نوقا

طرز تهیه نوقا


نوقا یا لوکا یکی از شیرینیهای سنتی خاورمیانه و اروپای جنوبی است که انواع مختلفی دارد.در ایران نوع بسیار مرغوب این شیرینی گز محصول اصفهان و در مرحله ی بعدی لوکا محصول تبریز است.آموزش تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
باقلوای رشته ای

طرز تهیه باقلوای رشته ای


باقلوا یکی از شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار به خصوص در بین ایرانیان است.برای آموزش تهیه باقلوای رشته ای در خانه در آشپزخانه نمناک همراه ما باشید.
کاپ کیک توت فرنگی

طرز تهیه کاپ کیک توت فرنگی


کاپ کیک توت فرنگی یکی از شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار است.برای آموزش تهیه در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه ما باشید.
 پودینگ سیب

طرز تهیه پودینگ سیب


پودینگ سیب یک دسر منحصر به فرد و خوشمزه است. آن را درست کنید و بعد از شام، از مهمان هایتان پذیرایی کنید. با این دسر زیبا و خوش طعم همگان را شگفت زده خواهید کرد.
براونی با رویه شکلاتی سبز

روش درست کردن و مواد لازم براونی با رویه شکلاتی سبز


این کیک خوشمزه در 1 ساعت و 15 دقیقه آماده می شود. با این مقدار مواد می توانید 9 قطعه براونی 5 سانتی با رویه سبز تهیه کنید که برای پذیرایی از 9 نفر مناسب می باشد. این شیرینی را تا 3 روز می توانید در ظرف در بسته تازه نگه دارید.
براونی مغز دار

براونی مغز دار با انواع مغز های مقوی و خوشمزه


هر کدام از مغزهای مقوی و خوش مزه مثل گردو، بادام، پسته، فندق و غیره را می توان برای این براونی استفاده کرد و بهترین حالت انتخاب مخلوط این مغزهاست. این شیرینی در مدت 3 ساعت آماده سرو می شود و این مواد برای تهیه 16 عدد براونی کافی می باشد.
کرامبل بادام

کامل ترین روش درست کردن شیرینی کرامبل بادام


شیرینی بادامی را پس ازخارج کردن از فر در هوای آزاد قرار دهید تا خنک شود سپس درون ظرف در بسته قرار دهید تا از خشک شدن آن جلو گیری شود. این شیرینی برای 6 تا 8 نفر مناسب است. این دسر را در 1 ساعت و 20 دقیقه می توانید درست کنید.
شیرینی قلبی مربایی

طرز تهیه شیرینی قلبی مربایی


با این میزان مواد می توانید تعداد زیادی شیرینی‎ قلبی مربایی آماده کنید. شما می‎توانید خمیر پخته نشده این شیرینی را تا 3 هفته داخل فریزر نگهداری کنید.