نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

صداهای ناهنجار معده

صداهای ناهنجار معده ناشی از چیست ؟


صداهای ناهنجار معده که گاهی شنیده می شوند باعث خجالت افراد می شوند. اگر شما از شنیدن این صداها رنج می برید با رعایت یک سری از موارد می توانید صداهای معده را از بین ببرید.
مسئولیت پذیری

تست جالب برای اندازه گیری مسئولیت پذیری


با انجام این تست و نمره گذاری آن می توانید هم میزان مسئولیت پذیری خودتان و هم همسرتان را دریابید و اگر هنوز ازدواج نکرده اید به این موضوع در مورد فرد مقابل دقت و به راحتی از کنارش نگذرید.
توصیه پزشکی

3 توصیه پزشکی برای نمردن!


بله ما هم می دانیم که عمر دست خداست و نمی توان مانع مرگ شد ولی این را هم می دانیم که حتی اگر زمان مردن هم نباشد با برخی اشتباهات در مسیر مرگ قرار می گیریم. توصیه پزشکی برای نمردن چیست؟
کودک

تأثیر دوران کودکی بر شخصیت


برای نمونه، ظرفیت زبان آموزی در وجود هر کودکی وجود دارد، اما اگر در یک دوره حساس رشدی که از یک تا چهار سالگی این ظرفیت فعال نشود، کودک دیگر هیچ گاه نمی تواند سخن گفتن را بیاموزد.
نان

8 روش صحیح نگهداری نان


از پدران و مادران خود شنیده ایم که نان برکت خداست. پس باید در نگهداری از نان دقت کنیم تا نان دچار کپک زدگی، بیات شدن و یا فساد زودهنگام نشود.
سبزی ها

روشهای منجمد کردن سبزی ها


هم روش خشک کردن و هم روش فریز کردن سبزی می تواند معایبی را به دنبال داشته باشد و بخشی از ریزمغذی های موجود در سبزی را از بین ببرد.
آلودگی هوا و تاثیر آن بر جسم

آلودگی هوا و تاثیر آن بر جسم و روان ما


آلودگی هوا مشکلی است که امروزه همه افراد را در شهرهای بزرگ و صنعتی درگیر کرده است و اثرات مخربی بر جسم و روان انسانها دارد. آلودگی هوا می تواند انسان را افسرده کند.
عادتهای بد

نگران عادتهای بدتان نباشید


در طول روز عادتهایی داریم که فکر می کنیم بد هستند ولی می توان جور دیگری به این عادتها نگاه کرد و آنها را تبدیل به عادتهای خوب کرد. این عادتها ...
ازدواج

شناخت قبل از ازدواج


در اینجا در مورد شناختی که افراد قبل از ازدواج باید از خانواده فرد مورد نظر پیدا کنند می پردازیم. توجه به نوع برخورد پدر و مادر همسرتان با یکدیگر، و برخوردشان با فرزند...
بتامتازون

همه چیز درباره استفاده و عوارض بتامتازون


داروی بتامتازون با خواص ضد التهابی و سرکوب کننده سیستم ایمنی به صورت پماد، لوسیون ، آمپول و.... تجویز و مورد استفاده قرار می گیرد. در رابطه با این دارو نکات مهمی هست که هرکسی باید با آنها آشنا شود.
مصرف حشیش

عوارض روانی و جسمانی مصرف مواد مخدر حشیش


ماده مخدر حشیش یکی از پرطرفدارین مواد اعتیادآور در میان مصرف کنندگان است که در روند کاری مغز تاثیر مخرب بسیاری می گذارد. این ماده اعتیادآور عوارض مختلفی بر جسم و روح بیماران می گذارد.
درمان ایدز

کوه جادویی درمان ایدز کجای ایران است؟ + عکس


کوه پردیس که با عنوان کوهی برای درمان ایدز شناخته می شود ، به گفته ی برخی یک کوه جادویی است. ناآشنا بودن بسیاری از راننده ها به فضای مغناطیسی این کوه منجر به تصادفات بسیار شده است.