نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

آمنوره ثانویه

از علت تا درمان آمنوره ثانویه


یکی از این اختلالات عدم پریود شدن در ماههای پشت سرهم می باشد که در اصطلاح پزشکی به آن آمنوره ثانویه گفته می شود که علت و درمان گوناگونی دارد.
رگ های واریسی

تهدید قلب و ریه با رگ های واریسی


محققان معتقدند رگ های واریسی را نباید فقط از دید زیبایی مورد بررسی قرار داد، بلکه به عنوان یک معضل پزشکی باید مورد توجه و درمان جدی قرار گیرند.
پیشگیری از هموروئید

راه های حتمی پیشگیری از بیماری هموروئید


نام بیماری همورئید یا همان بواسیر را حتما شنیده اید ، بیماری جدی روده که حتی در سنین جوانی نیز می توان به آن مبتلا شد پس راه های “پیشگیری از هموروئید” را بشناسید.
آزمایش های مردان

آزمایش های لازم و حیاتی برای مردان


انجام آزمایش های درست در زمان مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که یک مرد می تواند برای سلامت خود انجام دهد. این روند باعث تشخیص زودهنگام بیماری های احتمالی و راه درمان ساده تر می شود.
زنبور عسل

مزایای شگفت انگیز گرده زنبور عسل


گرده زنبور عسل ویتامین ­ها، مواد معدنی، پروتئین، چربی­ ها، آنزیم ­ها و اسید­های چرب فراوانی دارد و از آن در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود.
کودک

زمان تشخیص بیماری مادرزادی قلب کودکان


عدم تشخیص به موقع و آشنایی با علایم بیماری مادرزادی قلب کودکان و به دنبال آن درمان به موقع و مناسب از عمده ترین علل آسیب رسانی جدی و گاه مرگ این کودکان و نوزادان می شود.
حالت تهوع صبحگاهی

علت حالت تهوع صبحگاهی و روشهای درمان آن


داشتن حالت تهوع صبحگاهی یکی از زجرآورترین چیزهایی است که بعداز بیدار شدن از خواب میتوانید تجربه کنید ، در این مطلب درباره علت تهوع صبحگاهی و درمان آن صحبت میکنیم.