برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

زمان مصرف دارو ها

بهترین زمان مصرف دارو ها


دارو هایی که پزشکان برای درمان بیماری ها تجویز می کنند بهتر است در زمان مناسبی مصرف شوند تا نیجه خوبی به بیمار بدهد و موثر باشد. در این مطلب زمان مناسب مصرف برخی دارو ها را معرفی می کنیم.
ماساژ با صیغه محرمیت

خدمات ماساژ با صیغه محرمیت در تهران!


به تازگی تبلیغاتی عجیب در برخی شبکه های اجتماعی صورت میگیرد که حاکی از وجود اماکنی برای ماساژ با صیغۀ محرمیت می باشد در این بخش طی مصاحبه ای با رئیس اتحادیه گرمابه داران و ماساژ به صحت و سقم این موضوع می پردازیم.
سزارین آرام

آیا با سزارین آرام آشنایی دارید؟


در حال حاضر زایمان به دو صورت طبیعی و سزارین انجام می شود، اما پزشکان قصد دارند تا جاییکه امکان دارد شرایط زایمان سزارین را به طبیعی نزدیک کنند و مادر نوزاد خود را در زمان تولد ببیند.
مسمومیت دارویی

پیشگیری از مسمومیت ناشی از داروها


مسمومیت دارویی یکی از متداول ترین مسمومیت هاست که در اثر استفاده بیش از حد از هر دارو یا خودسرانه مصرف کردن دارو ها و یا تداخل دارویی اتفاق می افتد و گاهی ممکن است باعث مرگ افراد شود.
بروز افسردگی

نقش شبکه های اجتماعی در بروز افسردگی


افسردگی بیماری است که در دنیای امروز افراد زیادی از آن رنج می برند ، اما پژوهشگران اخیرا اعلام کردند یکی از دلایل بیماری افسردگی استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی است که به مرور تاثیرات مخرب خود را وارد می آورد.
مواد غذایی سقط جنین

مواد غذایی که موجب سقط جنین می شوند


برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود. در بین مواد غذایی دسته ای از خوراکی ها جزو مواد غذایی سقط کننده جنین هستند که نباید مصرف شوند.
فرق زایمان طبیعی

فرق زایمان طبیعی با سزارین چیست؟


زایمان طبیعی مناسب ترین و بهترین روش زایمان است و همه پزشکان هم این روش زایمان را تایید می کنند اما متاسفانه در کشور ما آمار سزارین بالا رفته است، که از زایمان طبیعی خطرناک تر است و عوارض بیشتری هم دارد.
ورود ماهواره

نابودی سلامت جنسی خانواده با ورود ماهواره


ورود ماهواره به خانه ها تاثیرات مخربی را در بسیاری از خانواده ها داشته است و سبک زندگی و طرز فکر را در بسیاری از خانواده ها تحت تاثیر قرار داده است و باعث اختلال در سلامت جنسی و سلامت روانی خانواده ها شده است.
کمبود ویتامین ها

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین ها در بدن


کمبود ویتامین های مختلف در بدن نشانه ها و عوارضی دارند که زنگ خطری برای سلامت است. در این بخش قصد داریم نشانه ها و عوارض جدی کمبود انواع ویتامین ها و مصرف زیاد مکمل ها را برایتان بگوییم.
آلرژی را از خود دور کنید

با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید


با آمدن فصل بهار و شروع سرزندگی و شادی احتمال ابتلا به آلرژی فصلی برای برخی انسان ها وجود دارد، پس برای اینکه از بهار و زیبایی هایش لذت ببرید با رعایت نکاتی ساده آلرژی را از خود دور کنید.
تغذیه نوزادان نارس

تغذیه نوزادان نارس چگونه باید باشد؟


نوزادانی که قبل از هفته 37 بارداری به دنیا می آیند نوزادان نارس نامیده می شوند. این نوزادان کم وزن هستند و تمامی نیازهای خود را از بدن مادر دریافت نکرده اند بنابراین از نوزادان نارس در دستگاه های ویژهای مراقبت می شود.
زیباترین فرد

نکاتی که شما را به زیباترین فرد تبدیل می کند


در دنیای امروز بسیاری از انسان ها برای اینکه زیباترین فرد باشند و جلب توجه کنند دست به هر کاری می زنند. انواع عمل های جراحی ، انواع رژیم های غذایی و... غافل از آنکه همه این موارد زیبایی ظاهری را برایشان به ارمغان می آورد، نه انسانیت و مهربانی را.
تنها ماندن کودک در خانه

سن تنها ماندن کودک در خانه


برای بسیاری از خانواده ها اتفاق می افتد در موقعیتی قرار بگیرند که ناچار شوند فرزند خود را برای مدتی در خانه تنها بگذارند.
نوشیدن شیر

ضرورت مصرف شیر برای کودکان


نوشیدن شیر در دوران کودکی موجب بهبود توانایی ورزشی و افزایش تعادل در دوران بزرگسالی می شود.مصرف شیر باید جزیی از رژیم غذایی هر روزه در برنامه غذایی هر فردی باشد
سلامت سفر

نکاتی در مورد بهداشت و سلامتی در سفر


تعطیلات فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان برای دید و بازدید از اقوام و دوستان است.طبیعی است که بیشترین سفرهای کشور در ایام عید صورت می گیرد اما در این سفر ها باید نکاتی رعایت شود که بیشتر افراد از آن غافلند در این بخش به 13 مورد از آن ها اشاره کرده ایم.