استرس

استرس چگونه بر گلبول های خونی اثر می گذارد؟


استرس می تواند روی سلامت فیزیکی، روحی و احساسی شما اثرگذار باشد. استرس بر بدن شما تأثیرگذار است، استرس می تواند تعداد گلبول های قرمز را کاهش و تعداد گلبول های سفید خون را افزایش دهد.
افزایش تمرکز

بهترین تمرین ها برای افزایش تمرکز و دقت


امروزه مغز بیشتر از هر عضو دیگری در انجام امور به ما کمک می کند یکی از مهم ترین اصول در استفاده بهینه از توانایی مغز ، داشتن تمرکز است, تمرین های افزایش تمرکز به شما کمک میکند.
نفهمی

آیا من آدم نفهمی هستم!


تا کنون شده در آینه نگاه کنید و از خود بپرسید من آدم نفهمی هستم؟ما تمایل داریم شناختی خوب از خصلت های شخصیتی خود داشته باشیم، احتمالاً نفهم های اصیل و نابی در جهان وجود دارند،خودشناسی نفهم ها امری دشوار و سخت یاب است.
گروه درمانی

از سیر تا پیاز گروه درمانی و تاریخچه آن


گروه درمانی همانند روان درمانی انفرادی است با این تفاوت که در این روش روانشناس به جای تمرکز بر روی یک فرد و مشکلات مختص به وی با یک گروه و یا چندین نفر سروکار دارد.
عصبانیت

عصبانیت خود را بر سر دیگران خالی نکنیم


شاید برای همه ی ما پیش آمده باشد که وقتی عصبانی هستیم خشم خود را بر سر دیگران خالی می کنیم اما دلیل این رفتار نادرست چیست؟ خواندن این مطلب به شما کمک می کند موقع عصبانیت خشم خود را فروکش کنید تا بعدها پشیمانی به بار نیاورید.
شبکه های اجتماعی

رابطه استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی با افسردگی


محققان تأثیرات شبکه های اجتماعی بر روحیات کاربران را مورد بررسی قرار دادند،این تحقیقات نشان داده هر چه جوانان بیشتر وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی کنند احتمال افسردگی در آنها بالا می رود و اعتیاد آنها را روز به روز بیشتر می کند
کابوس دیدن

دلیل کابوس دیدن و راه های پیشگیری از آن


کابوس دیدن نشان دهنده ی وضعیت روانی افراد است. اما دلیل تکرار شدن بعضی از کابوس ها چیست؟ چطور می شود از شر این کابوس ها راحت شد؟ 7 توصیه برای پیشگیری از کابوس دیدن در این مطلب بیان شده است.
نور و انسان

کدام رنگ نور موجب شادی انسان می شود؟


رنگ نور و احساسات انسان رابطه ای مستقیم و قوی با یکدیگر دارند ، رنگی از نورهای محیط باعث شادی شما می شود و رنگی دیگر موجب افزاش اشتها از طرفی رنگ هایی تاثیرات منفی به همراه دارند.
خواب

چطور بدون نارضایتی و تنفر زود از خواب بیدار شویم


همه ما دوست داریم وقتی که شب به خواب می رویم یک خواب خوب و عمیقی را تجربه کنیم تا بتوانیم یک صبح خوب ودلچسبی را شروع کنیم. ما در این مطلب به نکاتی اشاره کردیم که میتوانید از مطالعه آن بهره مند شوید.
دروغ و مغز

یک دروغ کوچک و واکنشی بزرگ در مغز


می دانیم که گفتن دروغ و ایجاد تغییراتی در مغز امری ثابت شده است اما اینکه بدانید با هر بار گفتن یک دروغ کوچک چه اتفاقاتی در مغز انسان رخ می دهد جالب خواهد بود.