نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

درمان سرماخوردگی

این راههای درمان سرماخوردگی غلط است!!


درمان سرماخوردگی و علل ابتلا به بیماری سرماخوردگی از نظر افراد بسته به خیلی چیزهاست. شما در خانه تان چطور سرماخوردگی را سریع و درست درمان می کنید؟ فکر می کنید کدام باور درباره درمان سرماخوردگی صحیح است؟
سیروز کبدی

علائم و راههای درمان سیروز کبدی


کبد در قسمت فوقانی سمت راست و در زیر دنده ها قرار دارد و بنا به دلایلی دچار عفونت مزمن شده و به بیماری سیروز کبدی دچار می شود. سیروز کبدی علائم مختلفی داشته و راههای تشخیص مخصوص به خود را دارد.
اسهال

در زمان اسهال این خوردنی ها ممنوع!


زمانی که دچار بیماری اسهال می شویم بایستی بسیار بیشتر از قبل مراقب تغذیه و بخور نخورهایمان در طول روز باشیم چرا که بعضی از مواد غذایی می تواند منجربه شدت اسهال و جدی شدن بیماری شود.
درد جلوی زانو

درد عجیب در جلوی زانو نشانه چیست؟


یکی از شایعترین مراکز درد در پا، درد قسمت جلوی زانو است که افراد در بالا رفتن از پله ها بیشتر متوجه آن می شوند که در صورت تشخیص و درمان دیر هنگام آن موجب بروز مشکلات جدی خواهند شد.
چاقی کودکان

روش جلوگیری از چاقی مفرط کودکان


یکی از مهم ترین علائلم سلامتی در کودکان ، وزن متعادل آنهاست. چاقی کودکان و جلوگیری نکردن از بالا رفتن بیش از اندازه وزن در انها خطرات زیادی به سلامتی آنها وارد ی کند. با چند راهکار ساده می توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد.
نمونه برداری از تومور

نحوه نمونه برداری از تومور سینه


با مشاهده نتایج معاینات و تصویربرداری های پستان ،اگر وضعیت غیر طبیعی باشد روشهای مختلفی برای تشخیص و نمونه برداری از تومورهای سینه وجود دارد.
سردرد میگرنی

سردردهای میگرنی در دوران قاعدگی


دوران قاعدگی به خودی خود دوه ای پر از درد و بی حوصلگی برای بعضی خانمها هست. اما تحمل سردردهای میگرنی در این دوران واقعا خارج از توان بوده و برای رهایی از آن روشهای مختلفی را استفاده می کنند.
علت سرگیجه

علت سرگیجه بعد از ایستادن چیست؟


شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از ایستادن یکدفعه دچار سرگیجه شوید و بعد از چند ثانیه این حالت برطرف شود .علت سرگیجه و سیاهی رفتن چشم در این شرایط چه می تواند باشد؟
آلزایمر

روشهای ساده تشخیص آلزایمر


آلزایمر شایعترین نوع بیماری زوال عقل است که همه انسانها را تهدید می کند.اما متاسفانه مردم اطلاعات کامل و دقیقی از نوع، علایم و سرانجام آن ندارند و اینکه سن شروع به ابتلا در این بیماری چه سنی می باشد.
کمر درد

پیراهنی برای جلوگیری از کمر درد


نداشتن اگاهی کافی از طرز نشستن صحیح شاید یکی از عوامل اصلی ایجاد کمر درد در افراد مختلف باشد.موسسه Adela Health با طراحی پیراهنی ابتکاری برای جلوگیری و کاهش کمردرد را به کار بسته است.
آسیب به چشم

عادت های رایجی که به چشم آسیب می زند


چشمان شما یکی از زیباترین و مهمترین نعمت های خدادادی است که بر اثر بی توجهی و انجام عادت های ناخواسته ممکن است به آن آسیب وارد کنید.این عادات رایج را پشس از مطالعه این بخش کنار بگذارید.
جویدن آدامس

بهترین زمان برای جویدن آدامس


جویدن آدامس نه تنها یکی از تفریحات نیست بلکه برای سلامتی دهان و دستگاه گوارش نیز مفید است.اما خوردن این تنقلات خوشمزه زمان خاصی را طلبیده و در هر زمان دلخواهی نمی توان آدامس جوید.