دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

زیباترین فرد

نکاتی که شما را به زیباترین فرد تبدیل می کند


در دنیای امروز بسیاری از انسان ها برای اینکه زیباترین فرد باشند و جلب توجه کنند دست به هر کاری می زنند. انواع عمل های جراحی ، انواع رژیم های غذایی و... غافل از آنکه همه این موارد زیبایی ظاهری را برایشان به ارمغان می آورد، نه انسانیت و مهربانی را.
تنها ماندن کودک در خانه

سن تنها ماندن کودک در خانه


برای بسیاری از خانواده ها اتفاق می افتد در موقعیتی قرار بگیرند که ناچار شوند فرزند خود را برای مدتی در خانه تنها بگذارند.
نوشیدن شیر

ضرورت مصرف شیر برای کودکان


نوشیدن شیر در دوران کودکی موجب بهبود توانایی ورزشی و افزایش تعادل در دوران بزرگسالی می شود.مصرف شیر باید جزیی از رژیم غذایی هر روزه در برنامه غذایی هر فردی باشد
سلامت سفر

نکاتی در مورد بهداشت و سلامتی در سفر


تعطیلات فرصت مناسبی برای بسیاری از ایرانیان برای دید و بازدید از اقوام و دوستان است.طبیعی است که بیشترین سفرهای کشور در ایام عید صورت می گیرد اما در این سفر ها باید نکاتی رعایت شود که بیشتر افراد از آن غافلند در این بخش به 13 مورد از آن ها اشاره کرده ایم.
ترک عادات

نکاتی در مورد ترک عادات نامناسب خانم ها


در زندگی روزمرۀ خانم ها عادات نامناسبی وجود دارد که ممکن است این عادات با بی توجهی سلامت آنها را به خطر بیندازد و باید کنار گذاشته شوند.در این بخش به چند مورد از این رفتارها اشاره کرده ایم.
بیماری ماشین گرفتگی

بیماری ماشین گرفتگی و کنترل آن در سفر


شاید برای شما و اطرافیانتان پیش آمده باشد که در ماشین دچار سردرد یا تهوع شوید، این حالت را ماشین گرفتگی یا بیماری سفر می نامند که خطرناک نیست و می توان تا حدودی آن را کنترل کرد.
دلیل توقف رشد قد چیست

رشد قد از چه سنی و چرا متوقف می شود؟


رشد قد بستگی به دو عامل مهم تغذیه و ژنتیک دارد. نامتعادل بودن این دوعامل در میان پسران و دختران به میزان متفاوتی اثر گذار است که متاسفانه در این میان دختران بیشتر آسیب می بینند.
رابطه پدر با دختر در دوران بلوغ

بررسی رابطه پدر با دختر در دوران بلوغ


ایجاد رابطه صمیمی و نزدیک پدر با دخترش در دوران بلوغ نقش تعیین کننده ای در کاهش مشکلات رفتاری و مشکلات روانی در دختران نوجوان دارد. تحقیقات نشان می دهد هرچه این ارتباط در دوران بلوغ عمیق تر باشد دختران کمتر به سمت اشتباه و خلاف روانه می شوند
بی حسی اپیدورال

تسکین درد زایمان با بی حسی اپیدورال


بی حسی اپیدورال یکی از روش های بی حسی زایمان است که از طریق تزریق ماده بی حسی به فضای بین مهره کمری انجام می شود و نسبت به بیهوشی کامل در زایمان مزایای بیشتری دارد.
مضرات اسمارت فون بر سلامت

اسمارت فون ها تهدیدی جدی برای سلامت انسان


استفاده از اسمارت فون ها علاوه بر جذابیت های فوق العاده ای که برای کاربران فراهم کرده اند از نظر محققان خیانت بزرگی بر سلامت و روا آنها نیز روا داشته اند.جزئیات بیشتر را در ادامه مشاهده می کنید.
7 آزمایش ضروری

7 آزمایش ضروری که هر خانمی باید انجام دهد


انجام برخی آزمایش های ضروری با توجه به زندگی های امروز که پر است از انواع آلودگی ها و استرس و غذاهای هورمونی، برای اینکه سالم زندگی کنیم و عمر طولانی تری داشته باشیم یک امر واجب و اجتناب ناپذیر است.
نشانه های اعتیاد

نشانه های ظاهری اعتیاد چیست؟


اعتیاد که در جوامع امروزی به عنوان یک بیماری مطرح می شود اثرات بدی را بر روح و جسم فرد بر جای می گذارد .این افراد شخصیت هایی بی اراده و ضعیف النفس هستند که برای به دست آوردن موادمخدر دست به هر کار غیراخلاقی و غیرقانونی می زنند.
بلوغ زودرس

نوشیدنی که بلوغ زودرس می آورد


بلوغ زودرس و رشد سریع هورمون ها یکی از نگرانی های بزرگ والدین است. در جدیدترین تحقیقات ثابت شده است که نوشیدنی پرطرفدار در ایجاد و تسریع بلوغ زودرس تاثیر دارد.
نشانه های اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه را بشناسید


نشانه های اعتیاد به شیشه به صورت تغییرات شیمیایی در فعالیت های مغز منجر به بروز اختلالات روانی و رفتارهای ناخوشایندی در فرد معتاد می شود که در ادامه به طور کامل برایتان شرح می دهیم.
عوارض آنتی بیوتیک ها

عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی


عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشند و نتیجه ی عکس داشته باشند و موجب بهبودی بیماری نشوند.