برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

چکاپ-بارداری

در دوران بارداری چکاپ کامل مهم است


از آنجائیکه در دوران بارداری بدن فرد باردار دچار تغییراتی می شود و این تغییرات در بدن همه بارداران به یک شکل نیست بنابراین نیاز به انجام آزمایشات و مراقبت های خاص می باشد.
نوزاد

بین دو بارداری چقدر باید فاصله باشد؟


از سوالات متداول خانواده ها فاصله مناسب بین بارداری ها می باشد. در این مطلب در مورد این موضوع و عوارض عدم فاصله گذاری درست بین دو بارداری پرداخته ایم.
اعتیاد-نوجوانان

پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و جوانان


برای پیشگیری از بروز اعتیاد در نوجوان یا جوان خانواده باید والدین روشهای صحیح را بدانند تا بتوانند از ابتلای فرزند خود به اعتیاد جلوگیری کنند. راههای پیشگیری از اعتیاد جوانان...
بارداری در نوجوانی

بارداری در نوجوانی


حاملگی در سنین پائین و دوران نوجوانی بین 15 تا 19 سالگی توصیه نمی شود. خطرات بارداری در سنین پائین عبارتست از:
بارداری

خطرات بارداری


خانم های باردار باید بیش از پیش به فکر سلامت خود باشند. در اینجا خطرات دوران بارداری را بر شمردیم که با دیدن این علامتها حتما به پزشک مراجعه کنید.
دوران بارداری

ورم پاها در دوران بارداری


ورم در طی بارداری به عنوان نشانه پره اکلامپسی شناخته نمی شود ولی اگر با افزایش فشار خون همراه باشد باید حتما با پزشک یا ماما مشورت کنید.
بارداری

بارداری و رابطه زناشویی


داشتن رابطه زناشویی در دوران بارداری یکی از دغدغه های زوجها می باشد. عدم اطلاع از این موضوع باعث مشکلاتی برای افراد و حتی جنین می شود.
سوپ سرد

بارداری مطمئن با سوپ سرد


برای نگه داشتن آب بدن خانم های باردار خوردن سوپ سرد در وعده غذایی شام بسیار موثر می باشد. طرز تهیه سوپ سرد...
رازیانه

خواص دارویی رازیانه


رازیانه برای کلیه خواص فراوانی دارد و همراه با کاکل ذرت باعث دفع سنگ های کلیوی می شود.
نمک

نمک دریا نخورید!


شاید تا کنون اسم نمک دریا به گوش شما خورده باشد. این نمک با توجه به اینکه از منابعی استخراج می شود که احتمال آلودگی آن بالاست بنا بر این مصرف ...
نوشابه گازدار

تأثیر منفی نوشابه گازدار بر متابولیسم بدن


امروزه با افزایش مصرف فست فودها، نوشابه های گازدار نیز جزء لاینفکی از این غذاها شده است و یا در مهمانی ها نیز استفاده از نوشابه های گازدار مرسوم شده که از خطرات آن غافل هستیم.
حمام کردن

روش صحیح حمام کردن


تفکر اغلب ما از حمام کردن یک فرآیند ساده دوش گرفتن و شامپو زدن است در صورتی که استحمام کردن نیز نکاتی و اصولی دارد که می بایستی رعایت شود.
رابطه مادر با جنین

روشی برای برقراری رابطه مادر با جنین


برای برقراری ارتباط بهتر با نوزاد لازم است از دوران بارداری اقدام کنید. این امر باعث شکل گرفتن تصورات مثبت درباره جنین و کاهش اضطراب مادران باردار و افزایش سلامت مادر و جنین می شود.