نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

علائم افسردگی

علائم و نشانه های افسردگی را بشناسید


افسردگی بیماری است که ممکن است در هر سنی برای یک فرد ایجاد شود. افسردگی علائم روحی و جسمی خاصی دارد که با بروز آنها در یک شخص باید فرد نزد متخصص رفته و در جهت درمان اقدام کند.
بدن فرد سیگاری

داخل بدن یک فرد سیگاری! (16+) + عکس


مطمئنآ همه شما از مضرات سیگار کم و بیش اطلاع دارید اما شاید تا این مضرات را به چشم خود نبینید گفته های پزشکی را پشت گوش بیندازید حال عکسی از کالبد و داخل بدن یک شخص سیگاری که ظاهری بسیار بد و زننده دارد را مشاهده کنید.
مبتلا به ایدز هستیم یا خیر

چگونه مطمئن شویم مبتلا به ایدز هستیم یا خیر ؟


ایدز یا اچ آی وی بیماری است که اگر شخصی به آن مبتلا باشد ممکن است تا 10 سال هم از ابتلا به این بیماری بی خبر باشد و به آسودگی زندگی کند. اما ناقل ایدز می باشد و ممکن است دیگران را آلوده کند.
آلرژی در فصل بهار

شروع آلرژی در فصل بهار و کنترل آن


آلرژی فصلی مشکلی شایع است که انسان را آزار می دهد. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که دچار آلرژی هستند، و با تغییر فصل دچار مشکلاتی مثل آبریزش بینی، حساسیت، سرفه ، عطسه و خارش چشم و ... می شوند.
درمان پا درد

درمان سریع پا درد بدون دارو


پا درد پس از کار زیاد و راه رفتن های بسیار و دیگر مسائل به وجود می آید که نیاز به درمان دارد. راه حلی طبیعی برای از بین بردن پا درد و رفع خستگی پاهایتان را برای شما آماده کرده ایم.
پوکی استخوان

نکاتی در مورد شناخت و پیشگیری پوکی استخوان


پوکی استخوان یک اختلال اسکلتی است که بیشتر در دوران کهنسالی و به دلیل نداشتن رژیم متعادل ویتامین ها و پروتئین ها بروز می کند و ویژگی بارز آن کاهش استحکام استخوان بوده و فرد را در معرض خطر شکستگی قرار می دهد.
از پوکی استخوان جلوگیری کنید

با این روش ها از پوکی استخوان جلوگیری کنید


دریافت کافی کلسیم روزانه برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان ضروری می باشد، یاد بگیرید چگونه کلسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید حتی اگر لبنیات دوست ندارید یا نمی توانید مصرف کنید.
بیماری دیابت

کنترل بیماری دیابت در نوروز


با توجه به اینکه در ایام نوروز استفاده از انواع شیرینی و آجیل و چربی ها و... زیاد می شود بیمارانی که دیابت دارند باید توجه کنند که استفاده بی رویه از این مواد غذایی خطراتی را برایشان به دنبال خواهد داشت.
سنکوپ کردن

درباره سنکوپ یا غش کردن بیشتر بدانید


غش کردن و یا در اصطلاح پزشکی سنکوپ یک بیهوشی کوتاه مدت است که در نتیجه نرسیدن خون کافی، در یک لحظه به مراکز عصبی بطور موقت بوجود می آید، سنکوپ میتواند به علت عوامل متعددی، مرتبط با قلب، گردش خون، فشار خون و تنفس بروز کند.
پاکسازی رگهای بدن

پاکسازی رگهای بدن با این خوراکی ها


پاکسازی رگهای بدن یکی از رموز اصلی برای پیشگیری از بروز سکته های مغزی و قلبی است و به دنبال ان مرگ و میر است. برای رفع این مشکل ما باز هم خوراکی های طبیعی را پیشنهاد می کنیم.
صدای زنگ در گوش

علت شنیدن صدای زنگ در گوش


شنیدن صدای زنگ در گوش مشکلی است که برخی از ما با آن مواجه شده ایم و بسیار آزار دهنده و عصبی کننده است. صدای زنگ زدن گوش علت های مختلفی دارد که برخی ناشناخته هستند و برخی دیگر قابل تشخیص اند.