برو به :
نمناک بهداشت و سلامت

سلامت خانواده

خانم-دیابتی

بارداری برای خانم های دیابتی


خانم های دیابتی هم می توانند حامله شوند لذا برای حفظ سلامت مادر و بچه تمامی خانمهای دیابتی حامله باید تحت مراقبت های جدی و شدید قرار بگیرند.
کمردرد-خانم-باردار

کمردرد در دوران بارداری


یکی از مشکلاتی که مادران باردار، به خصوص در ماه های آخر که وزن جنین بیشتر می شود، با آن مواجه می شوند، کمردرد می باشد. با انجام یک سری کارها می توان این کمردرد را کاهش داد و دوران بارداری راحتی را تجربه کرد.
خانم-باردار-پشت-فرمان

رانندگی در دوران بارداری


بیشتر خانم ها ترجیح می دهند در دوران بارداری هم خودشان رانندگی کنند؛ اما این کار بر خلاف نظر پزشکانی است که اعتقاد دارند خانم ها باید در دوران بارداری، دور رانندگی را مخصوصا در سه ماهه سوم حاملگی خط بکشند.
نوزاد-ناقص

راه های پیشگیری از تولد نوزاد ناقص


نخستین راه پیشگیری از ناهنجاری های بدو تولد در نوزاد، انجام مشاوره ژنتیکی قبل از ازدواج و قبل از بارداری است. وجود 30 هزار نوع ژن در بدن انسان تأثیر بسزایی در عملکرد ارگان های بدن دارد.
خواب-نوزاد

نکات مهم برای خواب نوزاد


نوزادی که تازه به جمع خانواده اضافه شده است در طی چند ماه اول زندگی اکثر ساعات شبانه روز را می خوابد و نیازمند مراقبت و نگهداری در زمان خواب است. نکاتی برای نحوه خوابیدن و مواردی از این قبیل برای نوزاد را می خوانید.
تست-شنوایی-اطفال

علت کاهش شنوایی اطفال


کودک کم شنوا دچار کاهش رشد مغزی و مشکل در تکلم و متعاقب آن عدم برقراری روابط مناسب اجتماعی می شود. این کودکان نیاز به مراقبت های ویژه و خاص دارند و برای تحصیل علم و رشد فکری آنها باید به دقت بررسی شود.
خانواده-سالم

13 روش برای نشاط و سلامت خانواده


اگر احساس می کنید خانواده تان به اندازه کافی شاد نیست و رابطه عاطفی در خانواده تان کمرنگ شده است به شما پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا شیوه های شاد زیستن در کنار خانواده را بیاموزید.
رنگ-آمیزی-انگشتان

روش سرگرم کردن کودک


اغلب والدین زمانی که فرزندشان را تنها در خانه می گذارند به فکر سرگرم کردنش هستند. دیدن تلویزیون یکی از عادی ترین این روشهاست اما در این مطلب روشهای ساده را پیشنهاد می کنیم.
ازدواج

افزایش طول عمر با ازدواج


یافته های جدید نشان می دهد احتمال مرگ افراد میانسال مجرد دو برابر همسالانشان است که متاهل هستند. تنهایی یکی از علل افزایش احتمال مرگ و میر افراد است.
عروس-و-داماد

ویژگی های همسر مسئولیت پذیر


اشخاص مسئولیت پذیر به علت پاسخگو بودن قابل اعتمادترند و جلب اعتماد دیگران یکی از زمینه های مهم پیشرفت و انسان بهتری بودن است.
چکاپ-بارداری

در دوران بارداری چکاپ کامل مهم است


از آنجائیکه در دوران بارداری بدن فرد باردار دچار تغییراتی می شود و این تغییرات در بدن همه بارداران به یک شکل نیست بنابراین نیاز به انجام آزمایشات و مراقبت های خاص می باشد.
نوزاد

بین دو بارداری چقدر باید فاصله باشد؟


از سوالات متداول خانواده ها فاصله مناسب بین بارداری ها می باشد. در این مطلب در مورد این موضوع و عوارض عدم فاصله گذاری درست بین دو بارداری پرداخته ایم.
اعتیاد-نوجوانان

پیشگیری از اعتیاد نوجوانان و جوانان


برای پیشگیری از بروز اعتیاد در نوجوان یا جوان خانواده باید والدین روشهای صحیح را بدانند تا بتوانند از ابتلای فرزند خود به اعتیاد جلوگیری کنند. راههای پیشگیری از اعتیاد جوانان...
بارداری در نوجوانی

بارداری در نوجوانی


حاملگی در سنین پائین و دوران نوجوانی بین 15 تا 19 سالگی توصیه نمی شود. خطرات بارداری در سنین پائین عبارتست از:
بارداری

خطرات بارداری


خانم های باردار باید بیش از پیش به فکر سلامت خود باشند. در اینجا خطرات دوران بارداری را بر شمردیم که با دیدن این علامتها حتما به پزشک مراجعه کنید.