چپ دستها

چپ دستها بیشتر از راست دستها توانایی دارند


روان شناسان معتقدند که چپ دست ها بیشتر از راست دست ها توانایی دارند تا از هر دو سمت بدنشان استفاده کنند؛ به عبارتی دیگر دو نیمکره مغز آن ها راحت تر از راست دست ها با هم ارتباط برقرار می کنند.
بختک

بختک” چیست و چگونه رخ میدهد؟


بختک چیست و چگونه رخ میدهد؟شاید برای شما هم تجربه هایی از این دست پیش آمده باشد؛ مشکلی که اصطلاح علمی اش«فلج خواب» است و ایرانی ها آن را «“بختک”» می نامند.
استرس

کاهش استرس با تماشای درختان!


اگر دچار استرس هستید روشی ساده برای کاهش آن وجود دارد؛ شما با نگاه کردن به درختان حتی در مکان های شهری قادرید استرس خود را کاهش دهید.
اینترنت

آیا استفاده از اینترنت بر نمرات بچه ها تاثیر می گذارد؟


هستفاده از اینترنت درببچه ها بسیار رواج داردبچه های امروزی به اصطلاح بچه های «دات کام» هستند. بچه هایی که با تکنولوژی به دنیا آمده و با تکنولوژی هم در حال رشد هستند. در دنیای امروزی تقریبا محال است که از رایانه، تبلت و موبایل های هوشمند دور باشید.
مطالعه

تاثیر مطالعه بر سلامت روان و احساسات


شنیده ایم که مطالعه بر توانائی های ذهنی، روحیات و احساسات تاثیرات شگفت انگیزی دارد. آیا درست است؟ ما در اینجا قسمت هایی از یک تحقیق را آورده ایم که ثابت می کند مطالعه فعالیتی است بسیار مفید
حفظ لغت

نقشه حفظ لغت در مغز انسان!


لزوم یادگیری زبان جدید نیاز به توانایی بالا در حفظ لغت را بیشتر می کند . امروزه برای رسیدن به این هدف راه و روش های مختلفی پیشنهاد می شود که مورد بررسی دانشمندان قرار گرفته است.
علامت آلزایمر

بروز یک علامت آلزایمر 20 سال قبل از تشخیص


این روزها که بیماری آلزایمر تنها مختص افراد مسن و میانسال نیست ، جوانان نیز باید تا حد ممکن مراقبت بروز اختلال فراموشی باشند . محققان یکی از اصلی ترین علامت آلزایمر را معرفی کردند.
علت بدخوابی

علت بدخوابی وقتی دور از خانه ایم


ماجرای تلخی است بی خوابی هایی که در مسافرت و یا جایی بیرون از خانه به سراغمان می آید . آزمایشات و مطالعات جدید علت بدخوابی هایی که دور از خانه بودن ایجاد می کند را کشف کردند.
خواب خوش

برای خواب خوش چی لازمه؟


خواب خوش شبانه یا حتی در میانه روز نیازمند فراهم بودن شرایط است . شرایطی که بتواند احساس آرامش و راحتی را در جشم و روح طی خواب فراهم کند.
عوارض روانگردانها

تصویر عوارض روانگردانها بر روی مغز


تیمی از دانشمندان بریتانیایی در یک سری تحقیقات دقیق در رابطه با عوارض روانگردانها تصویری قابل تامل از قبل و بعد از مصرف این قرص ها در مغز منتشر کردند.
رنگ ها

از رنگ درمانی چه می دانید؟


رنگ درمانی یکی از راهکارهای مراقبتی در طب مدرن به شمار میرود به طور مثال رنگ آبی برای تسکین التهاب و درد کاربرد دارد.
افسردگی بعد تعطیلات

مقابله با افسردگی بعد از تعطیلات


از مدتها قبل برای سپری کردن تعطیلات برنامه ریزی می کنیم تا با آرامش روزهای خوشی را سپری کنیم اما بعد از پایان آن در جستجوی راهی برای مقابله با افسردگی بعد از تعطیلات سعی در بازگشت به زندگی روزمره داریم.