برو به :
روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی


روانشناسی بالینی شاخه ای از علم روانشناسی است که به بحث در زمینه اختلالات روانی و تشخیص آنها و درمان می پردازد. از عمر روان شناسی به شکل علمی و منظم فقط حدود یک قرن می گذرد.
خودکشی

علت و نشانه های قبل از خودکشی


چرا برخی افراد دست به خودکشی می زنند؟ چه نشانه هایی می گوید که شما یا دیگری در فکر خودکشی هستید؟ چطور می توان کسی را از خودکشی منصرف کرد
دمنوش آرامش

بهترین دمنوش گیاهی آرامش اعصاب


هر داروی آرامبخش عوارض خاس خودش را دارد در حالی که دمنوش آرامش بخش اعصاب و روان موثر ترکیباتی گیاهی دارد که بدون نگرانی از عوارض می توان آن را مصرف کرد.
تست پیری

روش جدید برای تست پیری!


دانشمندان راهی برای تعیین سرعت پیری یافته اند که زمان مرگ یا احتمال ابتلا به آلزایمر را پیش بینی میکند. در ادامه با شیوه جدید تست پیری همراه ما باشید.
رفع کسالت و بی حالی

برای رفع کسالت و بی حالی چی بخورم؟


بی حالم و مدام خمیازه می کشم. هرچقدر هم بخوابم تاثیری ندارد!برای رفع کسالت و بی حالی و اینکه خستگی دست از سرمان بردارد باید چند توصیه طب سنتی را در رابطه با خوردن،خوابیدن و حتی استحمام کردن را انجام دهیم.
استرس

تکیه کلامی که استرس را کم می کند


استرس و اضطراب را به راههای مختلفی می توان از خود دور کرد که تکیه کلام کی از این راههاست،البته باید انواع تکیه کلام ها را بشناسید و بدانید کدام یک مثبت و کدام یک نیاز به درمان دارند.
خوابیدن

بدون خوابیدن چقدر زنده می مانیم؟


خوابیدن به عقیده ی برخی،فعالیتی است که موجب اتلاف وقت می شود به طبع این نظر،محققان تحقیقاتی انجام داده اند تا علاوه بر یافت فواید خوابیدن،به سوال "آیا انسان بدون خوابیدن زنده می ماند" پاسخ دهند.
دوران قاعدگی

این غذاها درد دوران قاعدگی را زیاد می کند


شاید خانمهایی که دوست دارند دردهای دوران قاعدگی خود را که معمولا از روزهای قبل شروع شده و در این دوران آنها را درگیر و بی تحمل می کند کم کرده ولی از تغذیه درست خود اطلاعی نداشته باشند.مصرف برخی از غذاها در این دوران درد را افزایش می دهد.
اختلال جنسی

اختلال هویت جنسی!


اختلال هویت جنسی از سالهای گذشته جزء اختلالات روانپزشکی محسوب شده و بر یکی از محوری ترین مفاهیم وجودی انسان یعنی "هویت جنسی" تمرکز دارد و بیمارانی که مبتلا هستند رنج زیادی را متحمل می شوند.
دلشوره و اضطراب

از بین بردن دلشوره و اضطراب


در اطرافیان خود انسانهایی را حتما دیده اید که بی دلیل دائما نگران بوده و دلشوره و اضطراب دارند. شاید خود شما نیز این تجربه را داشته باشید. تپش قلب و تندتند نفس کشیدن و ارزش دستها تنها نشانه کوچکی از این بیماری روحی است.
اگر استرس دارید رژ لب بزنید

اگر استرس دارید رژ لب بزنید


اضطراب و استرس 7 سال از عمر آدم را کم کرده و باقی را به کامش تلخ می کند. اما با این زندگی های پرتنش به خصوص در شهرهای بزرگ اضطراب و استرس جزو جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است.روش های متعددی برای کاهش بر استرس و فشارهای روحی وجود دارد که شاید تا به حال به ذهنتات خطور نکرده اشد.