نمناک سبک زندگی

بارداری و نوزاد

حمام نوزاد

نوزاد را شب حمام ببریم یا روز ؟


درباره حمام کردن نوزاد سوالات زیادی برای مادرها پیش می آید که در این مطلب جواب تمام سوالات خود را برای حمام بردن اصولی نوزاد پیدا میکنید.
سونوگرافی

تعداد سونوگرافی های لازم در بارداری


سونوگرافی در حاملگی فقط باید در صورت لزوم توسط فرد مجرب انجام شود، البته در حاملگی انسان هیچ گونه عوارضی دیده نشده است، اما استفاده از سونوگرافی برای هر گونه هدف غیر پزشکی مثلاً عکسبرداری یادگاری از جنین خلاف است.
جویدن آدامس

فایده جویدن آدامس پس از جراحی سزارین


برای رفع ایلئوس پس از عمل جراحی سزارین راهکارهای متعددی را به بیمار پیشنهاد می کنند که جویدن آدامس یکی از آنهاست. جویدن آدامس باعث می شود، بزاق در دهان تولید شود و سیگنال هایی به روده فرستاده شود تا حرکت خود را مجدد شروع کند.
تشکیل قلب جنین

قلب جنین هفته چند بارداری تشکیل میشود؟


تشکیل قلب جنین اولین مرحله ای احساس مادر باردار برای ایجاد ارتباط با نوزادی است که چند ماه دیگر به دنیا خواهد آورد ، قلبی لوله ای شکل که شروع به ضربان کرده و صدای زندگی می دهد.
بارداری

نکاتی برای یک بارداری آسان و لذت بخش


اگرتصمیم گرفتید صاحب فرزند شویدبهتر است حداقل 2 تا 3 ماه صبر کنید تا شانس داشتن بارداری آسان و فرزندی سالم را به خود بدهید چون با این تصمیم شما وارد دنیایی می شوید که با دنیایی که داشتید فاصله زیادی دارد. از این پس باید زندگی و بدن تان را برای به دنیا آوردن یک فرزند آماده کنید.