نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سکسکه

سکسکه ای که خبر از سرطان می دهد!


سکسکه در هر کسی رخ می دهد و به صورت کوتاه و گاهی دراز مدت ادامه می یابد اما زمانی هم سکسکه یک هشدار بزرگ برای درخطر بودن سلامتی فرد است.
ترک عادت

ترک عادت موجب مرض است


در واقع ناخن جویدن نوعی عادت عصبی است که از نمونه های آن می توان به کشیدن یا کندن موها، انگشت مکیدن یا دست کردن داخل بینی اشاره کرد.
شله زرد

شله زرد برای دیابتی ها ممنوع


افرادی که دیابت دارند از مصرف مواد کربوهیدرات دار مانند قند و شکر که در غذاهایی همچون شله زرد مورد استفاده قرار می گیرد، پرهیز کنند.
درمان دردهای مفاصل

جلوی تخریب مفاصل را بگیرید


رئیس انجمن علمی روماتولوژی ایران گفت ؛ به محض اینکه علائم بیماریهای روماتیسمی مثل درد مفاصل ، التهاب مفصل ، ورم مفصل و دردهایی که باعث می شود صبح از خواب بیدار شوند را در خود مشاهده کردید،بلافاصله به متخصص روماتولوژی مراجعه کنید.
ترشحات سینه

ترشحات سینه در زنان نشانه چیست؟


به جز مواردی که فرد شیر می دهد، هر نوع مایعی که از نوک سینه خارج شود، ترشحات سینه نامیده می شود و این ترشحات ممکن است همزمان از هر دو سینه و یا از یکی از آنها، خود به خود یا در مواقع فشار آوردن به سینه ها خارج شوند.
ماری جوانا

تاثیر مخرب ماری جوانا بر روی مغز


ماری جوانا که یکی از فراورده های گیاه شاهدانه می باشد تا قبل از سال 1960 کمتری کسی نامی از آن شنیده بود. اما اخیرا از این ماده مخدر بسیار شنیده می شود که بسیار اثرات مخرب روی مغز دارد.
موی گوش

موی روی لاله گوش نشانه چیست؟


وجود مو روی گوش و کانال گوش می تواند یک علامت هشدار باشد و باید جدی گرفته شود. علاوه بر این ظاهر نازیبای آن اعتماد به نفس شخص در اجتماع را کاهش می دهد.
بتادین برای زخم

چرا نباید روی زخم بتادین ریخت ؟


متاسفانه اکثر افراد وقتی زخمی برایشان ایجاد میشود سریع روی زخم شان بتادین میریزند این کار کاملا اشتباه بوده توصیه میشود دیگر از بتادین برای زخم استفاده نکنید.