نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

خلط گلو

علایم خلط گلو و راههای درمان آن


چه دلایلی باعث به وجود آمدن خلط گلو که در نهایت منجر به سرفه های شدید شبانگاهی است شده و خلط داشتن پشت گلو و بینی نشانه چیست و چه نوع درمانی برای آن مناسب است ؟
خرناس کشیدن

خرناس کشیدن یک هشدار است!


براساس نتایج به دست آمده از مطالعات اخیر دانشمندان خرناس کشیدن بلند به خصوص در شب پیامدهای نگران کننده ای دارد.
زردی زبان

زردی زبان نشانه کدام بیماری است؟


زردی زبان و تغییر رنگی که بر روی زبان پدیدار می شود هشداری است برای مراقبت بیشتر و توجه به وضعیت سلامتی . گاهی زرد شدن زبان نشانه بیماری های کشنده مانند ایدز و سرطان است.
پاکسازی بدن

معجون پاکسازی بدن در بهار


فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می سازد به همین دلیل آغاز فصل بهار فرصتی است عالی برای پاکسازی بدن با نوشیدنی که طب سنتی تجویز می کند.
نگه داشتن ادرار

نگه داشتن ادرار تا چند دقیقه عیبی ندارد؟


همانطور که می دانید نگه داشتن ادرار برای بدن عوارض و خطراتی دارد، مشکلاتی برای کلیه ها و سیستم دفع ادرار که زجرآورترین دردها هستند اما یک سوال که تا چه مدت نگه داشتن ادرار بی ضرر خواهد بود؟
درمان سرگیجه

روش جلوگیری و درمان سرگیجه یا حالت تهوع در مسافرت


حالت تهوع و سرگیجه بیماری شایعی است که معمولا در هنگام حرکت با وسایل نقلیه اتفاق می افتد.این بیماری علاوه بر درمان های پزشکی ، روشهای مختلفی باری پیشگیری دارد که با رعایت آنها می توان از مسافرت و دیدنی های اطراف خود لذت بیشتری برد.
شکل ناف

شکل ناف نمایانگر برخی از بیماریها در بدن


شکل ناف در میان مردم مختلف متفاوت است وظاهر آن در دوران جنینی شکل می گیرد.ظاهر ناف که در افراد مختلف متفاوت است می تواند اطلاعات مهمی از سلامتی و بیماریهای فرد را نشان دهد.
برداشتن رحم

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟


هیسترکتومی روشی است که در آن قسمتی از رحم یک زن و یا تمام آن برداشته می شود. برداشتن رحم در خانمها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در سنین کمتر از 40 سالگی نیز رخ دهد.
ترشحات واژن

آیا ترشحات واژن نشانه سلامتی است؟


گاهی اوقات افزایش ترشحات واژن در خانمها موجب نگرانی آنها می شود.علت این ترشحات چیست و دفع این ترشحات از بدن می تواند نشانه ای از یک بیماری باشد؟
هیدروسل

هیدروسل” یا مایع اطراف بیضه در کودکان باعث ناباروری می شود؟


بسیاری از والدین درباره بیماری های شایع پسرانه چیز زیادی نمی دانند و هنگام مواجه شدن با یکی از این مشکلات دچار ترس و اضطراب می شوند.“هیدروسل” در کودکان یکی از مشکلاتی است که برخی از آنها از بدو تولد با آن مواجه می باشند.
واریس واژن

دلایل ابتلا به واریس واژن در دوران بارداری


واریس واژن یکی از یماری های نادری است که در دوران بارداری می تواند رخ دهد.بیماری که ممکن است تا بعد از زایمان نیز ادامه داشته باشد بستگی به دلایلی دارد.روشهای مختلفی برای درمان و کاهش درد واریس وجود دارد.