نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

خلط گلو

علایم خلط گلو و راههای درمان آن


چه دلایلی باعث به وجود آمدن خلط گلو که در نهایت منجر به سرفه های شدید شبانگاهی است شده و خلط داشتن پشت گلو و بینی نشانه چیست و چه نوع درمانی برای آن مناسب است ؟
خرناس کشیدن

خرناس کشیدن یک هشدار است!


براساس نتایج به دست آمده از مطالعات اخیر دانشمندان خرناس کشیدن بلند به خصوص در شب پیامدهای نگران کننده ای دارد.
پاکسازی بدن

معجون پاکسازی بدن در بهار


فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می سازد به همین دلیل آغاز فصل بهار فرصتی است عالی برای پاکسازی بدن با نوشیدنی که طب سنتی تجویز می کند.
درمان سرگیجه

روش جلوگیری و درمان سرگیجه یا حالت تهوع در مسافرت


حالت تهوع و سرگیجه بیماری شایعی است که معمولا در هنگام حرکت با وسایل نقلیه اتفاق می افتد.این بیماری علاوه بر درمان های پزشکی ، روشهای مختلفی باری پیشگیری دارد که با رعایت آنها می توان از مسافرت و دیدنی های اطراف خود لذت بیشتری برد.
شکل ناف

شکل ناف نمایانگر برخی از بیماریها در بدن


شکل ناف در میان مردم مختلف متفاوت است وظاهر آن در دوران جنینی شکل می گیرد.ظاهر ناف که در افراد مختلف متفاوت است می تواند اطلاعات مهمی از سلامتی و بیماریهای فرد را نشان دهد.
برداشتن رحم

برداشتن رحم در خانمها به چه دلایلی است؟


هیسترکتومی روشی است که در آن قسمتی از رحم یک زن و یا تمام آن برداشته می شود. برداشتن رحم در خانمها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و در سنین کمتر از 40 سالگی نیز رخ دهد.
ترشحات واژن

آیا ترشحات واژن نشانه سلامتی است؟


گاهی اوقات افزایش ترشحات واژن در خانمها موجب نگرانی آنها می شود.علت این ترشحات چیست و دفع این ترشحات از بدن می تواند نشانه ای از یک بیماری باشد؟
واریس واژن

دلایل ابتلا به واریس واژن در دوران بارداری


واریس واژن یکی از یماری های نادری است که در دوران بارداری می تواند رخ دهد.بیماری که ممکن است تا بعد از زایمان نیز ادامه داشته باشد بستگی به دلایلی دارد.روشهای مختلفی برای درمان و کاهش درد واریس وجود دارد.
میگرن مقعدی

کدام درد نشانه “میگرن مقعدی” است؟


در بسیاری موراد دردهای ناحیه مقعد بدون داشت شرایط بیماری بروز می کنند . بیمار روده ی سالمی دارد اما دچار دردهای مزمن است ، دردهایی که “میگرن مقعدی” نامیده می شوند.
لک بینی بعد از قاعدگی

علت و درمان لک بینی بعد از قاعدگی


لک بینی بعد از قاعدگی و در میان دو دوره خانمها اغلب باعث ایجاد نگرانی شده و یکی از دلایل مراجعه آنها به پزشک می باشد.لک بینی مداوم می تواند گاهی اوقات نشانه بیماری خطرناکی باشد.