نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

درمان سردرد

درمان های خانگی برای سردرد کدامند؟


سردرد از آن دست مشکلاتی است که زندگی را مختل و فرد را دچار مشکلات اساسی می کند.اگر شما هم همواره با این مشکل روبه رو هستید می توان به جای استفاده از داروهای شیمیایی از روشهای درمان خانگی استفاده کنید.
سرفه كردن

راههای درمان سرفه کردن در افراد سیگاری


استعمال دخانیات یکی از مهم ترین علل سرفه کردن است و سرفه های پشت سر هم بسیار آزاردهنده می باشد. با بهترین و موثرترین روشهای درمانی سرفه کردن در افراد سیگاری آشنا شوید.
بیماری های پاییزی

این بیماری های پاییزی خطرناک!!


بیماری های پاییزی را چقدر می شناسید؟ اگر برخی از اطرافیان به شما می گویند که با آمدن فصل پاییز و زمستان دچار چاقی و یا کاهش توان جنسی می شوند فکر نکنید که صحبت های آنها بی ربط به بیماری های فصل سرماست.
شکم بزرگ

رابطه مرگ زودرس با شکم بزرگ


شکم بزرگ داشتن در یک کلام یعنی بیماری. اگر وزن کسی زیاد نباشد اما شکم بزرگی داشته باشد باید نگران شود. البته این نکته دلیلی بر نگران نشدن افراد سنگین زون با شکم بزرگ نیست چرا که بیماری های جدی در کیم آنهاست.
واکسن آنفولانزا

اشتباهات رایج درباره واکسن آنفولانزا


با شروع فصل پاییز و سرما اغلب مردم برای فرار از سرماخوردگی های سخت زمستانی به سراغ واکسن آنفولانزا می روند.اما برخی از باورهای رایج و اشتباه باعث می شود که بیماران تصورات غلطی را راجع به این واکسن پیدا کنند.
کاهش میگرن

راهکاری مفید برای کاهش علایم میگرن


میگرن نوعی سردرد شدید و غیر قابل تحمل است که در زنان شیوع بیشتری دارد.راهکارهای مختلفی برای کاهش این دردها وجود دارد که می توان با بهره گیری از آنها تا حدود بسیاری از بروز مجدد این بیماری جلوگیری کرد.
دفع سنگ کلیه

معجزه دلستر و آبلیمو برای دفع سنگ کلیه


برای دفع سنگ کلیه موارد زیادی مطرح شده است که افراد سعی می کنند از آنها استفاده کنند. اما به تازگی متخصصان ترکیب دلستر و آبلیمو را یک نوشیدنی مناسب جهت دفع سنگ کلیه معرفی کرده اند.
سرماخوردگی

تغییر باورهای غلط درباره سرماخوردگی


برای درمان سرماخوردگی راههای متفاوتی وجود دارد که در واقع باورهای غلط ما در مورد درمان این بیماری است و تا زمانیکه دوره سرماخوردگی تمام نشود هیچ روشی به طور قطعی آن را درمان نمی کند.
خون دماغ شدن زیاد

علت و نشانه خون دماغ شدن زیاد چیست ؟


خون دماغ، می تواند خطرناک باشد. بنابراین هر زمان که دچار خونریزی بینی هستید باید آن را متوقف کنید. خون دماغ شدن به دلیل فشار به رگ های خونی در داخل بینی بوجود می آید اما اگر زیاد اتفاق بیفتد باید به پزشک مراجعه شود.
عفونت رحم

روشهای مهم در پیشگیری از عفونت مثانه و رحم


عفونت ادراری در هر دو جنس مرد و زن ممکن است اتفاق بیفتد، ولی به علت ساختار فیزیکی دستگاه ادراری زنانه و کوتاه تر بودن مجرای ادرار، شیوع این عفونت در زنان به میزان قابل توجهی بالاتر است.
درد قفسه سینه

دلایل تیرکشیدن و درد قفسه سینه


درد قفسه سینه که به یکباره ممکن است شما را غافلگیر کرده و باعث نگرانی شما شود در شرایط مختلفی بروز می کند و همیشه نشانه مشکلات قلبی و ریوی نیست.
درد قاعدگی

کاهش درد قاعدگی با گیاهان دارویی


اگر هر ماه با دردهای غیر قابل تحمل قاعدگی روبه رو شده و به دنبال راه چاره ای هستید، بهتر است داردوهای شیمیایی که عوارضی چون ناباروری داشته را فراموش کرده و راه حل های پیشنهادی نمناک را عمل کنید.
سرطان سینه

روش های ترمیم سینه بعد از درمان سرطان سیه


در بیمارانی که به علت سرطان ، تروما یا به هر علت دیگری یک یا دو سینه خود را از دست داده اند، برای جلوگیری از بروز افسردگی در آنها بهترین روش بازسازی و ترمیم سینه پیشنهاد می شود.