نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آنفولانزای خوکی

آنفولانزای خوکی را در خانه مهار کنید


بیماری آنفولانزا این روزها تبدیل به یک نام ترسناک برای تمامی افراد جامعه شده است . برای حفظ سلامت اعضای خانواده و پیشگیری از آنفولانزای خوکی نسخه های گیاهی و روش های طب سنتی را بیاموزید.
کنترل چربی خون بدون مصرف دارو

راههای کنترل چربی خون بدون مصرف دارو


چربی خون یکی از بیماری هایی است که در دنیای امروز و به دلیل زندگی شهر نشینی و مصرف مواد غذایی صنعتی گریبان بسیاری از افراد را گرفته است و باید برای کنترل آن تلاش شود.
زردی نوزاد

علت و علائم زردی نوزاد و دمان آن


یکی از بیماری هایی که در بدو تولد موجب نگرانی والدین می شود زردی نوزادان است. این بیماری در مراحل اولیه کم خطر بوده و در منزل نیز قابل درمان می باشد.
کج شدن پاهای نوزادان

علت و درمان کج شدن پاها در نوزادان


برخی نوزادان یا کودکان در هنگام راه افتادن پاهای خود را کج می گذارند که باعث نگرانی والدین می شود. کج شدن پاها در نوزادان علت های متفاوتی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
پیرگوشی

دلایل پیرگوشی و راههای درمان آن


پیرگوشی یا کاهش شنوایی با افزایش سن افراد شایعتر بوده و اغلب سالمندان با این بیماری دسته و پنجه نرم می کنند.اما دلایل اصلی پیر گوشی چه بوده و آیا راه درمانی دارد؟
کبد چرب

شستشوی کبد چرب با شوینده قوی


اشخاصی که کبد چرب دارند می توانند با با تهیه و خوردن این شوینده گیاهی قوی از ادامه روند پیشرفت بیماری خود جلوگیری کرده و آن را درمان کنند.
سرماخوردگی

اشتباهات رایج در سرماخوردگی


سرماخوردگی بیماری رایج فصول سرد سال است که نیاز به مراقبت و رعایت برخی نکات بهداشتی برای درمان دارد.طی درمان سرماخوردگی نباید این اشتباهات را انجام داد.
ویتامین b12

علائم کمبود ویتامین b12 در بدن کدامند؟


بدن برای ادامه حیات خود به ویتامین های زیادی نیاز دارد.ویتامین b12 یکی از مهمترین نوع ویتاین هاست که در صورت کمبود آن سیستم بدن با مشکلات مختلفی رو به رو می شود.
لامپ کم مصرف

عوارض لامپ های کم مصرف بر روی پوست


از زمانی که لامپ های کم مصرف تبلیغ شدند شایعات و حرف های زیادی در مورد عوارض این لامپها بر روی سلامت و پوست شنیده می شود.پاسخ متخصصین می تواند سوالات بسیاری را جواب دهد.
روماتیسم ستون فقرات

علائم و درمان روماتیسم ستون فقرات


روماتیسم ستون فقرات یکی از دردناک ترین بیماری هایی است می تواند روی اعضای دیگر بدن همچون چشم و قلب و روده تاثیر منفی بگذارد. این بیماری برخلاف دیسک کمر بوده و علایم مختلفی دارد.