دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

مسمومیت دارویی

پیشگیری از مسمومیت ناشی از داروها


مسمومیت دارویی یکی از متداول ترین مسمومیت هاست که در اثر استفاده بیش از حد از هر دارو یا خودسرانه مصرف کردن دارو ها و یا تداخل دارویی اتفاق می افتد و گاهی ممکن است باعث مرگ افراد شود.
بروز افسردگی

نقش شبکه های اجتماعی در بروز افسردگی


افسردگی بیماری است که در دنیای امروز افراد زیادی از آن رنج می برند ، اما پژوهشگران اخیرا اعلام کردند یکی از دلایل بیماری افسردگی استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی است که به مرور تاثیرات مخرب خود را وارد می آورد.
مواد غذایی سقط جنین

مواد غذایی که موجب سقط جنین می شوند


برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود. در بین مواد غذایی دسته ای از خوراکی ها جزو مواد غذایی سقط کننده جنین هستند که نباید مصرف شوند.
فرق زایمان طبیعی

فرق زایمان طبیعی با سزارین چیست؟


زایمان طبیعی مناسب ترین و بهترین روش زایمان است و همه پزشکان هم این روش زایمان را تایید می کنند اما متاسفانه در کشور ما آمار سزارین بالا رفته است، که از زایمان طبیعی خطرناک تر است و عوارض بیشتری هم دارد.
ورود ماهواره

نابودی سلامت جنسی خانواده با ورود ماهواره


ورود ماهواره به خانه ها تاثیرات مخربی را در بسیاری از خانواده ها داشته است و سبک زندگی و طرز فکر را در بسیاری از خانواده ها تحت تاثیر قرار داده است و باعث اختلال در سلامت جنسی و سلامت روانی خانواده ها شده است.
کمبود ویتامین ها

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین ها در بدن


کمبود ویتامین های مختلف در بدن نشانه ها و عوارضی دارند که زنگ خطری برای سلامت است. در این بخش قصد داریم نشانه ها و عوارض جدی کمبود انواع ویتامین ها و مصرف زیاد مکمل ها را برایتان بگوییم.
آلرژی را از خود دور کنید

با رعایت این نکات آلرژی را از خود دور کنید


با آمدن فصل بهار و شروع سرزندگی و شادی احتمال ابتلا به آلرژی فصلی برای برخی انسان ها وجود دارد، پس برای اینکه از بهار و زیبایی هایش لذت ببرید با رعایت نکاتی ساده آلرژی را از خود دور کنید.
تغذیه نوزادان نارس

تغذیه نوزادان نارس چگونه باید باشد؟


نوزادانی که قبل از هفته 37 بارداری به دنیا می آیند نوزادان نارس نامیده می شوند. این نوزادان کم وزن هستند و تمامی نیازهای خود را از بدن مادر دریافت نکرده اند بنابراین از نوزادان نارس در دستگاه های ویژهای مراقبت می شود.
زیباترین فرد

نکاتی که شما را به زیباترین فرد تبدیل می کند


در دنیای امروز بسیاری از انسان ها برای اینکه زیباترین فرد باشند و جلب توجه کنند دست به هر کاری می زنند. انواع عمل های جراحی ، انواع رژیم های غذایی و... غافل از آنکه همه این موارد زیبایی ظاهری را برایشان به ارمغان می آورد، نه انسانیت و مهربانی را.
تنها ماندن کودک در خانه

سن تنها ماندن کودک در خانه


برای بسیاری از خانواده ها اتفاق می افتد در موقعیتی قرار بگیرند که ناچار شوند فرزند خود را برای مدتی در خانه تنها بگذارند.
نوشیدن شیر

ضرورت مصرف شیر برای کودکان


نوشیدن شیر در دوران کودکی موجب بهبود توانایی ورزشی و افزایش تعادل در دوران بزرگسالی می شود.مصرف شیر باید جزیی از رژیم غذایی هر روزه در برنامه غذایی هر فردی باشد
سلامت سفر

نکاتی در مورد بهداشت و سلامتی در سفر


تعطیلات فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان برای دید و بازدید از اقوام و دوستان است.طبیعی است که بیشترین سفرهای کشور در ایام عید صورت می گیرد اما در این سفر ها باید نکاتی رعایت شود که بیشتر افراد از آن غافلند در این بخش به 13 مورد از آن ها اشاره کرده ایم.
ترک عادات

نکاتی در مورد ترک عادات نامناسب خانم ها


در زندگی روزمرۀ خانم ها عادات نامناسبی وجود دارد که ممکن است این عادات با بی توجهی سلامت آنها را به خطر بیندازد و باید کنار گذاشته شوند.در این بخش به چند مورد از این رفتارها اشاره کرده ایم.
بیماری ماشین گرفتگی

بیماری ماشین گرفتگی و کنترل آن در سفر


شاید برای شما و اطرافیانتان پیش آمده باشد که در ماشین دچار سردرد یا تهوع شوید، این حالت را ماشین گرفتگی یا بیماری سفر می نامند که خطرناک نیست و می توان تا حدودی آن را کنترل کرد.
دلیل توقف رشد قد چیست

رشد قد از چه سنی و چرا متوقف می شود؟


رشد قد بستگی به دو عامل مهم تغذیه و ژنتیک دارد. نامتعادل بودن این دوعامل در میان پسران و دختران به میزان متفاوتی اثر گذار است که متاسفانه در این میان دختران بیشتر آسیب می بینند.