نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

درمان سرماخوردگی

سریعترین راه درمان سرماخوردگی در خانه


برای درمان سریع سرماخوردگی در فصل زمستان و تابستان به سراغ نسخه های گیاهی و خوراکی بروید. یک دمنوش ساده و یا یک خوراکی خوشمزه. راستی برای درمان سرماخوردگی چی بخوریم و چی نخوریم؟
سلامت روده

پاکسازی و سلامت روده ها با یک ماده غذایی


تغذیه سالم و دارای منابع مورد نیاز بدن تاثیر بسیاری در سلامت تنای اعضای بدن همچون قلب و مغز و استخوانها دارد. سلامت روده ها نیز به عنوان بخش مهمی از اعضای بدن تحت تاثیر خوراکی هایی است که می خوریم.
نوشیدنی دیابتی

بهترین نوشیدنی دیابتی ها شناخته شد


محققان یکی از دانشگاههی معتبر جهان بعد از انجام آزمایشات و مطالعات بر روی شماری از بیماران مبتلا به دیابت توانستند تاثیر یک چای گیاهی و طبیعی را به عنوان نوشیدنی دیابتی در تنظیم قند خون ثابت کنند.
درد سینه

مهمترین علت خارش و درد سینه در زنان


درد سینه یکی از شایعترین بیماری ها در میان خانمهاست و ه طور یقین نمی توان گفت که خارش و درد در این قسمت از نشانه های سرطان سینه است.بلکه عوامل مختلفی می تواند در بروز این درد دخیل باشد.
سکته مغزی

زمان طلایی درمان سکته مغزی


علائم و نشانه های سکته مغزی را می بینید، متوجه بروز انفارکت مغزی می شوید و برای درمان اقدام می کنید. آیا می دانید برای نجات کامل چند ساعت بعد از سکته مغزی فرصت برای درمان و معالجه بیمار وجود دارد؟
کبد چرب

چه کسانی کبدشان چرب می شود؟


کبد چرب را ایرانیان خوب می شناسند چرا که جزو بیماری های خطرناک و پرمبتلا در کشورمان است. قبل از آنکه به علل و درمان کبد چرب بپردازیم بهتر است بدانیم آیا ما هم در معرض ابتلا به کبد چرب هستیم یا نه.
درمان سرماخوردگی

این راههای درمان سرماخوردگی غلط است!!


درمان سرماخوردگی و علل ابتلا به بیماری سرماخوردگی از نظر افراد بسته به خیلی چیزهاست. شما در خانه تان چطور سرماخوردگی را سریع و درست درمان می کنید؟ فکر می کنید کدام باور درباره درمان سرماخوردگی صحیح است؟
سیروز کبدی

علائم و راههای درمان سیروز کبدی


کبد در قسمت فوقانی سمت راست و در زیر دنده ها قرار دارد و بنا به دلایلی دچار عفونت مزمن شده و به بیماری سیروز کبدی دچار می شود. سیروز کبدی علائم مختلفی داشته و راههای تشخیص مخصوص به خود را دارد.
اسهال

در زمان اسهال این خوردنی ها ممنوع!


زمانی که دچار بیماری اسهال می شویم بایستی بسیار بیشتر از قبل مراقب تغذیه و بخور نخورهایمان در طول روز باشیم چرا که بعضی از مواد غذایی می تواند منجربه شدت اسهال و جدی شدن بیماری شود.
درد جلوی زانو

درد عجیب در جلوی زانو نشانه چیست؟


یکی از شایعترین مراکز درد در پا، درد قسمت جلوی زانو است که افراد در بالا رفتن از پله ها بیشتر متوجه آن می شوند که در صورت تشخیص و درمان دیر هنگام آن موجب بروز مشکلات جدی خواهند شد.
چاقی کودکان

روش جلوگیری از چاقی مفرط کودکان


یکی از مهم ترین علائلم سلامتی در کودکان ، وزن متعادل آنهاست. چاقی کودکان و جلوگیری نکردن از بالا رفتن بیش از اندازه وزن در انها خطرات زیادی به سلامتی آنها وارد ی کند. با چند راهکار ساده می توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد.
نمونه برداری از تومور

نحوه نمونه برداری از تومور سینه


با مشاهده نتایج معاینات و تصویربرداری های پستان ،اگر وضعیت غیر طبیعی باشد روشهای مختلفی برای تشخیص و نمونه برداری از تومورهای سینه وجود دارد.
سردرد میگرنی

سردردهای میگرنی در دوران قاعدگی


دوران قاعدگی به خودی خود دوه ای پر از درد و بی حوصلگی برای بعضی خانمها هست. اما تحمل سردردهای میگرنی در این دوران واقعا خارج از توان بوده و برای رهایی از آن روشهای مختلفی را استفاده می کنند.