دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

گزنه

پیشگیری از پوکی استخوان با گیاه گزنه


پوکی استخوان در نتیجه ی از بین رفتن املاح معدنی از بدن بروز می کند . گزنه سرشار از سیلیس و عنصر بور می باشد که برای پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان موثر است.
علائم آپاندیس

علائم تشخیص درد آپاندیس


امروزه ثابت شده آپاندیس بر سیستم ایمنی تاثیر و در تولید آنتی بادی ها نقش بسزایی دارد. برای تشخیص درد و علائم آپاندیسی و واکنش مناسب برای حفظ سلامت چه باید کرد؟
سینوزیت

علائم سینوزیت و درمان آن


بروز سینوزیت حاد در اغلب اوقات علت ویروسی دارد که ویروس سرما خوردگی در آن دخیل است. از علائم سینوزیت خروج ترشحات غلیظ به رنگ زرد یا سبز از بینی،سرفه، سردرد، بوی بد تنفس و ... میباشد.
سیب

روش پیشگیری از دیابت


نکاتی برای پیشگیری از بیماری دیابت را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم. وزن خود را کنترل کنید. چاقی می تواند سرآغازی برای دیابت باشد.
درمان-کمردرد

پیشگیری و درمان کمردرد


کمردرد مهمان ناخوانده ایست که ممکن است در زندگی 90 درصد افراد بصورت اتفاقی بوجود بیاید و افراد به مشکل کمردرد بر خورند.
نازایی

نازایی و درمان آن


اغلب نگرانی زوجهای جوان در ماههای اول پس از ازدواج ، مشکل حامله شدن همسر است.
مچ-دست

بیماری مفصلی استیل بزرگسالان


استیل بزرگسالان بیماری است که سبب مزمن شدن آرتریت شده و التهاب ایجاد شده نیز مفاصل و مخصوصا مفاصل مچ دست را تخریب می کند.
حجامت-کتف

از حجامت کردن بیشتر بدانید


یکی از روش های درمان در طب سنتی حجامت است. در این مطلب اشاره ای به روشهای حجامت کردن و اینکه آیا حجامت یک روش درمانی است یا خیر می پردازیم.
خونریزی-مغزی

دلایل خونریزی مغزی


خونریزی مغزی با پارگی یک سرخرگ در مغز شکل می گیرد و سبب مرگ سلول های مغزی می شود. در این مطلب به علل خونریزی مغزی و همچنین علائم آن پرداخته و به بررسی راههای درمان خونریزی مغز نیز اشاره می کنیم.
خون

فواید و مضرات لخته شدن خون


خون در حالت عادی و طبیعی، به طور پیوسته و یکنواخت در رگ ها جریان دارد، امّا موقع خونریزی قسمتی از بدن، سریعا لخته می شود تا خونریزی را بند آورد.
واریس-پا

واریس و علل بروز آن


در این مطلب با دلایل بروز واریس و اینکه در چه افرادی این بیماری ایجاد می شود و همچنین علائم واریس، عوارض واریس و کمکهای اولیه در خونریزی رگهای واریسی آشنا می شوید.
کودک-شیمی-درمانی

عوارض شیمی درمانی


شیمی درمانی به معنای استفاده از داروهای شیمیایی برای غلبه بر تومورهای سرطانی است. اگرچه عوارض شیمی درمانی بسیار زیاد است، اما تنها راه مبارزه جدی با سرطان و از بین بردن تومور محسوب می شود.
آرتروز-زانو

آرتروز زانو چیست؟


آرتروز به معنای ساییدگی مفصل و تخریب سطح مفصلی است. در بیمار مبتلا به آرتروز یا ساییدگی مفصل تغییر شکل، درد و محدودیت حرکت در مفصل به وجود می آید. در استئوآرتریت مشکل اصلی در غضروف مفصلی است و بعد از مدتی استخوان مفصل هم دچار آسیب می شود.
سوزش معده

تفاوت سوزش معده با رفلاکس اسید معده


گاهی سوزش معده با ریفلاکس اسید معده اشتباه گرفته می شود. سوزش معده نگرانی زیادی ندارد ولی عدم درمان بیماری ریفلاکس منجر به بیماری جدی تری می شود. در این مطلب به تفاوت های این دو می پردازیم.