نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

خشن شدن صدا

علت خشن شدن صدا و راه های درمان


خشن شدن صدا یا همان بیماری لارنژیت را خیلی باید جدی بگیرید یکی از دلایل این بیماری عفونت های ویروسی مانند سرماخوردگی است وبرای درمان لارنژیت ابتدا فرد مبتلا باید سکوت کند.
سفتریاکسون

عوارض داروی سفتریاکسون و ممنوعیت آن


داروی سفتریاکسون ممنوعیت های مصرفی زیادی دارد، زیرا عوارض شدیدی از جمله عوارض پوستی و گوارشی، تنگی نفس، شوک آنافیلاکسی و واکنش های شبه آنافیلاکسی را به همراه دارد.
حمله قلبی

پیشگیری از حمله قلبی با آزمایش خانگی ساده


حمله قلبی بیماری خطرناکی است که سراغ خیلی از افراد می اید ولی با این آزمایش ساده ی خانگی میتوانید از آن جلوگیری کنید . محققان آمریکایی این آزمایش را مبتنی بر کاغذ طراحی کرده اند .
سرطان

18 راه ساده در پیشگیری از سرطان


سرطان بدشانسی نیست بلکه این بیماری مهلک ساخته و پرداخت دست خود انسان ها و سبک زندگی آنان است. تغذیه و ورزش از مهم ترین راههای مقابله با این بیماری است.
حساسیت فصلی

بی حالی من از حساسیت فصلی است یا نشانه ام اس؟


بی حالی یکی از نشانه های طبیعی حساسیت فصلی است که گاهی علائم اولیه ام اس با آن اشتباه گرفته می شود . در هر دو صورت باید این بی حالی ریشه یابی شود تا بدانیم منشا بی حسی بدنمان از چیست.
درمان میگرن

معجون درمان میگرن در چند دقیقه


وای که وقتی میگرن به سراغ فرد مبتلا می آید دردهای شدید و حالت تهوع او را در بدترین شرایط قرار می دهد در آن زمان بهترین روش درمان میگرن سریعترین راه تسکین درد است.
عینک آنتی رفلکس

ضرورت استفاده از عینک آنتی رفلکس


استفاده از عینک آنتی رفلکس بازتاب نور را به حداقل رسانده و عبور نور را تا 99 درصد ممکن می سازد. در نتیجه دید بهتر و شفافتر را در روز ، به ویژه در زمان تابش نور خورشید ودر هنگام رانندگی شبانه ، ممکن می سازد.
ضد عرق

فرمول ساخت ضد عرق گیاهی قوی


تعریق بدن یک عملکرد طبیعی است که با گرمتر شدن هوا بیشتر می شود . اگر از مصرف ضد عرق ها ترس دارید پس ضد عرق گیاهی و طبیعی را در خانه بسازید تا بدنتان خوشبو شود.
آسیت و آب آوردن شکم

آسیت یا آب آوردن شکم


“آسیت و آب آوردن شکم” نتیجه فشار بالا در عروق خونی کبد و سطوح پایین پروتینی به نام البومین است که یکی از نشانه های آسیت ,تنگی نفس به ذلیل فشار مایع درون شکم به پرده ی دیافراگم است.
گوش پاک کن

بدون گوش پاک کن جرم گوش را تمیز کنیم


تمیز کردن جرم گوش بعد از استحمام و یا در طول روز با گوش پاک کن توصیه نمی شود و متخصصان گوش و حلق روش های بهتری را برای این منظور پیشنهاد می کنند.