نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

علت تکرر ادرار

از علت تکرر ادرار تا راههای درمان آن


هرگاه تعداد دفعات ادرار طی روز از 5 تا 7 بار بیشتر شود فرد اصطلاحا دچار تکرر ادرار شده است که این مساله می تواند نشانه بیماری باشد. چگونه می توان با این یماری مقابله کرده و از آن رهایی یافت.متخصص مجاری ادراری راهنمایی کاملی در مورد این بیماری با شما در میان گذاشته است.
بیماری سینوزیت

بیماری سینوزیت و درمان آن


یکی از بیماری هایی شایعی که در میان مردم رواج دارد سینوزیت است. این بیماری که سر و صورت و گردن را درگیر خود می کند انواع مختلفی داشته و عوامل مختلفی در ایجاد آن نقش دارند.
مصرف آموکسی سیلین

عوارض و علائم حساسیت به مصرف “آموکسی سیلین


آموکسی سیلین یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک ها است که مردم استفاده خودسرانه زیادی از آن کرده و از عوارض آن بی اطلاع هستند. در حالیکه مصرف این دارو هم مانند دیگر داروهای پزشکی قوانین خاص خود را دارد.حساسیت به “آموکسی سیلین” یکی از عوارض آن است.
درمان سرطان با لیموترش

شیمی درمانی با لیموترش


دانشمندان در لیموترش خواصی پیدا کرده اند که 10000 بار قوی تر از ترکیبات شیمی درمانی می تواند در درمان بیماریهای سرطانی عمل کرده و سلولهای سرطانی را از بین ببرد.
درمان کم کاری تیروئید

روغن های گیاهی برای درمان بیماری کم کاری تیروئید


کم کاری تیروئید در بین بیماری های غدد درون ریز شایع ترین بیماری پس از دیابت می باشد که در مراحل اولیه قابل تشخیص نیست و در صورت پیشرفت می تواند تعادل طبیعی بدن را به هم ریخته و مشکلات زیادی را برای افراد به وجود بیاورد.برای جبران کم کاری تیروئید می توان از روغن های گیاهی استفاده کرد.
فواید پیاده روی

معجزه پیاده روی در سلامت افراد


پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.
خارش چشم

خطرات خارش چشم جدی هستند!


خارش چشم را جدی بگیرید. صحبت های یک متخصص قرنیه در این زمینه داد نشان می دهد که مالیدن و خارش چشم موجب آزاد شدن مقادیر زیادی هیستامین و سایر واسطه های آلرژی می شود که برای چشم خطرآفرین هستند.
چه کسانی سرطان میگیرند

چه کسانی و با چه شخصیتی سرطان میگیرند


چه کسانی سرطان میگیرند؟ تابه جال به این فکر کرده اید که شخصیت شما در ابتلا به بیماری های سخت و کشنده همچون سرطان و ام اس نقش دارد؟ در بین شخصیت های مختلف،دو گروه بیشتر از بقیه مبتلا به سرطان می شوند.
بیماری خطرناک

مراقب بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان باشید


بی شک به دلیل جنبه های مثبت سلامتی ماه رمضان، بدن در این ماه مبارک از برخی بیماری ها تا حدودی دور می شود ولی بعد از اتمام این ماه برخی بیماری های خطرناک دوباره به سراغ فرد می آیند.