نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

مشکلات دور چشم

درمان و رفع مشکلات زیبایی دور چشم


مشکلات دور چشم دو جنبه ی زیبایی و سلامتی دارند. خال های گوشتی اطراف چشم و یا چروک و افتادگی پلک و پوست چشم و... از عمده ترین این موارد هستند که به راههای درمان آنها اشاره می شود.
علائم سرطان

علائم سرطان که از آنها بی اطلاع هستید


علائم سرطان را بشناسید تا اگر نفخ شکمی مزمن و یا خونریزی های نامنظم زنان و دردهای کمر و سرفه های مداوم مردان به سراغتان آمد، آنها را نادیده نگیرید و به سرعت به پزشک مراجعه کنید.
کمبود آب بدن

نشانه اصلی کمبود آب بدن


کمبود آب بدن خود را با بروز علائم و نشانه هایی همچون خستگی زیاد و ظاهر نامناسب پوست نمایان می کند. نشانه هایی که با نادیده گرفتنشان دچار مشکلاتی همچون اضافه وزن خواهید شد.
کاهش فشار خون

نسخه های گیاهی برای کاهش فشار خون


برای کاهش سریع فشار خون بالا به سراغ یخچال خانه و یا کابینتی که صرفا به عنوان داروخانه ی گیاهی و طب سنتی در منزل دارید سری بزنید و با این نسخه ها قلب و مغزتان را از خطر سکته نجات دهید.
سوراخ شدن معده

این زخم علت “سوراخ شدن معده” شماست!


سوراخ شدن معده یکی از عواقب درمان نشدن مشکلات معده از قبیل زخم معده است . با شناخت نشانه ها و علائم “سوراخ شدن معده” بایستی راههای درمان این مشکل گوارشی را پیش گرفت.
سلولیت

علت و درمان غذایی سلولیت (تجمع چربی)


سلولیت و تجمع چربی زیرپوست همان دون دون شدن پوست است. پوست بدن برخی افراد در ران ها، باسن و کپل ها مثل پوست پرتقال حالتی ناهماهنگ دارد که علت و راههای درمان خاصی دارد.
سندرم گیلن باره

سندرم گیلن باره” چیست و چه نشانه هایی دارد؟


سندرم گیلن باره! شاید نامش را کمتر شنیده باشید ولی مبتلایانش با این بیماری آشنا هستند. بیماری که فردی را دچار می کند با گزگز و مورمور ساق پا خود را نشان می دهد ولی آیا هر بی حسی علائم “سندرم گیلن باره” است؟
سلامت شغلی

تأثیر مخرب برخی شغل ها بر سلامت


بعضی از شغل ها سلامت انسان را به خطر می اندازند، مثلا شغلهایی که نیاز به ایستادن طولانی مدت دارد مانند آرایشگری، پرستاری، معلمی و جراحی فرد را در معرض ابتلا به واریس قرار می دهد.
دندان و قلب

دندان درد وسکته قلبی چه ربطی به هم دارند؟


دندان و قلب دوعضوی هستند که خبر از یکدیگرمی دهند. گاهی درد دندان نشانه ای از سکته قلبی است که با شناخت نشانه ها دیگر نمی توان این درد دندان را به عفونت و یا مشکلات مینای دندان نسبت داد.
بزرگی لوزه سوم

علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و درمان آن


تنفس دهانی ، خواب آلودگی شدید در طول روز، خُرخُر شبانه، انسداد بینی از علائم بزرگی لوزه سوم است ، در ادامه علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و عوارض و درمان آن را در ادامه بخوانید.
دردهای خطرناک

این دردهای خطرناک یعنی؟


دردهای خطرناک کدام دردها هستند؟ حتما برایتان پیش آمده که یکدفعه دردی شدید در یکی از بخش های بدنتان ناگهان شروع شده و تا چند ثانیه بعد اثری از آن درد شدید باقی نمانده باشد. این دردها می تواند نشانه از یک بیماری باشد.
شکل پا

تشخیص بیماری از شکل پا و ناخن ها


شکل پایت بیماری های پنهان در بدن را نشان می دهد. راه تشخیص بیماری و سلامتی از روی فرم پا و خطوط روی ناخن مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد.نگاهی به پاهایتان بیاندازید تا ازنشانه های سلامت خود مطلع شوید.
چرا چاق می شوم

چرا با آب خوردن هم چاق می شوم؟


چرا چاق می شوم؟ چرا هر چی می خورم اضافه وزن میارم؟ شاید تیروئید کم کار و یا پرکار دارم؟ چاقی زیاد شکم و پهلو می تونه ناشی از دهها دلیل باشه.
ریزش مو شیمی درمانی

علت اصلی ریزش مو بعد از شیمی درمانی


شیمی درمانی عوارض متعددی دارد که از مشهودترین آنها میتوان به ریزش موی بعد از شیمی درمانی اشاره کرد. شاید برایتان سوال باشد که چرا داروی شیمی درمانی مستقیم بر روی مو تاثیر می گذارد.