برو به :
خواب

عواملی که موجب بی خوابی میشوند


در جای گرم و نرم خود دراز می کشید و چشمانتان را می بندید، اما هر کاری می کنید خوابتان نمی برد. این بی خوابی می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. در ادامه به دلایل بی خوابی اشاره کرده ایم.
پاییز

افسردگی پاییزی و راه مقابله با آن


فصل پاییز با خود احساس دلگیری و افسردگی در افراد ایجاد میکند. در ادامه راه های مقابله با حالت افسردگی در پاییز را ارائه کرده ایم با به کار گیری این روش ها همیشه یاد بهار در قلب شما زنده میماند.
استرس-کودک-در-جلسه-امتحان

رفع استرس در کوکان


شما نمی توانید تمامی اضطرابهای کودکانتان را از بین ببرید اما می توانید توسط فعالیتهای آرامش بخش مقداری از استرس آنها را کم کنید. بیشتر کودکان 7 تا 9 سال دارای استرس می باشند.
هوش-هیجانی-یا-EQ

هوش هیجانی یا EQ


هوش هیجانی یا عاطفی (Emotional Intelligence) که به اختصار EI گفته می شود و معمولاً معیار ارزیابی آن را «ضریب هوش هیجانی» یا EQ می نامند، به معنای قدرت درک کردن، کنترل کردن و ارزیابی احساسات است.
iq-eq

ضریب هوشی یا آی کیو


آی کیو یا همان ضریب هوشی یا هوش شناختی به لاتین IQ (Intelligence Quotient) است و عددی است برای اندازه گیری توانایی های منطقی و یا ریاضی یک فرد. امروزه آزمون IQ را کمتر استفاده می کنند و بیشتر EQ را انجام می دهند
کودک-بهانه-گیر

نحوه رفتار با کودک بهانه گیر


بهانه گیری کودکان که اغلب با جیغ و گریه همراه است را می توان یکی از ناخوشایند ترین لحظه های والدین عنوان کرد. اما دلیل این بهانه گیری چیست؟ راههای کنترل این رفتار چگونه است؟ با ما همراه باشید.
قضاوت کردن

دلیل قضاوت کردن درباره دیگران چیست؟


هیچوقت نمی توانید با قطعیت بدانید که چه چیز به دیگران انگیزه می دهد. اما می توانید چیزهایی در خودتان که می پذیرید یا قضاوتشان می کنید را دریابید.
عواقب منفی

عواقب منفی کارکردن زیاد


بسیاری از ما در زندگی خود چندین کار رابه طور همزمان انجام می دهیم. اما بین مشغول بودن و بیش از حد کار کردن یا بدتر از آن، معتاد به کار بودن مرز واضحی وجود دارد.
بیماری-ام-اس

کنترل بیماری ام اس با کاهش استرس


تاکنون علت دقیق بیماری ام اس مشخص نشده است، در عین حال برخی از عوامل به عنوان عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به ام اس شناخته شده اند.
عدم تمرکز

عدم تمرکز و درمان آن


عدم تمرکز و دلایل آن و برخی راه کارها . جهان امروز پر از از بین برنده های تمرکز می باشند. روانشناسان ترفندهایی برای مدیریت عدم تمرکزی که عامل آن رسانه های اجتماعی است،دارند.
افسردگی

افسردگی زمستانی، عارضه ای خلقی


این عارضه خلقی در طول دوره ای از سال که روزها کوتاه و میزان تابش نور آفتاب کم می شود برخی از افراد را درگیر خود می کند. راههای شناسایی افسردگی زمستانی عبارتند از:
افراد کم رو

راه حلی برای افراد کم رو و خجالتی


افراد خجالتی به علت اضطراب و نگرانی که دارند، توانایی های خودشان را دست کم می گیرند و این امر باعث می شود تا بیشتر فرصت های کاری و موقعیت های خوب اجتماعی را از دست بدهند.
روان

بهداشت روان


بیماری های روانی از بدو پیدایش بشر وجود داشته و هیچ فردی، از هیچ طبقه اقتصادی ـ اجتماعی خاصی، در مقابل آن ها مصونیت نداشته است.