جلوگیری از دلشوره

راه های جلوگیری از دلشوره و اضطراب


بدن انسان در شرایط مختلف واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهد.دلشوره و اضطراب هم یکی از این واکنش ها در زمان هایی است که اتفاق حساسی افتاده و یا نگرانی خاصی وجود دارد.
شخصیت شناسی سفر

شخصیت شناسی در سفر


سفر رفتن و گشت و گذار در روحیه انسان بسیار تاثیرگذار است اما افرادی که با شما سفر می کنند و شخصیت آنها باید با شما هماهنگ باشد تا خوش بگذرانید. مدت زمانی که در سفر هستید می توانید شخصیت همراهانتان را بشناسید.
دلیل زودرنجی

دلیل زودرنجی و شکاکیت چیست؟


زودرنجی و شکاکیت بسیار فرد را دچار خودخوری و به دنبال آن ابتلا به بیماری های جدی و خطرناک روان خواهد کرد. جالب است بدانید که زودرنجی و شکاکیت فرد به دلیل طبع او بروز می کند.
مغز نوجوانان سرکش

در مغز نوجوانان سرکش چه میگذرد؟


دوران نوجوانی دوران کشف هویت وجودی و اجتماعی است. وقتی فرزندان به دوران بلوغ و نوجوانی پا می گذارند، اغلب والدین دوران بسیار سنگینی را تجربه می کنند.
استرس و اضطراب

سنجش اضطراب و استرس به روشی ساده


استرس و اضطراب در زندگی امروز زیاد شده است که در موقعیت های مختلف ممکن است برای انسان پیش بیاید مثلا در جلسه امتحان یا هنگام سخنرانی و ... اما در برخی انسانها میزان استرس بیش از حد معمول است.
فراموش کردن خاطرات بد

راه های فراموش کردن خاطرات بد چیست ؟


خاطرات بد گذشته از جمله مواردی است که اگر در ذهن فرد باقی بماند اثرات بدی را بر زندگی او می گذارد. پس باید تلاش کند تا هر چه زودتر خاطرات بد را فراموش کرده و زندگی آرام و زیبایی داشته باشد.
استرس شب امتحان

با استرس شب امتحان چه کنیم؟


استرس و اضطراب شب امتحان نه تنها برای دانش اموزان بلکه برای والدین هم یک مشکل است . برای رفع این مشکل یک روانشناس تربیتی پیشنهادات فوق العاده کارامدی دارد که می خوانید.
کسانی که زیاد فکر می کنند

کسانی که زیاد فکر می کنند بخوانند


کسانی که زیاد فکر می کنند باید بدانند که برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های فکری نکاتی در رابطه با تغذیه و عادات بهداشتی باید رعایت کنند. برخی از مواد غذایی برای این افراد ممنوع و برخی دیگر توصیه می شوند.
خطرات شب بیداری

خطرات جدی شب بیداری


خطرات شب بیداری و عوارض جدی بیدار ماندن در شب طبق مقاله ی منتشر شده در مجله ی انجمن غدد مربوط به اختلالات ایجاد شده در متابولیسم و رشد توده های ماهیچه ای و.. است.
گذر هراسی

دلایل و شناخت اختلال وحشت زدگی و گذرهراسی


اختلال وحشت زدگی و هراس یکی از انواع اختلالات اضطرابی است که معمولاً با تغییرات بدنی مانند تپش قلب شدید، احساس گرگرفتگی، گیجی، خفگی، مرگ قریب الوقوع، سبکی در سر، تهوع و دلپیچه همراه است.در این مطلب قصد داریم به بررسی و دلایل این اختلال بپردازیم.
افسردگی شدید

غذاهایی که افسردگی شدید می آورند


افسردگی شدید می تواند ریشه در شرایط فردی و اجتماعی داشته باشد اما تغذیه هم بی تاثیر نیست. در بین خوراکی ها غذاهای افسرده کننده ی بسیاری وجود دارد که برخی موجب بروز افسردگی شدید می شوند.
باهوش

برای با هوش بودن چه باید کرد؟


با هوش بودن صفتی است که همه ی انسانها علاقه مند داشتن آن هستند در رسیدن به این علاقه نکاتی هست که در ادامه با هم خواهیم خواند.
کودک بیش فعال

همه چیز درباره ی بیش فعالی کودکان


بیش فعالی مشکلی است که نمی توان از ظاهر کودک تشخیص داد و اگر به موقع درمان نشود سلامت آینده ی کودک را تهدید می کند. در ادامه علائم و راههای درمان بیش فعالی را می خوانید.
خواب

فواید خواب بعد از ظهر


بعد از انجام کار و فعالیت روزانه یک چرت کوتاه که خستگی را به در کند تاثیر فوق العاده ای دارد که تضمین سلامت قلب و تاثیر مثبت در خلاقیت و بازدهی دهنی بخشی از آن است.