برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

ترک عادات

نکاتی در مورد ترک عادات نامناسب خانم ها


در زندگی روزمرۀ خانم ها عادات نامناسبی وجود دارد که ممکن است این عادات با بی توجهی سلامت آنها را به خطر بیندازد و باید کنار گذاشته شوند.در این بخش به چند مورد از این رفتارها اشاره کرده ایم.
بیماری ماشین گرفتگی

بیماری ماشین گرفتگی و کنترل آن در سفر


شاید برای شما و اطرافیانتان پیش آمده باشد که در ماشین دچار سردرد یا تهوع شوید، این حالت را ماشین گرفتگی یا بیماری سفر می نامند که خطرناک نیست و می توان تا حدودی آن را کنترل کرد.
دلیل توقف رشد قد چیست

رشد قد از چه سنی و چرا متوقف می شود؟


رشد قد بستگی به دو عامل مهم تغذیه و ژنتیک دارد. نامتعادل بودن این دوعامل در میان پسران و دختران به میزان متفاوتی اثر گذار است که متاسفانه در این میان دختران بیشتر آسیب می بینند.
رابطه پدر با دختر در دوران بلوغ

بررسی رابطه پدر با دختر در دوران بلوغ


ایجاد رابطه صمیمی و نزدیک پدر با دخترش در دوران بلوغ نقش تعیین کننده ای در کاهش مشکلات رفتاری و مشکلات روانی در دختران نوجوان دارد. تحقیقات نشان می دهد هرچه این ارتباط در دوران بلوغ عمیق تر باشد دختران کمتر به سمت اشتباه و خلاف روانه می شوند
بی حسی اپیدورال

تسکین درد زایمان با بی حسی اپیدورال


بی حسی اپیدورال یکی از روش های بی حسی زایمان است که از طریق تزریق ماده بی حسی به فضای بین مهره کمری انجام می شود و نسبت به بیهوشی کامل در زایمان مزایای بیشتری دارد.
مضرات اسمارت فون بر سلامت

اسمارت فون ها تهدیدی جدی برای سلامت انسان


استفاده از اسمارت فون ها علاوه بر جذابیت های فوق العاده ای که برای کاربران فراهم کرده اند از نظر محققان خیانت بزرگی بر سلامت و روا آنها نیز روا داشته اند.جزئیات بیشتر را در ادامه مشاهده می کنید.
7 آزمایش ضروری

7 آزمایش ضروری که هر خانمی باید انجام دهد


انجام برخی آزمایش های ضروری با توجه به زندگی های امروز که پر است از انواع آلودگی ها و استرس و غذاهای هورمونی، برای اینکه سالم زندگی کنیم و عمر طولانی تری داشته باشیم یک امر واجب و اجتناب ناپذیر است.
نشانه های اعتیاد

نشانه های ظاهری اعتیاد چیست؟


اعتیاد که در جوامع امروزی به عنوان یک بیماری مطرح می شود اثرات بدی را بر روح و جسم فرد بر جای می گذارد .این افراد شخصیت هایی بی اراده و ضعیف النفس هستند که برای به دست آوردن موادمخدر دست به هر کار غیراخلاقی و غیرقانونی می زنند.
بلوغ زودرس

نوشیدنی که بلوغ زودرس می آورد


بلوغ زودرس و رشد سریع هورمون ها یکی از نگرانی های بزرگ والدین است. در جدیدترین تحقیقات ثابت شده است که نوشیدنی پرطرفدار در ایجاد و تسریع بلوغ زودرس تاثیر دارد.
نشانه های اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه را بشناسید


نشانه های اعتیاد به شیشه به صورت تغییرات شیمیایی در فعالیت های مغز منجر به بروز اختلالات روانی و رفتارهای ناخوشایندی در فرد معتاد می شود که در ادامه به طور کامل برایتان شرح می دهیم.
عوارض آنتی بیوتیک ها

عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی


عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشند و نتیجه ی عکس داشته باشند و موجب بهبودی بیماری نشوند.
مضرات تلفن همراه

مضرات تلفن همراه بر روابط زناشویی


مضرات تلفن همراه را تا کنون تنها برای مغز و روح انسان ها می شناختیم اما باید بدانید که بعد از انجام تحقیقاتی در کشورهای پیشرفته دانشمندان در یافتند که استفاده از تلفن همراه زندگی زناشویی را نیز تهدید می کند.
زنان باردار

زنان باردار این دارو را حتما مصرف کنند


زنان باردار باید بدانند که با دانستن و رعایت نکاتی بسیار مهم در این دوران سلامت خود و جنینشان را تضمین خواهند کرد و در این زمینه باید گفته های متخصصان را که در این بخش می خوانید را باید دنبال کنند.
قد آقایان

قد آقایان و رابطه آن با مشکلات مغزی


قد آقایان می تواند رابطه ای با ایجاد مشکلات مغزی در انها داشته باشد. طبق نتیجه تحقیقات و مطالعات انجام شده در اسکاتلند رابطه ای مستقیم بین قد آقایان و مشکلات مغزی وجود دارد که در ادامه بیشتر می خوانید.
سالم ترین ظروف برای آشپزی

سالم ترین ظروف برای آشپزی کدامند؟


امروزه استفاده از ظروف تفلون یا نچسب بسیار رواج داشته و تقریبا همه ما از این ظروف برای آشپزی استفاده می کنیم، بدون آن که بدانیم استفاده ی نادرست از این ظروف ممکن است آسیب زیادی به سلامتی ما وارد می کند.