نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

مضرات اسمارت فون بر سلامت

اسمارت فون ها تهدیدی جدی برای سلامت انسان


استفاده از اسمارت فون ها علاوه بر جذابیت های فوق العاده ای که برای کاربران فراهم کرده اند از نظر محققان خیانت بزرگی بر سلامت و روا آنها نیز روا داشته اند.جزئیات بیشتر را در ادامه مشاهده می کنید.
7 آزمایش ضروری

7 آزمایش ضروری که هر خانمی باید انجام دهد


انجام برخی آزمایش های ضروری با توجه به زندگی های امروز که پر است از انواع آلودگی ها و استرس و غذاهای هورمونی، برای اینکه سالم زندگی کنیم و عمر طولانی تری داشته باشیم یک امر واجب و اجتناب ناپذیر است.
نشانه های اعتیاد

نشانه های ظاهری اعتیاد چیست؟


اعتیاد که در جوامع امروزی به عنوان یک بیماری مطرح می شود اثرات بدی را بر روح و جسم فرد بر جای می گذارد .این افراد شخصیت هایی بی اراده و ضعیف النفس هستند که برای به دست آوردن موادمخدر دست به هر کار غیراخلاقی و غیرقانونی می زنند.
بلوغ زودرس

نوشیدنی که بلوغ زودرس می آورد


بلوغ زودرس و رشد سریع هورمون ها یکی از نگرانی های بزرگ والدین است. در جدیدترین تحقیقات ثابت شده است که نوشیدنی پرطرفدار در ایجاد و تسریع بلوغ زودرس تاثیر دارد.
نشانه های اعتیاد به شیشه

نشانه های اعتیاد به شیشه را بشناسید


نشانه های اعتیاد به شیشه به صورت تغییرات شیمیایی در فعالیت های مغز منجر به بروز اختلالات روانی و رفتارهای ناخوشایندی در فرد معتاد می شود که در ادامه به طور کامل برایتان شرح می دهیم.
عوارض آنتی بیوتیک ها

عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرماخوردگی


عوارض آنتی بیوتیک ها و قرص های سرما خوردگی برای تمام اعضای خانواده یعنی کودکان و بزرگسالان می توانند بسیار جدی باشند و نتیجه ی عکس داشته باشند و موجب بهبودی بیماری نشوند.
مضرات تلفن همراه

مضرات تلفن همراه بر روابط زناشویی


مضرات تلفن همراه را تا کنون تنها برای مغز و روح انسان ها می شناختیم اما باید بدانید که بعد از انجام تحقیقاتی در کشورهای پیشرفته دانشمندان در یافتند که استفاده از تلفن همراه زندگی زناشویی را نیز تهدید می کند.
زنان باردار

زنان باردار این دارو را حتما مصرف کنند


زنان باردار باید بدانند که با دانستن و رعایت نکاتی بسیار مهم در این دوران سلامت خود و جنینشان را تضمین خواهند کرد و در این زمینه باید گفته های متخصصان را که در این بخش می خوانید را باید دنبال کنند.
قد آقایان

قد آقایان و رابطه آن با مشکلات مغزی


قد آقایان می تواند رابطه ای با ایجاد مشکلات مغزی در انها داشته باشد. طبق نتیجه تحقیقات و مطالعات انجام شده در اسکاتلند رابطه ای مستقیم بین قد آقایان و مشکلات مغزی وجود دارد که در ادامه بیشتر می خوانید.
سالم ترین ظروف برای آشپزی

سالم ترین ظروف برای آشپزی کدامند؟


امروزه استفاده از ظروف تفلون یا نچسب بسیار رواج داشته و تقریبا همه ما از این ظروف برای آشپزی استفاده می کنیم، بدون آن که بدانیم استفاده ی نادرست از این ظروف ممکن است آسیب زیادی به سلامتی ما وارد می کند.
چشمه های آبگرم

چشمه های آبگرم مفید یا مضر؟


چشمه های آبگرم که در کشورمان ایران تعداد بالایی دارند همیشه به عنوان یک راه و مرهم برای تسکین دردها شناخته شده اند اما آیا واقعا این چشمه ها مرهم هستند و یا منشا بیماری ها پاسخ را در ادامه بخوانید.
زایمان بدون درد

زایمان بدون درد با اپیدورال


در روزهای پایانی بارداری ترس از دردهای ناشی از زایمان معمولا ذهن خانمهای باردار را درگیر خود می سازد، ولی با روشهای نوینی که در انجام زایمان طبیعی و سزارین وجود دارد این دردها تا مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.
بعد از سقط چگونه باردار شوم

بعد از سقط چگونه باردار شوم


بعد از سقط چگونه باردار شوم ؟ آیا من شرایط بارداری را بعد از سقط دارم؟ در چه شرایطی بعد از سقط بارداری خطرناک نخواهد بود ؟ پاسخ سوالات مربوط به بارداری بعد از سقط جنین را در این بخش خواهید خواند.
سزارین

مراقبت های لازم بعد از سزارین


عمل جراحی سزارین درد زیادی را برای مادر به همراه دارد و مادرانی که از مراقبت پس از زایمان اطلاع کافی ندارند در نحوه کنترل این درد و تغذیه کودک با مشکلاتی رو به رو می شوند.با رعایت نکاتی که در ادامه گفته می شود از اولین روزهای تولد کودک خود لذت ببرید.
سرماخوردگی مکرر کودکان

سرماخوردگی مکرر کودکان و راه پیشگیری


سرماخوردگی مکرر کودکان دلایلی دارد که با توجه نکردن به آنها کودک به طور مکرر دچار سرما خوردگی و تب می شود. برای پیشگیری از سرما خوردگی مکرر کودکان ادامه مطلب را بخوانید.