برو به :
استرس شب امتحان

با استرس شب امتحان چه کنیم؟


استرس و اضطراب شب امتحان نه تنها برای دانش اموزان بلکه برای والدین هم یک مشکل است . برای رفع این مشکل یک روانشناس تربیتی پیشنهادات فوق العاده کارامدی دارد که می خوانید.
کسانی که زیاد فکر می کنند

کسانی که زیاد فکر می کنند بخوانند


کسانی که زیاد فکر می کنند باید بدانند که برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های فکری نکاتی در رابطه با تغذیه و عادات بهداشتی باید رعایت کنند. برخی از مواد غذایی برای این افراد ممنوع و برخی دیگر توصیه می شوند.
خطرات شب بیداری

خطرات جدی شب بیداری


خطرات شب بیداری و عوارض جدی بیدار ماندن در شب طبق مقاله ی منتشر شده در مجله ی انجمن غدد مربوط به اختلالات ایجاد شده در متابولیسم و رشد توده های ماهیچه ای و.. است.
گذر هراسی

دلایل و شناخت اختلال وحشت زدگی و گذرهراسی


اختلال وحشت زدگی و هراس یکی از انواع اختلالات اضطرابی است که معمولاً با تغییرات بدنی مانند تپش قلب شدید، احساس گرگرفتگی، گیجی، خفگی، مرگ قریب الوقوع، سبکی در سر، تهوع و دلپیچه همراه است.در این مطلب قصد داریم به بررسی و دلایل این اختلال بپردازیم.
افسردگی شدید

غذاهایی که افسردگی شدید می آورند


افسردگی شدید می تواند ریشه در شرایط فردی و اجتماعی داشته باشد اما تغذیه هم بی تاثیر نیست. در بین خوراکی ها غذاهای افسرده کننده ی بسیاری وجود دارد که برخی موجب بروز افسردگی شدید می شوند.
استرس روزانه

شیوه های کنترل استرس های روزانه


استرس و فشار عصبی روزانه مشکلی است که شاید بسیاری از شما دچار آن شده باشید، راه های مختلفی برای کنترل استرس روزانه وجود دارد که می تواند به کم کردن و یا از بین بردن استرس کمک کنند.
باهوش

برای با هوش بودن چه باید کرد؟


با هوش بودن صفتی است که همه ی انسانها علاقه مند داشتن آن هستند در رسیدن به این علاقه نکاتی هست که در ادامه با هم خواهیم خواند.
کودک بیش فعال

همه چیز درباره ی بیش فعالی کودکان


بیش فعالی مشکلی است که نمی توان از ظاهر کودک تشخیص داد و اگر به موقع درمان نشود سلامت آینده ی کودک را تهدید می کند. در ادامه علائم و راههای درمان بیش فعالی را می خوانید.
خواب

فواید خواب بعد از ظهر


بعد از انجام کار و فعالیت روزانه یک چرت کوتاه که خستگی را به در کند تاثیر فوق العاده ای دارد که تضمین سلامت قلب و تاثیر مثبت در خلاقیت و بازدهی دهنی بخشی از آن است.
شخصیت شناسی

شخصیت شناسی سلفی بازها


شخصیت شناسی سلفی بازها در مورد خودشیفتگی و اعتماد به نفس آنها واقعیت هایی را بازگو می کند که گاهی با زیاده روی در گرفتن عکس سلفی ویژگی های دیگر این افراد را نشان می دهد.
خوش اخلاق شدن

برای خوش اخلاق شدن چی بخوریم؟


خوش اخلاق شدن و بالا رفتن حس شوخ طبعی و خوش رویی به تغذیه هم مربوط می شود. شاید بگویید چگونه؟ با ما همراه شوید تا بدانید که برای خوش اخلاق شدن چه بخورید.
تقویت حافظه

تقویت حافظه بلند مدت با روشی موثر


تقویت حافظه بلند مدت و کوتاه مدت را با اصول و قاعده های علمی محقق سازید. با استفاده از ریز نکاتی که از نظر کارشناسان بهترین ها برای تقویت حافظه بلند مدت و کوتاه مدت معرفی شده اند.
مراجعه به فالگیر

علت مراجعه و اعتماد مردم به فالگیر


هنوز هم افرادی در جامعه هستند که با کوچکترین مشکل به جای تفکر منطقی و یافتن راه مناسب برای رفع آن به سراغ فالگیر رفته و به دستورات آن عمل می کنند. اما به راستی فالگیرها چگونه فکر ما را می خوانند و چه کسانی نزد فالگیر می روند؟