دوران نامزدی

کتک خوردن از همسر در دوران نامزدی


کنار آمدن با همسر خشن کار آسانی نیست حتی ممکن است خطرناک باشد. هرچند تنش ها و بحران های دوران نامزدی به ندرت به برخوردهای فیزیکی و کتک منتهی می شودولی زمانی که این اتفاق افتاد نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد.
تنفر خانم ها

چرا خانم ها از یکدیگر خوششان نمی آید؟


خانم ها معمولا بنابر ویژگی هایی که تحت کنترلشان نیست مورد قضاوت قرار می گیرند؛ چیزی که آن ها خلق نکردند و در محیط بیرونی آن ها وجود دارد مانند ظاهر جسمی شان.
مشکل بدخوابی

مشکل بدخوابی افراددر یک محیط جدید


محققان دریافتند که مشکل بدخوابی در شب اول،این است که یک شبکه خاص در نیمکره چپ مغز نسبت به نیمکره راست بویژه در زمان خواب عمیق هوشیارتر باقی ماند.
احساس خوشبختی

خوشبختی شما را چه شکلی می کند؟


رضایت از وضعیت موجود یعنی احساس خوشبختی، یعنی مهم نیست شما خوشبخت باشید یا نه، مهم این است که احساس خوشبختی کنید و همین احساس است که خوشبختی را شکل می دهد.
آلزایمر

مردانی که آلزایمر آنها را تهدید می کند


محققان دانشگاه آپسالا سوئد با مطالعه بیش از 3200 مرد دریافتند مردان مبتلا به آلزایمر مردانی هستند که حدود سه برابر بیشتر احتمال دارد که شاهد از بین رفتن کروموزوم Y در برخی از سلول های خونی شان باشند.
آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن بر مغز انسان


آنتی بیوتیک ها دسته ای از داروها هستند که برای از بین بردن عوامل ایجاد کننده ی بسیاری از بیماری های عفونی، به صورت گسترده در سراسر دنیا مصرف می شوند. اما آیا از تاثیر این دارو بر مغز آگاهی دارید ؟