برو به :
نمناک سرگرمی

گوناگون

طولانی-ترین-نامه-دنیا

طولانی ترین نامه دنیا + عکس


در نروژ اخیراً ماکت بلند هشت متری یک بطری نوشابه که مجهز به پنل های خورشیدی با 2.5 متر قطر و دو هزار و 500 کیلوگرم ساخته اند که نامه ای به مساحت 12 متر مربع در داخل آن موجود است.
بزرگترین-بستنی-قیفی

بزرگترین بستنی قیفی دنیا + عکس


در ساخت این بستنی که دو متر و هشتاد سانت قد دارد و از کوکا و گیلاس سیاه در تزیین بستنی استفاده شده است و همچنین شکلات سفید ۷۰ کیلو و ۷۰۰ کیلو نیز ویفر و خامه در تهیه آن بهره گرفته شده است.
شگفت-انگیزترین-جای-دنیا

شگفت انگیزترین جای دنیا + عکس


شگفت انگیز ترین جای دنیا. جنگلی با برج های سنگی با اندازهای مهیج ۷۲۵ کیلومتر مربعی یکی از شگفت انگسز ترین مکان های دنیا است که در سال 1990در سازمان یونیسف به ثبت رسیده است.
قدیمی-ترین-بندر-دنیا

کشف قدیمی ترین بندر دنیا + عکس


این بنا که در ساحل دریای سرخ و در 112 مایلی جنوب سوئز ساخته شده، توسط تیمی از «موسسه فرانسوی برای مطالعات باستان شناسی» کشف شده است قدمت این بندر به 4500 سال میرسد .
عجیب ترین-فسیل-های-دنیا

عجیب ترین فسیل های دنیا + عکس


عجیب ترین فسیل های کشف شده در دنیا . فسیل حیوانات مختلف تا به حال در بسیاری از نقاط دنیا کشف شده است و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته اند.
کوچکترین-حیوانات-دنیا

کوچکترین و عجیب ترین حیوانات دنیا + عکس


از میمون 16 سانتی متری تا قورباغه 7 میلی متری همه از کوچکترین حیوانات دنیا هستند که شاید به نظر در اندازه واقعی خودشان بسیار عجیب به نظر برسند. این موجودات به سختی در طبیعت دیده می شوند.
عجیب-ترین-چشم-های-دنیا

عجیب ترین چشم های دنیا + عکس


عجیب ترین چشم های دنیا . تصاویری از عجیب ترین چشم های دنیا. یکی از بیماری های عجیبی که افراد مختلفی در دنیا به آن مبتلا هستند دومردمک نام دارد که در این بیماری فرد داخل چشمانش دو مردمک دارد.
بزرگترین-حلزون-دنیا

بزرگترین حلزون دنیا + عکس


یک نرم تن به ویژه پرخور که اندازه اش می تواند به بزرگی یک موش برسد.این حلزون های به بیش از ۵۰۰ گونه مختلف گیاهی حمله می کنند.
بلندترین-آسانسور-شیشه-ای

بلندترین آسانسور شیشه ای دنیا + عکس


بلندترین آسانسور دنیا به نام بایلونگ، که به معنای “آسانسور هزار اژدها” می باشد، در برابر یک صخره پرشیب قرار گرفته که ارتفاع ان ۱۰۰۰ فوت است.