نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سرفه كردن

راههای درمان سرفه کردن در افراد سیگاری


استعمال دخانیات یکی از مهم ترین علل سرفه کردن است و سرفه های پشت سر هم بسیار آزاردهنده می باشد. با بهترین و موثرترین روشهای درمانی سرفه کردن در افراد سیگاری آشنا شوید.
بیماری های پاییزی

این بیماری های پاییزی خطرناک!!


بیماری های پاییزی را چقدر می شناسید؟ اگر برخی از اطرافیان به شما می گویند که با آمدن فصل پاییز و زمستان دچار چاقی و یا کاهش توان جنسی می شوند فکر نکنید که صحبت های آنها بی ربط به بیماری های فصل سرماست.
سرماخوردگی

تغییر باورهای غلط درباره سرماخوردگی


برای درمان سرماخوردگی راههای متفاوتی وجود دارد که در واقع باورهای غلط ما در مورد درمان این بیماری است و تا زمانیکه دوره سرماخوردگی تمام نشود هیچ روشی به طور قطعی آن را درمان نمی کند.
خون دماغ شدن زیاد

علت و نشانه خون دماغ شدن زیاد چیست ؟


خون دماغ، می تواند خطرناک باشد. بنابراین هر زمان که دچار خونریزی بینی هستید باید آن را متوقف کنید. خون دماغ شدن به دلیل فشار به رگ های خونی در داخل بینی بوجود می آید اما اگر زیاد اتفاق بیفتد باید به پزشک مراجعه شود.
درد قفسه سینه

دلایل تیرکشیدن و درد قفسه سینه


درد قفسه سینه که به یکباره ممکن است شما را غافلگیر کرده و باعث نگرانی شما شود در شرایط مختلفی بروز می کند و همیشه نشانه مشکلات قلبی و ریوی نیست.
سرطان سینه

روش های ترمیم سینه بعد از درمان سرطان سیه


در بیمارانی که به علت سرطان ، تروما یا به هر علت دیگری یک یا دو سینه خود را از دست داده اند، برای جلوگیری از بروز افسردگی در آنها بهترین روش بازسازی و ترمیم سینه پیشنهاد می شود.
سرطان کیسه صفرا

روشهای تشخیص سرطان کیسه صفرا


سرطان کیسه صفرا جزء سرطان های شایع نمی باشد و تشخیص به موقع آن می تواند جان بیمار را نجات دهد و احتمال درمان آن نیز بسیار است.
درمان سرماخوردگی

سریعترین راه درمان سرماخوردگی در خانه


برای درمان سریع سرماخوردگی در فصل زمستان و تابستان به سراغ نسخه های گیاهی و خوراکی بروید. یک دمنوش ساده و یا یک خوراکی خوشمزه. راستی برای درمان سرماخوردگی چی بخوریم و چی نخوریم؟
سکته مغزی

زمان طلایی درمان سکته مغزی


علائم و نشانه های سکته مغزی را می بینید، متوجه بروز انفارکت مغزی می شوید و برای درمان اقدام می کنید. آیا می دانید برای نجات کامل چند ساعت بعد از سکته مغزی فرصت برای درمان و معالجه بیمار وجود دارد؟
کبد چرب

چه کسانی کبدشان چرب می شود؟


کبد چرب را ایرانیان خوب می شناسند چرا که جزو بیماری های خطرناک و پرمبتلا در کشورمان است. قبل از آنکه به علل و درمان کبد چرب بپردازیم بهتر است بدانیم آیا ما هم در معرض ابتلا به کبد چرب هستیم یا نه.
درمان سرماخوردگی

این راههای درمان سرماخوردگی غلط است!!


درمان سرماخوردگی و علل ابتلا به بیماری سرماخوردگی از نظر افراد بسته به خیلی چیزهاست. شما در خانه تان چطور سرماخوردگی را سریع و درست درمان می کنید؟ فکر می کنید کدام باور درباره درمان سرماخوردگی صحیح است؟