نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

ضد سرطان

فرمانهای ضد سرطان مردان و زنان


برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کشنده سرطان توصیه های و نکاتی کلیدی توسط محققان و متخصصان علم پزشکی منتشر شده است. 10فرمان اصلی ضد سرطان های زنانه و مردانه را برای حفظ سلامتی بدن به کارگیرید.
سرفه کردن

سرفه کردن چه زمانی غیرعادی می شود؟


سرفه کردن نشانه از بیماری است که می تواند در بسیاری از بیماریها شایع باشد.اما در برخی از بیماری ها سرفه می تواند طولانی مدت شده و باعث آزار بیمار و اطرافیان گردد.
افتادن فشار خون

افتادن فشار خون یعنی ...


تا به حال اصطلاح افتادن فشار خون را شنیده و یا به کار برده اید؟ افت فشار خون به چه معناست و چه راه درمانی دارد؟یکی از پزشکان متخصص در این زمینه پاسخ کاملی ارائه کرده است.
مصرف آنتی بیوتیک

عواقب مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها


خیلی از افراد وقتی دچار سرماخوردگی می شوند به جای مراجعه به پزشک به شروع به خوردن انواع و اقسام دارو می کنند.آنتی بیوتیک ها اولین داروهایی هستند که به صورت خودسرانه مصرف می شوند.
سم بدن

مهمترین سم بدن که علت پیری است


تعجب نکنید از اینکه در بدن شما سمومی وجود دارد که با کارهای روزمره و عادات شخصی شما تولید وی شوند. در میان این سم ها یکی به عنوان مهمترین سم بدن شناخته می شود.
خشکی چشم

علت خشکی چشم و بهترین درمان برای زنان


بیشترین افرادی که به دلیل خشکی چشم به پزشک مراجعه می کنند خانم ها هستند. خانم های در دوران بارداری و یائسگی به مراتب بیشتر دچار مشکل خشکی در چشم می شوند که علل و راههای درمان آن مشخص شده است.
نرمی-استخوان-کودک

راشیتیسم یا نرمی استخوان


نرمی استخوان یا استئومالاسی در کودکان با نام راشیتیسم یا ریکنز شناخته می شود. علائم نرمی استخوان، پیشگیری و تشخیص نرمی استخوان را در ادامه این مطلب می خوانید.
خون

چربی خون از پیشگیری تا کنترل بیماری


افزایش چربی خون با تجمع در دیواره رگ ها، تنگی آنها را به دنبال دارد و به همین دلیل باعث افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی، درد قفسه سینه و گرفتگی عروق می شود.
راههای درمان اسهال

راههای درمان اسهال و ناراحتی گوارشی


برای درمان اسهال و ناراحتی های گوارشی باید به تغذیه توجه کنیم تا بتوانیم در کوتاهترین زمان ممکن از اسهال جلوگیری کنیم. اینکه بدانیم برای درمان اسهال چه مواد غذایی خوب است به ما کمک می کند.
وسواس در سالمندان

علایم وسواس در سالمندان و راههای درمان آن


وسواس در هر سن و سالی که برای افراد اتفاق می افتد، بسیار آزاردهنده است و از نظر روانی و جسمی فرد را دچار مشکل می کند. وسواس در سالمندان نیز بروز کرده و علایم خاص خود را دارد.
خطر مسمومیت با گیاهان

علایم مسمومیت با گیاهان خانگی


اگر علاقه مند به نگهداری گیاهان خانگی هستید،باید بدانید برخی گیاهان کاملا خطرناک هستند،گیاهان به عنوان یکی از علل بروز مسمومیت­های تصادفی به ویژه در کودکان زیر 5 سال محسوب می شوند.
شوک-قلب

شوک قلبی و پیشگیری از آن


کاهش قدرت قلب، تغییر ناگهانی قطر رگ های خونی و ناکافی بودن حجم مایع داخل عروقی از جمله عواملی هستند که می توانند در بروز شوک قلبی موثر واقع شوند.