نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آب مروارید

از کجا بدونیم آب مروارید داریم


آب مروارید جزو مشکلاتی است که به خودی خود در چشم ایجاد خطر نمی کند بلکه با کاهش دید ، فرد به مرور نیاز به جراحی خواهد داشت. متاسفانه آب مروارید در کودکان و نوزادان نیز بروز می کند و محدودیت سنی ندارد.
سرطان پوست

این آبمیوه با سرطان پوست رابطه دارد


سرطان پوست سرطانی است که از پوست ناشی می شود. در میان چه بخوریم تا مبتلا به سرطان نشویم های سبد غذایی سلامت محققان به تازگی به رابطه ی ابتلا به سرطان پوست با مصرف یک ابمیوه پی برده اند.
عوارض قرص آهن

از عوارض قرص آهن چه می دانید؟


برای رفع کم خونی اولین راه چاره و دارویی که به ذهنمان می رسد مصرف قرص آهن است غافل از اینکه عوارض قرص آهن خود دلیل محکمی برای استفاده از روش های سنتی برای درمان و رفع کم خونی است.
سردرد بعد از زایمان

مهمترین دلایل سردرد بعد از زایمان


یکی از بیماری هایی که اغلب مادران باردار بعد از زایمان به آن مبتلا می شوند سردرد است که علت های مختلفی در بروز آن تاثیر دارند.برای جلوگیری و کاهش این درد راهکارهای مناسبی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.
نورخورشید

نورخورشید این 9 بیماری را کاهش می دهد


نورخورشید در کنار برخی مضرات ، فواید و خواص بسیار دیگری دارد که زیاد به آن پرداخته نمی شود . فوایدی که در بهبود بیماری های پوستی و برخی مشکلات اعصاب و استخوان بسیار قابل توجه هستند.
علت سردرد

علت اصلی سردرد روزه داران چیست؟


روزه داران عموما دچار سردرد و سرگیجه می شوند. برخی علت سردرد روزه داران را ضعف و گرسنگی و برخی دیگر دلیل این سردردها را ترک عادات روزانه از قبیل نوشیدن چای و.. می دانند.
کبد چرب

علائم و درمان “کبد چرب


“کبد چرب” مشکلی است که با اشتباهات غذایی ایجاد می شود و متاسفانه 40 درصد از مردم ایران مبتلا به آن هستند و عوارض شدیدی برای اعضای بدن ایجاد می کند.
عرق كردن كف دستو پا

علت و درمان عرق کردن کف دست و پا


عرق کردن کف دست و پای شما زیاد است؟ علت عرق کردن کف دست و پا چیست؟ آیا راه درمان قطعی برای رفع تعریق کف دست و پا وجود دارد؟ درمان های خانگی و گیاهی عرق کردن کف دست و پا کدامند؟
رفع خشکی دهان

رفع “خشکی دهان” با 8 روش ساده


“خشکی دهان” بیشتر در اثر کمبود ترشح بزاق دهان رخ می دهد که نه تنها به سلامت عمومی بدن آسیب می رساند، بلکه در کیفیت زندگی افراد نیز موثر است.در ادامه چند راهکار مناسب برای جلوگیری از این بیماری را ارائه خواهیم کرد.
کاهش حافظه با سیب زمینی سرخ کرده

کاهش حافظه در مردان با خوردن سیب زمینی سرخ کرده


اضمحلال یا کاهش حافظه یکی از بیماری های شایع در مغز است که در سنین مختلف و معمولا در زمان پیری اغلب افراد به آن دچار می شوند.اما برخی محققان دریافتند که مصرف نوعی از مواد غذایی در شیوع این بیماری تاثیر زیادی دارد.
مراقبت از سلامت کلیه ها

مراقبت از سلامت کلیه ها در ماه رمضان


مراقبت از کلیه ها به اندازه مراقبت از قلب از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ماه مبارک رمضان با وجود گرمای هوا، بدن نیازمند مصرف آب بیشتری است که می توان در فاصله افطار تا سحری این نیاز را برطرف کرد.
دیابت

این افراد حتما دیابت میگیرند!


دیابت بیماری است که به سراغتان خواهد آمد اگر این گروه خونی را دارید ، اگر کمبود این ویتامین ها رادارید ، اگر این اخلاق را دارید و دهها اگر دیگر که توصیه می شود حتما آنها را بدانید و از ابتلا به دیابت پیشگیری کنید.
التهاب و خشکی چشم

علت و نحوه درمان سندرم “خشکی چشم


در بعضی بیماران گاهی خشکی زیاد چشم باعث تحریک بیش از حد جزء آبکی اشک شده و منجر به آبریزش می شود. گاهی نیز بیمار احساس وجود جسم خارجی در چشم می کند.