مشکل بدخوابی

مشکل بدخوابی افراددر یک محیط جدید


محققان دریافتند که مشکل بدخوابی در شب اول،این است که یک شبکه خاص در نیمکره چپ مغز نسبت به نیمکره راست بویژه در زمان خواب عمیق هوشیارتر باقی ماند.
احساس خوشبختی

خوشبختی شما را چه شکلی می کند؟


رضایت از وضعیت موجود یعنی احساس خوشبختی، یعنی مهم نیست شما خوشبخت باشید یا نه، مهم این است که احساس خوشبختی کنید و همین احساس است که خوشبختی را شکل می دهد.
آلزایمر

مردانی که آلزایمر آنها را تهدید می کند


محققان دانشگاه آپسالا سوئد با مطالعه بیش از 3200 مرد دریافتند مردان مبتلا به آلزایمر مردانی هستند که حدود سه برابر بیشتر احتمال دارد که شاهد از بین رفتن کروموزوم Y در برخی از سلول های خونی شان باشند.
آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک ها و تاثیر آن بر مغز انسان


آنتی بیوتیک ها دسته ای از داروها هستند که برای از بین بردن عوامل ایجاد کننده ی بسیاری از بیماری های عفونی، به صورت گسترده در سراسر دنیا مصرف می شوند. اما آیا از تاثیر این دارو بر مغز آگاهی دارید ؟
اشخاص منفی باف

اشخاص منفی باف، ذهن خوان و فاجعه ساز!


افراد منفی باف و ذهن خوان که فاجعه ساز هم نام برده می شوند فاقد عزت نفس کافی هستند آنهاجنبه مثبت خود را از یاد برده و جنبه های منفی باف بودن خود را بزرگتر می کنند.
چپ دستها

چپ دستها بیشتر از راست دستها توانایی دارند


روان شناسان معتقدند که چپ دست ها بیشتر از راست دست ها توانایی دارند تا از هر دو سمت بدنشان استفاده کنند؛ به عبارتی دیگر دو نیمکره مغز آن ها راحت تر از راست دست ها با هم ارتباط برقرار می کنند.
بختک

بختک” چیست و چگونه رخ میدهد؟


بختک چیست و چگونه رخ میدهد؟شاید برای شما هم تجربه هایی از این دست پیش آمده باشد؛ مشکلی که اصطلاح علمی اش«فلج خواب» است و ایرانی ها آن را «“بختک”» می نامند.
استرس

کاهش استرس با تماشای درختان!


اگر دچار استرس هستید روشی ساده برای کاهش آن وجود دارد؛ شما با نگاه کردن به درختان حتی در مکان های شهری قادرید استرس خود را کاهش دهید.