نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

استخوان شکسته

ترمیم استخوان شکسته چگونه صورت میگیرد؟


استخوان های بدن ما، هرکدام بسیار سفت، سخت و محکم انداما گاهی استخوان ها به دلیل ضربه شدید می شکنند.اگر می خواهید بدانید ترمیم استخوان شکسته چگونه صورت می پذیرد با این بخش همراه شوید.
مزاج

مزاج شناسی با طب ابو علی سینا


مزاج شناسی علمی بسیار وسیع و گسترده است که کاربردهای فراوانی برای تشخیص و درمان مشکلات جسمی و روحی دارد. آیا با مزاج خود آشنایی دارید؟
ریه

ساده ترین روش برای سالم نگه داشتن ریه ها


همه می دانیم که داشتن ریه سالم و اکسیژن رسانی مناسب به بدن برای بقا و سوخت و ساز سلول های بدن نقش کلیدی دارد. در این بخش از نمناک روش های ساده ایی را برای سالم نگه داشتن ریه ها ارائه می کنیم.
ویتامین

ویتامین های مورد نیاز در سنین سالمندی


تمام افراد از سن 50 سالگی به بعد به دلیل تغییرات ناشی از افزایش سن در بدن شان باید بیش از گذشته در مورد تنوع موادغذایی مصرفی و ویتامین های مورد نیاز بدنشان مطلع باشند.
ریفلاکس معده

از پیشگیری تا درمان ریفلاکس معده


ریفلاکس معده بیماری شایعی است که اکثر اراد را درگیر خود می کند . اگر می خواهید در مورد ریفلاکس معده بیشتر بدانید با این بخش از نمناک همراه شوید.
هپاتیت A

تزریق واکسن هپاتیت A برای چه کسانی ضروری است؟


هپاتیت A بوسیله تماس شخصی نزدیک با فردی که مبتلا به عفونت است بوجود می آید و افراد مبتلا به بیماری های مزمن کبدی و معتادان تزریقی و ....از جمله افرادی هستند که باید واکسن هپاتیت A را دریافت کنند.
سادیسم

علائمی که می گویند شما هم سادیسم دارید!


سادیسم عبارت است از علاقه به آزار رساندن دیگران به صورت جسمی، روانی و جنسی، طوری که این آزار رساندن موجب لذت و آرامش فرد آزاررسان شوددر این مقاله با علائم بیماری سادیسم آشنا شوید.
کدئین

دلایل استفاده نکردن از کدئین


کدئین ماده ای مخدر است و سو مصرف آن می تواند اعتیاد آور باشد. این ماده مخدر از پر مصرف ترین دارو های جهان است که عوارض زیادی برای سلامتی افراد دارد.