نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

دوران بارداری

اهمیت شیوه درست خوابیدن در دوران بارداری


در دوران بارداری وضعیت و نحوه خوابیدن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این مطلب توصیه های لازم در رابطه با خواب راحت در دوران بارداری به مادران داده شده است با ما همراه باشید.
زایمان

چرا خانم ها اکثرا سزارین را ترجیح میدهند؟


زایمان یک فرآیند کاملا طبیعی و فیزیولوژیک است که خداوند بزرگ تمامی اسباب و شرایط لازم برای انجامش را در خلقت انسان آورده است. انسان ها می توانند مثل سایر پستانداران بدون هیچ مداخله پزشکی زایمان طبیعی داشته باشند.
زایمان

علائم رسیدن زمان زایمان


انقباض های رحمی، پارگی کیسه آب، شل شدن دهانه رحم، افزایش ترشح های موکوسی شکل و پایین آمدن بالای شکم هنگام زایمان.از علائم زایمان هستند. اما لازم است درباره رسیدن این علایم، کمی بیشتر صحبت کنیم.
ترس زایمان

چگونه بر ترس از زایمان غلبه کنیم


صدایی آزار دهنده دائما در گوش شما می گوید که زایمانی پر از درد را تجربه خواهید کرد. بله زایمان با درد همراه است.اما راههایی وجود دارد که میتوانید بر این ترس غلبه کنید.
حمام کردن نوزاد

تا چه زمانی نمیتوان نوزاد را حمام کرد


نوزادان معمولا هر 2 تا 3 روز نیاز به حمام و استحمام دارند. تا زمانی که بند ناف نوزادتان نیفتاده است (معمولا بین یک تا چهار هفته) نوزاد خود را حمام اسفنجی بدهید و از قرار دادن او در وان یا لگن پر آب خودداری کنید.
حواس پرتی مادران شیرده

تاثیر بالقوه حواس پرتی مادر هنگام شیردادن نوزاد


آیا حواس پرتی مادر هنگام شیردادن به نوزاد، اثری منفی روی نوزاد خواهد گذاشت یا خیر و این موضوع چقدر روی تعامل تغذیه ای و کیفیت آن در کوتاه مدت و همچنین رفتارهای تغذیه ای نوزاد در درازمدت اثر می گذارد.