نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

بینایی

تقویت بینایی و شنوایی


عادات و نکاتی در غذا خوردن وجود دارد که مطمئنا اکثر ما از آن بی خبریم و همین دلیلی برای ایجاد اختلال در سلامت و زندگی ما می شود که با دانستن آنها خیل بیماری ها را از خود دور می کنیم.
دهان

نشانه های سرطان دهان چیست؟


زخم های دهانی یکی از نشانه ها و علائم بروز سرطان دهان و گلو می باشد که در ادامه دیگر نشانه های بروز این بیماری را می خوانید.
سیب

رژیم غذایی مبتلایان به کبد چرب


افراد مبتلا به کبد چرب با رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن صحیح بهبود پیدا می کنند. در ادامه به توصیه های تغذیه ای برای افراد مبتلا به کبد چرب را می خوانید.
هواپیما

درمان گرفتگی گوش در سفر با هواپیما


آیـا تـاکنون فـکر کرده اید که چرا وقتی هواپیما ارتفاع کم می کند بچه ها بی قرار می شوند و گریه می کنند. مشکل گوش شایع ترین شکایت پزشکی مسافران هواپیماست.
کمر درد

علائم هشدار دهنده کمبود کلسیم


چنانچه دچار درد و گرفتگی عضلات شده اید، دست ها و پاهایتان سوزن سوزن می شود یا بی حس است و با شکستگی های مکرر دست و پا روبه رو هستید، باید مصرف مواد غذایی حاوی کلسیم را افزایش دهید.
ترش کردن معده

چه کنیم تا معده ترش نکند؟


همه ی ما در طول عمرمان حتما سوزش سر دل را تجربه کرده ایم که حالتی بسیار ناخوشایند است. در ایجاد و تشدید ترش کردن معده عواملی نقش دارند که خواهید خواند.
فشار خون

کنترل فشار خون بدون دارو


فشار خون بیماری خطرناکی است که اگر مراقب تغییرات آن نباشیم عواقبی چون سکته های مغزی و قلبی را به دنبال خواهد داشت. مصرف دارو شاید خسته کننده باشد اما روشی هست که توسط آن بدون دارو میتوان فشار خون را کنترل کرد.
گوش

هر چیزی را در گوشتان فرو نکنید!


اگر گوشتان می خارد و یا می خواهید جرم گوشتان را بیرون بیاورید، هرگز گوش پاک کن و یا چیزی را داخل گوشتان فرو نکنید. این کار ا باعث آسیب دیدن گوش می شود.
کودک

دمنوش مفید برای شب ادراری


شب ادراری یکی از مشکلات رایج بین کودکان والبته گاهی بین بزرگسالان است که همیشه داروهای شیمیایی نتیجه مثبت نمی دهد در ادامه دمنوشی را به شما معرفی میکنیم که راه حل مناسبی برای این مشکل است.
پزشک

آیا رابطه ای بین سرطان و آلزایمر وجود دارد؟


آلزایمر و سرطان هر دو بیماری هایی هستند که هر کسی میتواند مبتلا شود پس نمی توان گفت این بیماری ها منحصرا برای سالمندان یا رده سنی خواصی هستند پس چقدر خوب است که در هر سنی اطلاع داشته باشیم که...
کلیه

نشانه های بیماری کلیه


نشانه های اولیه بیماری های کلیه، بسیار جزئی و کم اهمیت به نظر می رسند و به همین دلیل ممکن است افراد چندین سال با این نشانه ها زندگی کنند و شکایتی هم نداشته باشند.
چشم

درمان خشکی چشم


احساس خشکی، سوزش، خراشیدگی و کاهش دید گذرا (معمولاً با چند بار پلک زدن برطرف می شود) از علائم خشکی چشم هستند.