نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

مچ-دست

بیماری مفصلی استیل بزرگسالان


استیل بزرگسالان بیماری است که سبب مزمن شدن آرتریت شده و التهاب ایجاد شده نیز مفاصل و مخصوصا مفاصل مچ دست را تخریب می کند.
خون

فواید و مضرات لخته شدن خون


خون در حالت عادی و طبیعی، به طور پیوسته و یکنواخت در رگ ها جریان دارد، امّا موقع خونریزی قسمتی از بدن، سریعا لخته می شود تا خونریزی را بند آورد.
واریس-پا

واریس و علل بروز آن


در این مطلب با دلایل بروز واریس و اینکه در چه افرادی این بیماری ایجاد می شود و همچنین علائم واریس، عوارض واریس و کمکهای اولیه در خونریزی رگهای واریسی آشنا می شوید.
کودک-شیمی-درمانی

عوارض شیمی درمانی


شیمی درمانی به معنای استفاده از داروهای شیمیایی برای غلبه بر تومورهای سرطانی است. اگرچه عوارض شیمی درمانی بسیار زیاد است، اما تنها راه مبارزه جدی با سرطان و از بین بردن تومور محسوب می شود.
آرتروز-زانو

آرتروز زانو چیست؟


آرتروز به معنای ساییدگی مفصل و تخریب سطح مفصلی است. در بیمار مبتلا به آرتروز یا ساییدگی مفصل تغییر شکل، درد و محدودیت حرکت در مفصل به وجود می آید. در استئوآرتریت مشکل اصلی در غضروف مفصلی است و بعد از مدتی استخوان مفصل هم دچار آسیب می شود.
سوزش معده

تفاوت سوزش معده با رفلاکس اسید معده


گاهی سوزش معده با ریفلاکس اسید معده اشتباه گرفته می شود. سوزش معده نگرانی زیادی ندارد ولی عدم درمان بیماری ریفلاکس منجر به بیماری جدی تری می شود. در این مطلب به تفاوت های این دو می پردازیم.
سیر

از بین بردن سرطان با گیاهان دارویی


برخی از گیاهان در درمان سرطان موثر هستند. البته همه سلول های سرطانی شبیه به هم نیستند. اگر بیماری سرطان تشخیص داده شده بهتر است برای استفاده از گیاهان دارویی با پزشک خود مشورت کنید.
انار

تضمین سلامت قلب و عروق با مصرف انار


از جمله میوه هایی که برای کمک به سلامت بدن بسیار مفید است می توان به انار اشاره کرد. انار حاوی مقادی زیادی آنتی اکسیدان است و میتواند سلول های بدن را در مقابل مولکول های مضر حفاظت کند.
خوابیدن

مناسب ترین حالت خوابیدن


هر فردی در هنگام خواب طبق عادتهایی که از دوران کودکی دارد به یکی از طرفین می خوابد اما محققان معتقدند بهترین و مفید ترین حالت خوابیدن به پهلو می باشد.
آسم

پیشگیری از ابتلا به آسم


آسم یک بیماری غیرواگیر است و افرادی که به آسم مبتلا می شوند اغلب در خانواده هایی با سابقه مثبت فامیلی هستند. آسم می تواند در هر سنی بروز کند.
دستگاه-گوارش

بیماری گوارشی در ایام عید شایع تر است


در ایام عید اغلب افراد به مسافرت می روند و برای تغذیه و خوردن غذا نیاز به دانستن نکات بهداشتی دارند. در صورت عدم رعایت این موارد دچار بیماریهای گوارشی می شوند.
ماهی

به ماهی قرمز عید دست نزنید


درباره ی انتخاب ماهی قرمز و نحوه ی نگهداری آن باید به یک سری نکات توجه کنید. یک ماهی سالم که فلس های آن سالم باشد خریداری نمایید و از دست زدن مستقیم به ماهی بپرهیزید زیرا....
آب

آب و درمان برخی بیماری ها


شصت درصد وزن بدن از آب تشکیل شده است که هر روز مقداری از آن از طریق عرق کردن، ادرار و نفس کشیدن از دست می رود. آب مورد نیاز بدن به عوامل مختلف از جمله جنسیت، سن، فعالیت بدنی، آب و هوا، ابتلا به بیماری و ... ارتباط دارد.