دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

خون در ادرار

خون در ادرار نشانه چیست؟


خون در ادرار یک نشانه نگران کننده است که حتما باید جدی گرفته شود و با تشخیص دلیل حتما درمان شود چرا که شاید همین مقدار کم خون موجود در ادرار علامت و هشداری برای توجه بیشتر به سلامتی باشد.
جگر مرغ

جگر مرغ را بخوریم یا نه؟


جگر مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی است که سرشار از پروتئین و آهن بوده و درمانی بسیاری از بیماریهاست.ولی با عدم رعایت قوانین بهداشتی به یکی از غذاهای مضر برای بدن تبدیل شده است.
واکسن

واکسن بدون درد


واکسن زدن به کودکان معمولا بخاطر دردی که دارد موجب بی تابی کودکان و ناراحتی والدین میشود. دانشمندان کانادایی دریافتند اعمال فشار و ارتعاش به پوست پیش از واردشدن واکسن به آن، درد ناشی از واکسیناسیون را کاهش می دهند.
سرماخوردگی

درمان سرماخوردگی در پاییز و زمستان


ویروس های سرماخوردگی در فصل پاییز و زمستان با ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن منجر به بروز بیماری هایی همچون سرما خوردگی و آنفولانزا می شوند که برای پیشگیری و درمان این بیماری ها نکات خوبی برایتان جمع آوری کرده ایم که در ادامه می خوانید.
ویروس ابولا

چطور مبتلا به ابولا نشویم


حتما شما هم از طریق رسانه ها با بیماری جدید و کشنده ی ابولا آشنا شده اید و این سوال برایتان پیش آمده است که چه کنیم تا ابولا نگیریم؟ پاسخ را در ادامه میخوانید.
سرطان زبان

سرطان زبان، به زبان ساده


یکی از شایع ترین بیماری سرطانها، سرطان دهان و زبان است که در میان مردم کمتر شنیده شده اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن امکان پذیر می باشد.
لخته شدن خون

لخته شدن خون در پا نشانه چیست؟


لخته شدن خون به خصوص در پاها علامتی است که در بسیاری از افراد دیده می شود اما متاسفانه آنها این را یک نشانه از فعالیت زیاد می دانند در صورتی که لخته شدن خون در پا یک هشدار است که باید جدی گرفته شود.
درمان سرفه

درمان سریع سرفه و گلودرد


سرفه و گلودرد گاهی با تغییر فصل و گاهی با مصرف یک سری مواد غذایی خاص به سراغتان می آیند که بسیار آزاد دهنده هستند. مجله سلامت نمناک توصیه هایی برای درمان سریع سرفه و گلودرد دارد.
ابولا

ابولا بیماری کشنده در دنیا + تصاویر


تعداد قربانیان ویروس ابولا که منجر به بیماری خطرناک و کشنده است از مرز 2600 نفر گذشته و به کشورهای بیشتری نیز سرایت کرده است.در سایت نمناک توضیحات بیشتری خواهیم داد.
دلیل ابتلا به سنگ کلیه

علت اصلی سنگ کلیه


بیماری سنگ کلیه علاوه بر دلایلی همچون ارثی بودن و داشتن فشار خون علت دیگری دارد که طبق گفته ی محققان خطر ابتلا به سنگ کلیه را تا دو برابر افزایش می دهد.
درمان سنگ کلیه

درمان طبیعی سنگ کلیه


برخی برای درمان سنگ کلیه جراحی و دارو را بهترین گزینه می دانند این در حالی است که بسیاری از منابع طبیعی به راحتی در درمان سنگ کلیه عمل می کنند.
آفت دهان

درمان آفت دهان


آفت دهان یک بیماری شیوع در میان مردم است که ما در ادامه مطلب به علائم و نشانه های آن خواهیم پرداخت.
اسهال

علل و “درمان اسهال


اسهال بیماری است که به دلایل عفونی و فصلی در بدن ایجاد شده و سلامت بخش های مهم بدن را تا حد بالایی تهدید می کند و باید درمان آن را جدی گرفته شود.