نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

دیابت نوجوان

دیابت در نوجوانی چه علایمی دارد؟


ابتلا نوجوانان ب بیماری دیابت که به بیماری شایعی در میان کودکان و نوجوانان تبدیل شده است علایم و نشانه های مختلفی دارد که در صورت عدم تشخیص به موقع می تواند آنها را به کمای قندی فرو برد.
آلودگی هوا

توصیه های بهداشتی در آلودگی هوا


با زیاد شدن آلودگی هوا در تهران و شهرهای مختلف کشور نمی توان برای همیشه در خانه زندگی کرد.به همین منظور برای جلوگیری از بیماری در این هوای آلوده بهتر است چند نکته بهداشتی را رعایت نماییم.
چربی شکم

3 روش متفاوت برای از بین بردن چربی شکم


چربی شکم یکی از عوارض چاقی است که بسیاری از مردم از وجود ان ابراز گلایه کرده و راههای مختلفی را برای از بین بردن آن امتحان می کنند.برای رفع چاقی موضعی روشهای مختلفی وجود دارد که می توان آنها را نیز امتحان کرد.
دخانیات

تپش منظم قلب با ترک دخانیات


استعمال سیگار و یا قلیان خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی را در مردان تا 3 برابر و در زنان تا 6 برابر افزایش می دهد. پس به سلامت خود فکر کنید.
سرطان چشم

عمل جراحی سرطان چشم + فیلم (14+)


یکی از اعضای بدن که کمتر کسی فکر می کند به بیماری سرطان مبتلا شود چشم است.سرطان چشم بیماری ادر و مهلکی است که در صورت عدم تشخیص به موقع به ریه و سینه نیز منتقل می شود.
چشم

خطری بزرگ برای چشمان خانم ها


چشم یک عضو حساس و در عین حال یکی از زیباترین عضو های هر انسانی است. خانم ها به دلیل آرایش باید نکاتی را در مورد سلامت چشم ها بدانند تا دچار مشکل نشوند.
آنفولانزای خوکی

آنفولانزای خوکی را در خانه مهار کنید


بیماری آنفولانزا این روزها تبدیل به یک نام ترسناک برای تمامی افراد جامعه شده است . برای حفظ سلامت اعضای خانواده و پیشگیری از آنفولانزای خوکی نسخه های گیاهی و روش های طب سنتی را بیاموزید.
درمان چربی خون بالا

راهی برای کنترل چربی خون بدون دارو


برای اینکه بتوانید چربی خونتان را کاهش دهید روغن حاوی چربی ترانس را از رژیم خود حذف کنید و به غذاهای سالم رو بیاورید. در ادامه روش های کاربردی برای کنترل چربی خون بالا بدون استفاده از دارو را می خوانید.
کج شدن پاهای نوزادان

علت و درمان کج شدن پاها در نوزادان


برخی نوزادان یا کودکان در هنگام راه افتادن پاهای خود را کج می گذارند که باعث نگرانی والدین می شود. کج شدن پاها در نوزادان علت های متفاوتی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
سرماخوردگی

اشتباهات رایج در سرماخوردگی


سرماخوردگی بیماری رایج فصول سرد سال است که نیاز به مراقبت و رعایت برخی نکات بهداشتی برای درمان دارد.طی درمان سرماخوردگی نباید این اشتباهات را انجام داد.
لامپ کم مصرف

عوارض لامپ های کم مصرف بر روی پوست


از زمانی که لامپ های کم مصرف تبلیغ شدند شایعات و حرف های زیادی در مورد عوارض این لامپها بر روی سلامت و پوست شنیده می شود.پاسخ متخصصین می تواند سوالات بسیاری را جواب دهد.