برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

جوانان

دلایل هرزه نگاری جوانان چیست؟


دستیابی به تصاویر و فیلم های غیراخلاقی یا همان هرزه نگاری در سنین پایین، یعنی کودکی و نوجوانی، امروزه، آن هم با توجه به فناوری های جدید مانند اینترنت، از مباحث بسیار جدی و نگران کننده است
خطر-پوکی -استخوان

خطر پوکی استخوان در کمین ایرانیان


در چند سال گذشته و در پی افزایش بهای نهاده های دامی، افزایش بهای لبنیات، معضلی دامنه دار بوده و در پس آن کمبود و گرانی کره نمونه ای از همین امر بوده است.
جوانی

چگونه دیرتر پیر شویم


پیری موضوعی است که دیر یا زود با آن مواجه خواهیم شد ؛ اما می توان با تکنیکها و راه کارهایی زمان آن را به تعویق انداخت و دیر تر به آن رسید.
خطرات لپ تاپ

خطرات جدی گذاشتن لپ تاپ روی پا


قرار دادن لپ تاپ روی پا به دلیل گرمای ساطع شده از دستگاه که دارای امواج مادون قرمز است می تواند مشکلات گاه جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
عصا

5 نکته برای استفاده صحیح از عصا


استفاده از عصا در افرادی دارای بیماری یا سالمندانی با توانایی راه رفتن کم معمول است اما برای استفاده درست و بهینه از این وسیله کمکی باید به نکاتی مهم در انتخاب عصای مناسب توجه داشت.
خانم-دیابتی

بارداری برای خانم های دیابتی


خانم های دیابتی هم می توانند حامله شوند لذا برای حفظ سلامت مادر و بچه تمامی خانمهای دیابتی حامله باید تحت مراقبت های جدی و شدید قرار بگیرند.
کمردرد-خانم-باردار

کمردرد در دوران بارداری


یکی از مشکلاتی که مادران باردار، به خصوص در ماه های آخر که وزن جنین بیشتر می شود، با آن مواجه می شوند، کمردرد می باشد. با انجام یک سری کارها می توان این کمردرد را کاهش داد و دوران بارداری راحتی را تجربه کرد.
خانم-باردار-پشت-فرمان

رانندگی در دوران بارداری


بیشتر خانم ها ترجیح می دهند در دوران بارداری هم خودشان رانندگی کنند؛ اما این کار بر خلاف نظر پزشکانی است که اعتقاد دارند خانم ها باید در دوران بارداری، دور رانندگی را مخصوصا در سه ماهه سوم حاملگی خط بکشند.
نوزاد-ناقص

راه های پیشگیری از تولد نوزاد ناقص


نخستین راه پیشگیری از ناهنجاری های بدو تولد در نوزاد، انجام مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج و قبل از بارداری است. وجود 30 هزار نوع ژن در بدن انسان تأثیر بسزایی در عملکرد ارگان های بدن دارد.
خواب-نوزاد

نکات مهم برای خواب نوزاد


نوزادی که تازه به جمع خانواده اضافه شده است در طی چند ماه اول زندگی اکثر ساعات شبانه روز را می خوابد و نیازمند مراقبت و نگهداری در زمان خواب است. نکاتی برای نحوه خوابیدن و مواردی از این قبیل برای نوزاد را می خوانید.
تست-شنوایی-اطفال

علت کاهش شنوایی اطفال


کودک کم شنوا دچار کاهش رشد مغزی و مشکل در تکلم و متعاقب آن عدم برقراری روابط مناسب اجتماعی می شود. این کودکان نیاز به مراقبت های ویژه و خاص دارند و برای تحصیل علم و رشد فکری آنها باید به دقت بررسی شود.
خانواده-سالم

13 روش برای نشاط و سلامت خانواده


اگر احساس می کنید خانواده تان به اندازه کافی شاد نیست و رابطه عاطفی در خانواده تان کمرنگ شده است به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا شیوه های شاد زیستن در کنار خانواده را بیاموزید.