اضطراب

نقش سوانح در شکل گیری اضطراب


وضعیت روانی بیمارانی که در کودکی و یا به هر دلیل دیگر مورد سوء استفاده قرار گرفته اند نشان دهنده نقش سوانح در شکل گیری اضطراب هستند.
افراد مانع تراش

مناسب ترین رفتار با افراد مانع تراش چیست؟


شاید برخی افراد بی هدف و بی جهت مانع تراشی کنند، اما اغلب افراد منطقی انگیزه ای برای این کار خود دارند.این مقاله روشهایی را برای شناخت و برقراری ارتباط با افراد مانع تراش بیان می کند.
بیمار

چطوری به بیمار روحیه بدیم؟


حضور اطرافیان باید جوی شاد و آرام برای بیمار بسازد و به تخلیه هیجانی و ابراز هیجان ها بینجامد. باید با بیمار درباره تجربه های مثبت و نمونه های درمان شده صحبت کرد.
فکر کردن

مواظب حرف زدن و فکر کردنمان باشیم


کلمات می توانند فکر و ذهن را تغییر دهند. یاد بگیرید بهترین کلمات را استفاده کنید.اگر با یک فکر منفی احساسی منفی را در وجود خود زنده کنیم، مطمئن باشید ملکول های پیام بر این احساس را درون خود ثبت می کنند.
فیلم های ترسناک

فواید دیدن فیلم های ترسناک!


علت ایجاد حس امنیت و آرامش بعد از مشاهده فیلم های ترسناک و یا شنیدن موسیقی غمناک این است که فرد فاصله ی میان واقعیت و رویا را درک می کند.
افسردگی

مهار افسردگی بعد از تعطیلات


یکی از مشکلات جدی برخی از افراد به افسردگی و بی حوصلگی بعد از تعطیلات باز می گردد،موضوعی که بعد از تعطیلات تابستان به روشنی در چهره برخی افراد مشاهده می شود.
خوابیدن

فواید شگفت انگیز خوابیدن در اتاق خنک


افراد زیادی هستند که اصولا در خوابیدن مشکل دارند و نمیتوانند راحت بخوابند , دمای اتاق خواب تان را پایین بیاورید و راحت ترین خواب عمرتان را تجربه کنید.
بی خوابی

چند نوع بی خوابی داریم؟


بی خوابی در هر سنی ممکن است اتفاق افتد، اما با بالا رفتن سن اکثراً اختلال در خواب و بی خوابی شبانه آغاز می گردد.
اعتماد به نفس

اعتماد به نفس در زندگی فردی و کیفیت آن


اعتماد به نفس به میزان علاقه، اطمینان و غروری که نسبت به خود دارید می گویند. اما همیشه افراد زیادی وجود داشته اند که به دلایل بسیاری زندگی را دو بعدی میبینند و به همین دلیل پیدا کردن توانایی های خودشان برایشان مشکل شده و زندگی برایشان بی معنی شده است.