نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

سندرم گیلن باره

سندرم گیلن باره” چیست و چه نشانه هایی دارد؟


سندرم گیلن باره! شاید نامش را کمتر شنیده باشید ولی مبتلایانش با این بیماری آشنا هستند. بیماری که فردی را دچار می کند با گزگز و مورمور ساق پا خود را نشان می دهد ولی آیا هر بی حسی علائم “سندرم گیلن باره” است؟
سلامت شغلی

تأثیر مخرب برخی شغل ها بر سلامت


بعضی از شغل ها سلامت انسان را به خطر می اندازند، مثلا شغلهایی که نیاز به ایستادن طولانی مدت دارد مانند آرایشگری، پرستاری، معلمی و جراحی فرد را در معرض ابتلا به واریس قرار می دهد.
دندان و قلب

دندان درد وسکته قلبی چه ربطی به هم دارند؟


دندان و قلب دوعضوی هستند که خبر از یکدیگرمی دهند. گاهی درد دندان نشانه ای از سکته قلبی است که با شناخت نشانه ها دیگر نمی توان این درد دندان را به عفونت و یا مشکلات مینای دندان نسبت داد.
بزرگی لوزه سوم

علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و درمان آن


تنفس دهانی ، خواب آلودگی شدید در طول روز، خُرخُر شبانه، انسداد بینی از علائم بزرگی لوزه سوم است ، در ادامه علائم “بزرگی لوزه سوم” در کودکان و عوارض و درمان آن را در ادامه بخوانید.
شکل پا

تشخیص بیماری از شکل پا و ناخن ها


شکل پایت بیماری های پنهان در بدن را نشان می دهد. راه تشخیص بیماری و سلامتی از روی فرم پا و خطوط روی ناخن مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد.نگاهی به پاهایتان بیاندازید تا ازنشانه های سلامت خود مطلع شوید.
ریزش مو شیمی درمانی

علت اصلی ریزش مو بعد از شیمی درمانی


شیمی درمانی عوارض متعددی دارد که از مشهودترین آنها میتوان به ریزش موی بعد از شیمی درمانی اشاره کرد. شاید برایتان سوال باشد که چرا داروی شیمی درمانی مستقیم بر روی مو تاثیر می گذارد.
سرطان سینه

تاثیر “سرطان سینه” بر روابط زناشویی


“سرطان سینه” به یکی از رایج ترین بیماری های زنان تبدیل شده است.اما ترس از مرگ و تحمل دوران سخت این بیماری تنها بخشی از عوارض این بیماری می باشد.تغییر اندام بدن با جراحی ، ریزش مو ،اختلال در روابط زناشویی و بسیاری از موارد دیگر می تواند از مشکلات این بیماری باشد.
مصرف دارو کودکان

هشدار درباره مصرف دارو برای کودکان


مصرف دارو کودکان جزو مسائل بسیار حساسی است که وزارت بهداشت طی اطلاعیه ای درباره مصرف داروهای سرماخوردگی و سرفه در کودکان با سن کمتر از دو سال توصیه هایی را ارائه داد.
سرطان پستان

آنچه باید در مورد سرطان پستان بدانید


یکی از شایع ترین بیماری هایی که اغلب ، زنان به آن دچار می شوند بیماری سرطان پستان است که در مراحل اولیه شاید دچار علائمی نباشد و تشخیص آن توسط فرد بیمار سخت است.
سردرد

مواد غذایی که باعث سردرد می شوند


گروهی از محققان دریافتند که برخی مواد غذایی در بروز سردرد تاثیر بسیاری داشته و باعث افزایش فشار خون می شوند.با پرهیز از این غذاها می توان تا حدودی از این بیماری را کنترل کنید.
گربه باعث نازایی خانمها

گربه باعث نازایی خانمها می شود؟


بسیاری از مردم بر این باورند که داشتن ارتباط با گربه یا موی گربه باعث عقیمی یا نازایی خانمها یا دختران می شود. اما تا چه حد این گفته واقعیت دارد و یکی از دلایل نازایی و یا سقط جنین مر بوط به نگهداری از حیوانات خانگی می شود؟