دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

 پاستیل

آیا پاستیل ها غضروف های شما را بازسازی می کنند؟


اخیرا در فضای مجازی اخباری مبنی بر غضروف سازی پاستیل ها منتشر شده است، لازم به ذکر است گفته شود چنین موضوعی صحت و پشتوانه علمی ندارد و افراد با تکیه بر این شایعات در فضای مجازی سلامتی خود را به خطر نیندازند.
گرفتگی گلو

علت گرفتگی گلو در زمان ناراحتی


احساس توده در گلو معمولاً در افرادی بوجود می آید که تحت فشار روحی هستند و تنگی نفس در حقیقت بروز اِشکال در تنفس است که بسته به علت آن، می تواند هنگام دم یا بازدم یا هر دو باشد.
زینک

خواص بی نظیر زینک برای سلامت بدن


زینک ماده ای است که کمبود آن در بدن نشانه هایی را ایجاد می کند. روی بر سلامتی پوست، مو، دندان و ناخن ها اثر می گذارد و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
ریسپریدون

آشنایی با داروی “ریسپریدون” و عوارض آن


از جمله تاثیرات و موارد مصرف ریسپریدون می توان به برطرف کردن افکار غیر عادی و از بین بردن فکرهای وسواسی اشاره نمود و در کودکان نیز “ریسپریدون” برای بیش فعالی یاد می شود.
منوتروپین

اشکال دارویی “منوتروپین” و عوارض آن


منوتروپین در درمان ناباروری زنان استفاده می شود.“منوتروپین” سبب تحریک بلوغ فولیکولی بتاخیر افتاده و از سرگیری میوز تخمک و آغاز پارگی فولیکول تخمدان قبل از تخمک گذاری می شود.
چاقی

13 نوع سرطان که با چاقی ظاهر می شوند


تحقیقات نشانگر آن است که درصدی از کل موارد مرگ و میر سالیانه مرتبط با سرطان، رابطه تنگاتنگی با افزایش وزن بدن دارند مانند سرطان های پستان، روده بزرگ، رحم، کلیه، مری،پروستات و ریه.
تعویض مفصل زانو

مراقبت های پس از عمل تعویض مفصل زانو


بعد از جراحی تعویض مفصل زانو باید از انجام ورزش های شدید بدنی اجتناب کرد. خم کردن شدید مفصل زانو ممکن است موجب آسیب دیدن آن شود پس باید از این کار اجتناب کرد.
تخلیه روده ها

نسخه تخلیه کامل روده ها در 20 دقیقه + دستور


مواقعی که بدن به دلیل اختلالات دفع در دچار مشکل می شود دردهای شدید بروز می کند که گاهی غیرقابل تحمل است ، پاکسازی و تخلیه روده ها از سموم بدن با نسخه ای فوری در این شرایط کارساز خواهد بود.
بیماری ام اس

چگونه بیماری ام اس را در مراحل اولیه شناسایی کنیم


روشهای مختلفی برای شناسایی بیماری ام اس وجود دارد ولی هیچکدام از این روش ها نمی توانند به تنهایی تشخیص بیماری را مسجل نمایند بلکه این روش ها تنها تائید کننده علائم و نشانه هایی که از طریق صحبت با بیمار بدست می آید.