دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آگرانولوسیت ها

مهمترین علایم آگرانولوسیت ها چیست؟


آگرانولوسیت ها نوعی از گلبول های سفید هستند که از سلول های بینادی میلوئیدی منشاء گرفته ویک هسته چند قسمتی با سیتوپلاسمی دانه دار دارند. همه انواع آگرانولوسیت ها در دفاع غیر اختصاصی بدن نقش دارند.
تنگی کانال نخاعی

نحوه تشخیص تنگی کانال نخاعی در مهره کمری


در تنگی کانال نخاعی بنابه عللی فضای استخوانی درون مهره تنگ شده و در نتیجه به ریشه های عصبی که درون این فضل قرار دارند فشار وارد میشود. این فشار موجب بروز علائم ناشی از بیماری میشوند.
سنگ کلیه

دفع سنگ کلیه با ترن هوایی!


کلیه ها از اعضای مهم بدن هستند که کارشان دفع ضایعات از طریق ادرار است،اما گاهی کلیه سنگ ساز می شود،در این گزارش یک راه هیجان انگیز برای دفع سنگ کلیه را می توانید بخوانید.
فشار چشم

عوارض بالا بودن فشار چشم


افزایش فشار چشم یا آب سیاه بیماری ای است که سبب تخریب عصب بینایی می شود. این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد ولی می تواند در طول زمان به کاهش بینایی و در نهایت، به نابینایی منجر شود.
کلیه بچه

پسر بچه 6 ساله که کلیه 80 ساله دارد!! + تصاویر


کلیه بچه به طبع باید بافتی هماهنگ با سن بدنی او داشته باشد اما پسربچه ای اهل استاکپورت با وجود سن کمی که دارد کلیه ی او بسیار پیر است ، کلیه ای 74 سال بزرگتر از اعضای دیگر بدنش.
تپش قلب

رایج ترین دلایل تپش قلب چیست؟


تپش قلب ممکن است نشانه نگرانی و اضطراب و گاهی ریشه در یک بیماری قلبی مانند اختلال ریتم قلبی و یا مشکلات دریچه قلب باشد.
آزمایش

آزمایش غربالگری مهم برای خانم ها


اگر در معرض عوامل خطرساز سرطان ها، دیابت، فشار خون، چربی خون، پوکی استخوان و. . . قرار دارید، باید طبق نظر پزشک از سنین پایین تر و در فواصل کوتاه تر مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرید.