نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سندرم پاتلا

تمام آنچه که باید در مورد سندرم پاتلا بدانید


در بیماری نرمی کشکک(سندرم پاتلا) ابتدا غضروف استخوان که در پشت آن قرار دارد نرم می شود سپس حالت خشن و رشته ای پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم علائم تا درمان این بیماری را توضیح دهیم.
ورم چشم

آنچه باید از ورم بهاره چشم بدانید


همانطور که از عنوان این بیماری مشخص است ورم بهاره چشم یک بیماری فصلی است که با توجه به قرار گرفتن در شرایط خاص و تبدیل شدن به کاندیدای مستعد بیماری بروز میکند. با علل و راههای درمان آن آشنا خواهید شد.
درمان زخم

درمان زخم با آب دهان ممکن است؟


قدیمی ها باور دارند که آب دهان می تواند درمان زخم را تسریع بخشد ولی آیا این مسئله که درباره فایده بزاق با همان آب دهان مطرح می شود پایه و اساس علمی دارد یا نه.
خواب آلودگی بهاری

خواب آلودگی بهاری را با تغذیه درمان کنید


مدام خمیازه می کشم و فقط دوست دارم بخوابم، چرا؟ خواب آلودگی بهاری به دلایلی وابسته به مزاج افراد بروز می کند و با تغییرات در برنامه غذایی روزانه قابل کنترل و کاهش است.
فین کردن

فین کردن خوب است یا بد؟


فین کردن در جریان سرماخوردگی و حساسیت فصلی امری طبیعی است اما نکته این است که آیا فین کردن مضراست یا مفید و اینکه درمانی برای گرفتگی و کیپ شدگی بینی بدون فین کردن در این حالت وجود دارد؟
سردی پا

آیا سردی پا نشانه بیماری خطرناکی است؟


بسیاری از ما تجربه سردی دست و پا و بی حس شدن آنها در فصل زمستان را داریم. اما وجود دائمی این عارضه و یا سرد شدن انگشتان دست و پا در فصل گرما شاید نشانه ای از بیماری باشد.
شستشوی بینی

بهترین روشهای شستشوی بینی


با پاک کردن و تخلیه سینوس ها می توان تا حدود بالایی عوارض سینوزیت را کاهش داد. برای شستشوی بینی روش ها و وسائل مختلفی معرفی شده است اما کدامیک می تواند مناسب وضعیت بیمار باشد؟
خلط گلو

علایم خلط گلو و راههای درمان آن


چه دلایلی باعث به وجود آمدن خلط گلو که در نهایت منجر به سرفه های شدید شبانگاهی است شده و خلط داشتن پشت گلو و بینی نشانه چیست و چه نوع درمانی برای آن مناسب است ؟
خرناس کشیدن

خرناس کشیدن یک هشدار است!


براساس نتایج به دست آمده از مطالعات اخیر دانشمندان خرناس کشیدن بلند به خصوص در شب پیامدهای نگران کننده ای دارد.
زردی زبان

زردی زبان نشانه کدام بیماری است؟


زردی زبان و تغییر رنگی که بر روی زبان پدیدار می شود هشداری است برای مراقبت بیشتر و توجه به وضعیت سلامتی . گاهی زرد شدن زبان نشانه بیماری های کشنده مانند ایدز و سرطان است.
پاکسازی بدن

معجون پاکسازی بدن در بهار


فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می سازد به همین دلیل آغاز فصل بهار فرصتی است عالی برای پاکسازی بدن با نوشیدنی که طب سنتی تجویز می کند.