دیگران چه می خوانند..؟
جعبه ای مرموز در مریخ

جعبه ای مرموز در مریخ! + عکس


کشف عجیب جعبه ای بر روی سیاره مریخ که با انجام بررسی های مختلف هنوز هم کارشناسان نتوانستند پاسخ علمی و دقیقی برای وجود و پیدایش این شی فضایی پیدا کنند.
اینترنت پر سرعت

افزایش 30 برابری پهنای باند اینترنت


وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش پهنای باند اینترنت در کشور اظهار داشت: در پایان دولت یازدهم افزایش 30 برابری پهنای باند اینترنت در کشور را شاهد خواهیم بود.
مریم میرزاخانی

مریم میرزاخانی برنده جایزه فیلدز جهان شد + عکس


دکتر مریم میرزاخانی جزو چهار برنده مدال فیلدز سال 2014 میلادی معرفی شد. با توجه به این که که جایزه نوبل در علم ریاضیات وجود ندارد، معمولا مدال فیلدز معادل «نوبل ریاضی» برشمرده می شود. دکتر میرزاخانی اولین زن برنده این جایزه در طول تاریخ اعطای آن است.
مولکول

کشف بزرگ برای درمان افسردگی + عکس


افسردگی یکی از فراگیرترین و دردناک ترین بیماری در جامعه مدرن امروزی به شمار می رود بر این اساس دانشمندان به شدت به دنبال درمان آن هستند که در ادامه تازه ترین کشف در این حوزه مربوط به مولکول miR-1202 را مطالعه می فرمائید.
آب-تصفیه-شده

تصفیه آب با قرص


دانشمندان دانشگاه ویرجینیا با بهره گیری از نانوذرات، قرص هایی برای تصفیه آب ابداع ‏کرده اند که می توانند در کشورهای در حال توسعه که به آب تصفیه شده دسترسی ندارند، ‏به کار گرفته شوند.
مغز انسان هم هک می شود!!

مغز انسان هم هک می شود!!


مغز انسان مانند رایانه ها در برابر حملات هکرها آسیب پذیر بوده و توسعه فناوری های پیشرفته، اجازه دسترسی و خواندن افکار مردم را برای دانشمندان فراهم کرده است.
نوزاد مورد علاقه خود را سفارش دهید.

نوزاد مورد علاقه خود را سفارش دهید.


عضو بورد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت از انتخاب جنین با خصوصیت هوشی بالا و همچنین تعیین رنگ چشم و اندازه قد برای آن دسته از زوجین نابارور که از طریق دریافت تخمک بچه دار می شوند، خبر داد.
قطعی-اینترنت

دلیل کندی سرعت اینترنت اعلام شد


کاربران اینترنت در چند روز اخیر شاهد افت سرعتی بودند که فرقی با قطعی نداشت. در این ارتباط شرکت ارتباطات زیرساخت قطعی کابل های بین المللی در کانال سوئز را دلیل کندی و اختلال در اینترنت کشور اعلام کرد.
یخ-زدگی-ماشین

آغاز عصر یخبندان 250 ساله زمین از سال 2030


کارشناسان هواشناسی روس در اظهار نظر جدیدی از وقوع دوره بعدی یخبندان بین سالهای 2030 و 2040 خبر دادند. البته دانشمندان رصدخانه پولکوو در سن پطرزبورگ تصور می کنند که این دوره احتمالا به سختی دوره قبلی نخواهد بود.
ویکی-پدیا

ویکی پدیا و گوگل ارث ایرانی در راه است


محمد حسن نامی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سایت های متنوع نظیر ویکی پدیا و گوگل ارث از خرد جهانی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در کشورمان چنین سایت هایی راه اندازی کنیم.