نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بیماری متولدین ماه های مختلف سال

بیماری متولدین ماه های مختلف سال


اگر متولدین این ماه ها هستید بیماری های ماه تولد خود را بشناسید. محققان در نتیجه مطالعات خود دریافته اند که برخی از بیماری ها ارتباط زیادی به سلامت متولدین ماه تولد افراد دارد.
ریتم داخلی بدن

به هم خوردن ریتم داخلی بدن


دانشمندان معتقدند اختلال در سیستم ریتم داخلی بدن در بروز چاقی، کندی متابولیسم و افزایش ترشح برخی هورمون ها از سلول های چربی نقش مهمی دارد.
تشنج کودکان

در هنگام تشنج کودکان چه باید کرد؟


تشنج کودکان یکی از بیماری های دوران کودکی است که با بالارفتن درجه حرارت و تب کودک رخ می دهد. تب و تشنج همیشه برای پدر و مادر یک اتفاق نگران کننده و ترس برانگیز است پس بهتر است بدانید که در زمان تشنج چه باید کنید.
درمان ورم معده با طب سنتی

مصرف پیاز و سیر خام ورم معده را تشدید می کند


ورم معده یکی از شایع ترین بیماری های گوارشی است که دلایل زیادی برای مبتلا شدن به آن وجود دارد.برای درمان این بیماری می توان با کنترل رژیم غذایی و استفاده از برنامه های طب سنتی از پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد.
مرده خوار

مرده خواران قبیله آگوری در هند + تصاویر


در هند قبیله ای عجیب و غریب وجود دارد که مرده خوار بوده و با خوردن گوشت بدن انسان و استتفاده از استخوانهای آنها در ساخت ظروف معتقدند قدرت و نیروی زیادی دریافت می کنند.
ترش معده

اگر رفلاکس و ترش معده دارید حتما بخوانید


ترش کردن معده و رفلاکس یکی از شایعترین مشکلات دستگاه گوارش است که گاهی با درد قلب و بیماری های گوش و حلق اشتباه گرفته می شود. به طور خلاصه و مفید با علائم و راههای پیشگیری از ترش کردن معده آشنا شوید.
بیماری شایع در میان زنان

لباس هایی که زنان را به بیماری مبتلا می کنند!


پوشیدن لباسهای تنگ یکی از شایع ترین بیماری در زنان که همان عفونت است را به وجود می آورد که بی توجهی به بهداشت فردی و همچنین کوتاهی در درمان آن می تواند عوارض قابل توجهی به بار آورد و حتی تا مرحله ناباروری پیش رود.
خمیر مرغ

خمیر مرغ محتویات سوسیس و کالباس ایرانی!


بحث بهداشت در تولید خمیر مرغ که مدتی است رسانه ای شده بستگی به نظارت یا عدم نظارت از سوی ناظران دامپزشکی دارد .استفاده از امعا و احشای غیر خوراکی در تولید خمیر مرغ باعث جمع شدن بسیاری از رستوران ها و مرغ فروشی های شهر شد.
بیماری کبد چرب

کبد چرب تهدیدی جدی برای افراد چاق و دیابتی ها


مصرف بی اندازه غذاهای چرب و گنجاندن انواع فست فودها و غذاهای آماده در برنامه غذایی به عنوان یکی از شایع ترین دلایل ابتلا به بیماری کبد چرب در میان افراد کم تحرک و چاق و دیابتی ها می باشد.
علائم سرطان پوست

مهمترین علائم سرطان پوست


عوامل تاثیرگذار در ایجاد بیماری سرطان پوست را بشناسید زیرا با تشخیص سریع قابل درمان است. همچنین متخصصین مهمترین عامل هشداردهنده سرطان پوست را شناسایی کرده و به مردم در نحوه برخورد با آن هشدار دادند.
درمان با خون بند ناف

بیماریهای قابل درمان با خون بند ناف


بندناف مملو از سلول های بنیادی است بعد از زایمان به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می شد. از همین رو محققان به این نتیجه رسیدند که از خون بند ناف برای فراهم کردن سلولهای بنیادی استفاده کنند.
خون دماغ

علل و راههای درمان خون دماغ


خون دماغ به دلایلی همچون ضربه و یا دست کاری بینی و گاهی به دلیل وجود بیماری هایی بروز می کند. برای دانستن دلایل و راههای درمان طبیعی خون دماغ با ما همراه شوید.
کبد چرب

کبد چرب عامل سرطان است


وجود مقدار کمی چربی در کبد طبیعی است، اما اگر بیش از 5 درصد وزن کبد را تشکیل دهد، نشانه بیماری کبد چرب است. به گفته پزشکان این بیماری می تواند عامل سرطان باشد.