نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

بارداری

خطرات و عوارض بارداری دوقلویی


خیلی از مامان ها دنبال این هستند که چیکار کنم دوقلو باردار شم.با خوندن این مقاله و آشنایی با خطرات بارداری دوقلویی چه برای جنین و چه برای مادر ممکنه از تصمیمی که داشتن پشیمون بشن.
استامینوفن

اثرات منفی استامینوفن در جنسیت جنین


دانشمندان به زنان هشدار داده اند که هنگام بارداری در مورد مصرف استامینوفن احتیاط کنند زیرا این مسکن رایج ممکن است بر روی توان باروری کودکان پسر تاثیر منفی بگذارد.
کمردرد بارداری

این نوع کمردرد در بارداری یعنی خطر!


“کمردرد بارداری” انواع مختلف و به طبع علل متفاوتی دارد که زن حامله با توجه به علائم همراه این دردها می تواند از وضعیت خود آگاه شود ، کمردردی که همراه با تب و خونریزی است با کمردرد بی حسی متفاوت است.
خنده نوزاد

علت خنده نوزاد در خواب چیست ؟


خنده نوزاد در خواب برای همه جالب و خوشحال کننده است اما بهتر است بدانید این خنده های نوزاد واقعی نبوده و نشانه شادی او نیست.
مادران شیرده

تاثیرات روزه گرفتن مادران شیرده بر فرزند


با توجه به اینکه شیر مادر برای حفظ سلامت و رشد شیرخواران به ویژه در 6 ماه اول زندگی اهمیت زیادی دارد، تاکید کرد: آموزش مادران شیرده که قصد روزه داری دارند در حفظ سلامتی مادر و کودک نقش موثری خواهد داشت.
بارداری

میزان قند خون در دوران بارداری


اگر جزو خانم هایی هستید که در دوران بارداری قرار دارید حتما این مطلب را درباره میزان قند خون در بارداری و همچنین نحوه کنترل قند خون در دوران بارداری را بخوانید.