نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

کبد

نشانه های مهم عملکرد بد کبد


هنگامی که کبد مریض می شود، نمی تواند به طور صحیح وظایف خود را به انجام برساند. و ملتهب و دردناک می شود و نشانه های سمی شدن بدن، به طرق مختلف پدیدار می شوند.
مسمومیت در سفر

چه کنیم در سفر دچار مسمومیت نشویم؟


هر ساله در مسافرت های نوروزی استفاده از مواد غذایی که در طول سفر یا به خوبی نگهداری نشده یا مواد غذایی آلوده بوده است، تعداد کثیری از مردم به ویژه کودکان، مسموم و روانه بیمارستان ها می شوند .
درد پاشنه پا

علت درد پاشنه پا چیست؟


درد پاشنه پا یکی از دردهایی است که مشکلات زیادی برای فرد مبتلا ایجاد می کند، اما در اغلب موارد قابل درمان است و درمان آن نیز بستگی به علت درد دارد.
صدا دادن مفاصل

علت صدا دادن مفاصل چیست؟


صدا دادن مفاصل بسته به شرایط سنی و شرایط مفاصل ممکن است بیماری باشد اما در بیشتر موارد این صداها نشانه بیماری نیست و دلایل دیگری دارد .
ضربان قلب بالا

علت ضربان قلب بالا و راههای درمان آن


وقتی که قلب انسان از حالت نرمال خودش بیشتر تپش کند در اصطلاح گفته می شود که ضربان قلب بالا است. تند شدن ناگهانی ضربان قلب (تاکی کاردی) به دلایل مختلفی ممکن است به وقوع بپیوندد.
درد دست راست

علت درد دست راست و درمان آن


درد در نواحی دست راست ، شانه و یا کتف از جمله دردهایی به شمار می روند که اگرچه کمتر از مثلا سردرد و مانند آن به سراغ آدم می آیند، اما وقتی گرفتارتان می کنند گاهی امان و تحمل را نیز می گیرند.
کاهش ویتامین k

عوارض نگران کننده کاهش ویتامین k در بدن


از نشانه های کمبود و کاهش ویتامین k در بدن چه می دانید ؟ اگر خون ریزی های بی دلیل و خون مردگی زیر پوست شما را نگران کرده باید توجه بیشتری به مصرف این ویتامین داشته باشید.