نمناک بهداشت و سلامت

پیشگیری و بیماریها

کودک

زمان تشخیص بیماری مادرزادی قلب کودکان


عدم تشخیص به موقع و آشنایی با علایم بیماری مادرزادی قلب کودکان و به دنبال آن درمان به موقع و مناسب از عمده ترین علل آسیب رسانی جدی و گاه مرگ این کودکان و نوزادان می شود.
حالت تهوع صبحگاهی

علت حالت تهوع صبحگاهی و روشهای درمان آن


داشتن حالت تهوع صبحگاهی یکی از زجرآورترین چیزهایی است که بعداز بیدار شدن از خواب میتوانید تجربه کنید ، در این مطلب درباره علت تهوع صبحگاهی و درمان آن صحبت میکنیم.
کمبود استروژن

عوارض کمبود استروژن در زنان


کمبود استروژن می تواند مشکلات مختلفی را برای اعضای مختلف بدن ایجاد کند در این بخش از نمناک با این عوارض برای سلامتی آشنا می شوید.
بیماری لژیونر

بیماری لژیونر خطری جدی برای زنان خانه دار


بیماری لژیونر به دلیل تجمع باکتری ها در پشت سینک های آشپزخانه، سرویش بهداشتی و حمام، شیر آلات بهداشتی به وجود آید پس خانم های خانه دار باید همواره مراقب این بیماری باشند.
کم خونی

کم خونی حافظه کودکان را کاهش می دهد


زمانی که ذخایر آهن بدن تمام شودو فرد دچار کم خونی شود، هموگلوبین و هماتوکریت خون بیمار کاهش پیدا می کند که این موضوع علاوه بر تغییر خلق و خو باعث کاهش حافظه خواهد شد.
کاهش شنوایی

کاهش شنوایی با سشوار کشیدن و فشار خون بالا


کاهش شنوایی تاثیر مستقیم بر کیفیت زندگی افراد می گذارد. توانایی شما در ارتباط با دیگران را محدود میسازد، موجب ایجاد سوء تفاهم و گوشه گیری در شما میشود و مانع شنیدن اصواتی میشود که به زندگی شما معنا و لذت می دهند.