نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرماخوردگی

این داروها را در زمان سرماخوردگی مصرف نکنید


سرماخوردگی بیماری شایع در فصل سرما است که برخی افراد ترجیح می دهند درمان خود را بدون مراجعه به پزشک و با مصرف خودسرانه داروها انجام دهند.عوارض این نوع داروها سلامت بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.
آبسه مغزی

آبسه مغزی یا اپی دورال چیست؟


آبسه مغزی یا همان عفونت در مغز یکی از بیماری های خطرناکی است که در صورت تشخیص دیرهنگام موجب مرگ فرد می شود.راههای پیشگیری و درمان آبسه مغزی را بیاموزیم.
آب سیاه

علایم آب سیاه چشم و راههای درمان آن


بیماری آب سیاه یا همان گلوکوم چشمی یکی از بیماری های خطرناکی است که گاه منجر به از دست دادن بینایی فرد می شود.علایم و راههای درمان این بیماری را در ادامه مشاهده می کنید.
پاپ اسمیر

راههای درمان پاپ اسمیر غیرطبیعی در خانمها


یکی از بیماریهای شایع در میان انواع سرطان،سرطانه دهانه رحم در خانمها است که توسط آزمایش پاپ اسمیر قابل تشخیص می باشد.این آزمایش برای خانمها متاهل بسیار ضروری بوده و هرچند وقت یکبار باید انجام شود.
تشنج

علت و علایم تشنج در کودکان و بزرگسالان


تشنج یا همان اصطلاح رایج غش کردن که با انقباضات اعضای بدن همراه است همشه به خاطر بیمای صرع نمی تواند باشد، بلکه علائم و دلایل مختلفی در بروز این بیماری نقش دارند.
آنفولانزای کودکان

آنفولانزای کودکان چه علایمی دارد؟


همیشه با آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس و مهد کودک ها آمار آنفولانزای کودکان بیشتر شده و والدین اغلب نگران این موضوع می باشند.علائم آنفولانزا در کودکان تقریبا مشابه بوده و مدت زمان خاصی برای درمان آن تشخیص داده می شود.
درد ساق پا

علل و درمان درد ساق پا یا شین اسپیلنت


علت درد ساق پا چیست؟ یکی از دردهای رایجی که ورزشکاران در پیاده روی یا ورزش دو به آن دچار می شوند درد در ناحیه ساق پا است. با پیگیری دو برنامه ورزشی که معرفی خواهیم کرد این درد را تا حدود بسیاری کم کنید.
عادات روزانه

عادات روزانه ای که شما را مریض میکند


یکی از شایعترین بیماری های فصلی در پاییز و زمستان ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا است که برخی از عادات روزانه اشتباه نه تنها این بیماری را درمان نمی کنند بلکه تاثیر معکوس روی آن دارند.
بیماری خاموش

10 بیماری بدون علامت و خاموش


در میان اطرافیان خود تا کنون شنیده ایم که فردی به ناگاه به بیماری مهلکی دچار شده است که تا کنون از آن بی خبر بوده است. بیماری های خاموش اینگونه بدون هیچ علامت و نشانه ای ظاهر شده و دیر تشخیص داده می شوند.
تشخیص سرطان

کبوترهای که سرطان را تشخیص می دهند


تشخیص سرطان راه و روش های بسیاری دارد که رایج ترین آنها انجام آزمایشات مخصوص این بیماری سخت است . تازه ترین یافته ها در این زمینه در رابطه با کبوترهایی است که سرطان شناس هستند.
عفونت بدن

پرعفونت ترین بخش بدن کجاست؟


میکروب های و عفونت در بدن تقریبا به صورت پراکنده زندگی و درحال تکثیر هستند. تحقیقات جدید ، بخشی از بدن انسان را به عنوان پرمیکروب ترین عضو معرفی کرده اند که سرشار از عفونت های ناشناخته است.
بلفاریت

نشانه و درمان بلفاریت یا التهاب پلکها


بلفاریت یا همان قی کردن بیش از حد چشم یکی از بیماری های شایع چشمی است که ممکن است بسیاری از مردم آن را تجربه کرده باشند. پوسته پوسته شدن چشم یکی از علائم آن است.