دستخط در بخش ریز نویسی و نامفهوم بودن می تواند نشانه هایی از وجود بیماری های خطرناک باشد.
درمان اسهال

تک نسخه طب سنتی برای درمان اسهال


بیرون روی های مکرر در کودکان و بزرگسالان اگر به موقع درمان نشوند عواقب سنگینی خواهند داشت . از خواص میوه ای خواهیم گفت که بهترین و سریعترین نسخه برای درمان اسهال شدید است.
عینک آفتابی

رنگ شیشه یک عینک آفتابی خوب


استفاده از عینک آفتابی و طبی در تمامی فصول سال به خصوص فصل تابستان برای حفظ سلامتی چشم توصیه می شود. در میان گزینه های تیک خورده برای انتخاب یک عینک دودی مناسب رنگ را هم قرار دهید.
لرزش دست ها

لرزش دست ها خبراز چه می دهد؟


لرزش دست ها در شرایط مختلف به صورت ناخواسته ایجاد می شود ، ربطی به سن و سال هم ندارد و گاهی شدن لرزش دستان در جوانی بیشتر از سنین بالاست.
سرطان

15 نشانه سرطان که مردها نادیده می گیرند


زنان شانس بهتری برای درمان سرطان و شفا یافتن دارند. بعضی از نشانه های سرطان مخصوص مردان است که این علایم براحتی نشان دهنده مشکل در بعضی از قسمت های بدن بوده و قابل تشخیص است اما معمولا به آن بی توجه هستیم.
معجزه درمانی

معجزه درمانی” گذاشتن پیاز داخل جوراب !!


قبل از خواب شبانه تکه از پیاز را داخل جوراب و کف پایتان قرار دهید و بخوابید “معجزه درمانی” این روش جالب گیاهی را خواهید دید. می توانید حدس بزنید که چه بیماری ها و سمومی از بدنتان دفع خواهد شد.
افسردگی

افسردگی فصلی در بهار چیست؟


بهار که می آید، خیلی ها خواب آلود و کسل می شود. شاید برای تان جالب باشد که بدانید گاهی همین حس به ظاهر ساده، زمینه ساز بروز نوعی افسردگی به نام افسردگی فصلی می شود و سلامت روانی ما را به خطر می اندازد.
مسکن درد قلب

ادویه مسکن درد قلب یا آب روی آتیش


پیر و جوان ندارد و زمانی که قرار بر بروز سکته قلبی باشد تنها سلامت و مقاومت جسم فرد است که ایفای نقش می کند . با خوردن یک ماده غذای گیاهی به عنوان مسکن درد قلب از بروز سکته نیز جلوگیری کنید.
طرز نشستن

این طرز نشستن شما را فلج می کند!


می توانید باور کنید که طرز نشستن اشتباه شما را دچار واریش ، افزایش فشار خون ، فلج عصب پارانوئال و چندین عارضه دیگر کند؟ دقت در نحوه نشستن رابطه ای نزدیک با حفظ سلامتی دارد.
ریفلاکس معده

درمان ریفلاکس معده با داروهای گیاهی


بیماری رفلاکس معده به مری (GERD) که اغلب با ترش کردن معده اشتباه گرفته می شود یکی از اختلالات شایع گوارشی است.در این مطلب گیاهانی را معرفی خواهیم کرد که برای رفلاکس معده بسیار مفید هستند.
سندرم پاتلا

تمام آنچه که باید در مورد سندرم پاتلا بدانید


در بیماری نرمی کشکک(سندرم پاتلا) ابتدا غضروف استخوان که در پشت آن قرار دارد نرم می شود سپس حالت خشن و رشته ای پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم علائم تا درمان این بیماری را توضیح دهیم.
ورم چشم

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید


همانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.