دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

گوش درد

علت ابتلای کودکان به گوش درد چیست؟


یکی از شایع ترین مشکلاتی که معمولا کودکان و شیرخواران دچار آن می شوند، گوش درد است. فصل گرما، بچه ها بعد از برگشتن از استخر از گوش درد می نالند و فصل سرما بعد از سرما خوردگی و شروع آبریزش و سرفه.
ایدز

علائم ایدز در مردان چیست


معمولاً مردانی که در مراحل آخر نفوذ ویروس HIV و ابتلا به بیماری ایدز هستند علائم بیماری سرماخوردگی از جمله سردرد، گلودرد، عفونت های قارچی ، حالت تهوع، استفراغ، اسهال مداوم، خستگی مزمن، کاهش وزن سریع و ...... را از خود نشان می دهند.
زخم معده

مواد غذایی مفید برای درمان زخم معده


معده درد یکی از مشکلاتی است که هر فردی در طول زندگی حداقل یک بار آن را تجربه کرده است. مشکلات گوارشی،زخم معده یا سوزش معده یا ترش کردن و ... با استفاده از برخی روش های خانگی قابل درمان است.
لخته شدن خون

دردی که خبر از لخته شدن خون می دهد!


لخته شدن خون تغییری بسیار خطرناک در عملکرد طبیعی این بخش مهم بدن است که میتواند منجربه سکته مغزی و عوارض دیگر شود پس با شناخت نشانه های آن هوشیارتر باشید.
 حمله قلبی

علائم هشدار دهنده حمله قلبی


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علت 40 درصد مجموع مرگ و میرهای کشور را ناشی از بیماری های قلبی و عروقی می داند در حالی که حدود 20 درصد از این میزان مربوط به حمله قلبی است.
دیابت

آب مروارید و ارتباط آن با بیماری دیابت


یک فوق تخصص بیماری های چشم،به بیماران دیابتی توصیه کرد که حداقل سالی یک بار توسط چشم پزشک بخصوص متخصصان شبکیه مورد معاینه قرار گیرند تا دچار مشکلاتی در حوزه چشم نشوند.