نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بواسیر

علت و درمان بواسیر


بواسیر بیماری مقعدی است که به دو صورت و با علائمی خواص ظهور می کند که برای هرکدام درمانی وجود دارد که در ادامه خواهید خواند.
شنا کردن

بیماری های ناشی از شنا در استخر


شنا یکی از ورزش های فرح بخشی است که طرفداران زیادی دارد اما برای اینکه این ورزش آبی برایتان بیماری هایی را به بار نیاورد باید نکاتی را دانسته و رعایت کنید.
پوکی استخوان

چگونه از پوکی استخوان جلوگیری کنیم؟


پوکی استخوان بیماری خاموشی نام گرفته است که به صورت گسترده ای سلامت استخوان ها را تهدید می کند که با پیروی از رفتارهایی ساده در تغذیه می توان از آن پیشگیری کرد.
کودک

علائم و درمان اسهال و استفراغ کودکان


در فصول گرم مشکل و بیماری شایع بین کودکان و حتی بزرگترها بیماری مزمن و ناخوشایند اسهال است که اگر به موقع درمان نشود بیمار را تا حد مرگ تهدید می کند.
دختر

شایع ترین بیماری در دختران جوان


کم خونی ناشی از فقر آهن یکی از مهمترین نوع کم خونی تغذیه ای در دختران و زنان محسوب می شود که خستگی زودرس و رنگ پریدگی از علائم شایع آن است.
اضافه وزن

افرادی که اضافه وزن دارند بخوانند


اضافه وزن , چاقی, نداشتن تناسب اندام مشکلی است که بسیاری از افراد را آزار می دهد و این افراد هیشه با دنبال راه چاره ای هستند که راه چاره را می توانید در این قسمت بیابید.
پزشک

این رنگ ادرار خطر ناک است!


تغییر رنگ و دفعات ادرار برای هر کسی اتفاق می افتد اما علائمی وجود دارد که اگر آنها را مشاهده کردید حتما باید به فکر درمان باشید.
کبد

خطرات مرگبار مصرف قلیان


برخی از تفریحات بدون اینکه خطرناک به نظر برسند آسیب هایی به بدن انسان وارد می کنند که طبق آخرین نتایج تحقیقات بسیار خطرناک و جبران ناپذیر هستند.
بینایی

تقویت بینایی و شنوایی


عادات و نکاتی در غذا خوردن وجود دارد که مطمئنا اکثر ما از آن بی خبریم و همین دلیلی برای ایجاد اختلال در سلامت و زندگی ما می شود که با دانستن آنها خیل بیماری ها را از خود دور می کنیم.
دهان

نشانه های سرطان دهان چیست؟


زخم های دهانی یکی از نشانه ها و علائم بروز سرطان دهان و گلو می باشد که در ادامه دیگر نشانه های بروز این بیماری را می خوانید.