دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

درمان واریس

چگونه واریس را با گوجه درمان کنیم


واریس درمان های مختلفی دارد. درمان رگهای واریسی پا در طب سنتی و یا استفاده از لیزر برای درمان رگهای واریسی ولی یک راه ساده خانگی نیز برای خلاصی از شر این رگها وجود دارد و آنهم استفاده از گوجه است.
قرص ضد بارداری در ماه رمضان

خطر مصرف قرص ضد بارداری در ماه رمضان


برخی از خانمها با هدف گرفتن تمام روزه های ماه رمضان اقدام به مصرف قرص های ضدبارداری می کنند که احتمال لخته شدن خون در رگ و آمبولی ریه یکی از مرگبارترین عوارض این قرص ها است.
درمان عقب افتادن قاعدگی

درمان “عقب افتادن قاعدگی” با داروهای گیاهی


دل درد زیاد و کمر درد از دردهای شایع دوران قاعدگی خانمها می باشد که اگر این سیکل ماهانه به هم خورده و نامرتب شود شدت این دردها نیز افزایش پیدا می کند. اما با مصرف برخی گیاهان دارویی می توان عقب افتادن زمان قاعدگی و دردهای آن را درمان کرد.
پاکسازی کبد چرب با آرتیشو

پاکسازی کبد چرب و کیسه صفرا با آرتیشو


تمیز کردن کبد چرب و کیسه صفرا کار سختی نیست. فقط کافی است از با خواص گیاه آرتیشو آشنا شوید تا به سادگی و در مدت کوتاهی بتوانید سلامت این دو عضو مهم بدن را تامین کنید.
درد شصت پا

علت درد شصت پا و درمان آن


درد شصت پا را افرادی که نقرس و آرتروز دارند بیشتر می شناسند.این درد موجب ایجاد مشکل دردناکی در راه رفتن و خم و راست شدن انگشت پا می شود.
بیماری متولدین ماه های مختلف سال

بیماری متولدین ماه های مختلف سال


اگر متولدین این ماه ها هستید بیماری های ماه تولد خود را بشناسید. محققان در نتیجه مطالعات خود دریافته اند که برخی از بیماری ها ارتباط زیادی به سلامت متولدین ماه تولد افراد دارد.
آلودگی هوا

آلودگی هوا” و تاثیر آن بر سلامتی انسان


“آلودگی هوا” که این روزها در بیشتر شهرهای کشور دیده می شود نه تنها سلامت جسم را تهدید می کند بلکه در ایجاد افسردگی، پرخاشگری، خواب آلودگی، بیش فعالی کودکان و دیگر اختلالات روانی نیز موثر است.
برتری فصد خون بر حجامت

برتری “فصد خون” بر حجامت و بادکش


فصد یکی از روش های پاکسازی بدن است که بسیاری از سموم از بدن دفع می شود، به خصوص در مواردی که مواد زائد در خون رسوب کرده و فصد آن را دفع می کند.
درمان خون دماغ شدن

راه درمان خونریزی بینی یا خون دماغ شدن


خونریزی بینی یا در اصطلاح عام خون دماغ شدن ممکن است در هر سنی اتفاق بیافتد.اما میزان خونریزی بستگی به عوامل مختلفی دارد که ممکن است باعث ترس و وحشت فرد بیمار شود. اما علت و راهکارهای بند آوردن این بیماری را در ادامه مشاهده نمایید.
ریتم داخلی بدن

به هم خوردن ریتم داخلی بدن


دانشمندان معتقدند اختلال در سیستم ریتم داخلی بدن در بروز چاقی، کندی متابولیسم و افزایش ترشح برخی هورمون ها از سلول های چربی نقش مهمی دارد.
درمان طبیعی خروپف

درمان طبیعی خروپف با 6 ماده غذایی


اگر شما هم جزو افرادی هستید که گاهی با خروپف شبانه آسایش را از دیگران سلب کرده و به دنبال رهکاری برای درمان آین بیماری هستید این مطلب را حتما بخوانید.
تشنج کودکان

در هنگام تشنج کودکان چه باید کرد؟


تشنج کودکان یکی از بیماری های دوران کودکی است که با بالارفتن درجه حرارت و تب کودک رخ می دهد. تب و تشنج همیشه برای پدر و مادر یک اتفاق نگران کننده و ترس برانگیز است پس بهتر است بدانید که در زمان تشنج چه باید کنید.
بیماری پروستات

علت بیماری پروستات چیست؟


اگر می خواهید درباره بیماری پروستات و علائم و علت های آن بیشتر بدانید این قسمت از نمناک را مطالعه کنید.
عوارض کم خوابی

23 “عوارض کم خوابی” و بی خوابی شبانه


تا چه اندازه به میزان خواب خود اهمیت می دهید؟ آیا می دانید کم خوابی و یا بی خوابی اصلاً خوب نیست. در حقیقت عوارض آن بسیار زیاد است.دیابت ،افزایش بیماری های قلبی و مشکلات پوستی و بینایی و ... از عوارض شایع کم خوابی است.
درمان ورم معده با طب سنتی

مصرف پیاز و سیر خام ورم معده را تشدید می کند


ورم معده یکی از شایع ترین بیماری های گوارشی است که دلایل زیادی برای مبتلا شدن به آن وجود دارد.برای درمان این بیماری می توان با کنترل رژیم غذایی و استفاده از برنامه های طب سنتی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.