نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بیماری سینوزیت

بیماری سینوزیت و درمان آن


یکی از بیماری هایی شایعی که در میان مردم رواج دارد سینوزیت است. این بیماری که سر و صورت و گردن را درگیر خود می کند انواع مختلفی داشته و عوامل مختلفی در ایجاد آن نقش دارند.
مصرف آموکسی سیلین

عوارض و علائم حساسیت به مصرف “آموکسی سیلین


آموکسی سیلین یکی از رایج ترین آنتی بیوتیک ها است که مردم استفاده خودسرانه زیادی از آن کرده و از عوارض آن بی اطلاع هستند. در حالیکه مصرف این دارو هم مانند دیگر داروهای پزشکی قوانین خاص خود را دارد.حساسیت به “آموکسی سیلین” یکی از عوارض آن است.
درمان سرطان با لیموترش

شیمی درمانی با لیموترش


دانشمندان در لیموترش خواصی پیدا کرده اند که 10000 بار قوی تر از ترکیبات شیمی درمانی می تواند در درمان بیماریهای سرطانی عمل کرده و سلولهای سرطانی را از بین ببرد.
چه کسانی سرطان میگیرند

چه کسانی و با چه شخصیتی سرطان میگیرند


چه کسانی سرطان میگیرند؟ تابه جال به این فکر کرده اید که شخصیت شما در ابتلا به بیماری های سخت و کشنده همچون سرطان و ام اس نقش دارد؟ در بین شخصیت های مختلف،دو گروه بیشتر از بقیه مبتلا به سرطان می شوند.
بیماری خطرناک

مراقب بیماری خطرناک بعد از ماه رمضان باشید


بی شک به دلیل جنبه های مثبت سلامتی ماه رمضان، بدن در این ماه مبارک از برخی بیماری ها تا حدودی دور می شود ولی بعد از اتمام این ماه برخی بیماری های خطرناک دوباره به سراغ فرد می آیند.
بی خوابی

طب سوزنی با بی خوابی چه می کند؟


بی خوابی شبانه مشکلی است که شمار زیادی از انسان های عصر مدرن درگیر آن هستند طب سوزنی به عنوان بخشی از طب سنتی و قدیمی برای درمان این مشکل امروزی بسیار توصیه می شود.
خون بند ناف نوزاد

فواید طلایی خون بند ناف نوزاد


خون بند ناف که به عنوان خون جفتی شناخته می شود، خونی است که در در جنین در حال تکوین داخل رحم جریان دارد. نگهداری خون بندناف مزایا و خواص بیشماری در درمان بیماری های سخت و لاعلاج دارد.
بیشتر از سنم نشون میدم

چرا بیشتر از سنم نشون میدم ؟


بیشتر از سنم نشون میدم ! این جمله را تا به حال بسیار شنیده اید ولی تا به حال فکر کرده اید که دلیل پیری زودرس در جوانان و یا سن بیولوژیکی چیست؟ چرا گاهی یک جوان 30 ساله مانند یک سالمند به نظر می رسد؟
معده درد روزه

معده درد با روزه گرفتن بدتر میشه؟


برای خیلی از ما این سوال پیش می آید که آیا با معده درد میشه روزه گرفت یا نه ؟ ترش کردن معده و ماندن غذا سر دل یا سفتی شکم و دهها مشکل دیگر از دلایلی هستند که مانع از روزه گرفتن می شوند ولی آیا این مشکلات با روزه بدتر می شود؟
سرطان زا

خانم ها این مد سرطان زاست!


سرطان زا است این مدی که این روزها خانم های جوان و به اصطلاح رومد مدام به سراغش می روند. مدی که پوست جوان را به سرعت پیر می کند و چین و چروک و عفونت های سطحی پوست را چندبرابر افزایش می دهد.